reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

U mnie idą takie ilości że mam wrażenie że łysieje 🙈 witaminy biorę cały czas

Jak u was rozszerzanie diety? U nas już od jakiegoś czasu warzywa, kilka dni temu doszły owoce. Dziś zrobiłam test i podałam kleik ryżowy na mm dla alergików i zjadł tylko trzy łyżeczki, resztę wypluwał 😕
My jeszcze nie zaczęłyśmy rozszerzać diety. Mała 25-go skończy cztery miesiące , ale raczej poczekamy do szóstego miesiąca.
 
reklama
U mnie idą takie ilości że mam wrażenie że łysieje 🙈 witaminy biorę cały czas

Jak u was rozszerzanie diety? U nas już od jakiegoś czasu warzywa, kilka dni temu doszły owoce. Dziś zrobiłam test i podałam kleik ryżowy na mm dla alergików i zjadł tylko trzy łyżeczki, resztę wypluwał 😕
Moja dopiero skończyła 4 miesiące i podjęłam próbę karmienia ale bardziej to takie jeszcze u niej lizanie tej łyżki albo traktowanie jej jako gryzak. Próbowaliśmy dynie to jej smakowało nawet. Ale jeszcze jest odruch wypychania z buzi to nie będę jej mocno męczyć.
 
Może spróbuj mieszać swoje z mm.
Myślałam o tym, tylko blokuje mnie strach, że przez taki mix mogę narobić jej problemów z brzuszkiem 🤔
To już chyba po prostu mały degustator jest. Te sztuczne mleka mają chyba niektóre dość ciężki do zaakceptowania smak wystarczy czasami powąchać a już odrzuca.
Moja pierwsza piła najzwyklejsze najtańsze Bebiko i akceptowała, teraz druga na jakieś awaryjne karmienie gdy muszę wyjść a nie odciągnę ma hippa i jak starsza kiedyś chciała po niej wypić mleko to wypluła krzycząc dlaczego ono jest takie gorzkie 😅 jej było dobre
zdecydowanie ! Już myślałam, że może bunt na butelkę. Ale jak dałam jej na próbę pustą to ciągnęła, że aż strach. Jak tylko dałam mleko to koniec świata. Obraziła się i tak krzyczała, że ciężko było uspokoić 😂 odrzuciła nan, bebiko i hippa 🥲
U mnie idą takie ilości że mam wrażenie że łysieje 🙈 witaminy biorę cały czas

Jak u was rozszerzanie diety? U nas już od jakiegoś czasu warzywa, kilka dni temu doszły owoce. Dziś zrobiłam test i podałam kleik ryżowy na mm dla alergików i zjadł tylko trzy łyżeczki, resztę wypluwał 😕
My z rozszerzaniem raczej zaczekamy do 6msc. Chyba, że mała pokaże gotowość wcześniej i bardzo będzie się rwała do jedzenia ;)
 
Myślałam o tym, tylko blokuje mnie strach, że przez taki mix mogę narobić jej problemów z brzuszkiem 🤔

zdecydowanie ! Już myślałam, że może bunt na butelkę. Ale jak dałam jej na próbę pustą to ciągnęła, że aż strach. Jak tylko dałam mleko to koniec świata. Obraziła się i tak krzyczała, że ciężko było uspokoić 😂 odrzuciła nan, bebiko i hippa 🥲

My z rozszerzaniem raczej zaczekamy do 6msc. Chyba, że mała pokaże gotowość wcześniej i bardzo będzie się rwała do jedzenia ;)
U nas już widać zainteresowanie czasami z takim wzrokiem głodnym śledzi drogę mojego posiłku z talerza do ust 😅 ale jeszcze więcej wypycha niż połyka.
 
Moja dopiero skończyła 4 miesiące i podjęłam próbę karmienia ale bardziej to takie jeszcze u niej lizanie tej łyżki albo traktowanie jej jako gryzak. Próbowaliśmy dynie to jej smakowało nawet. Ale jeszcze jest odruch wypychania z buzi to nie będę jej mocno męczyć.
U nas od samego początku mały aż rwie do jedzenia, zawsze po skończonej porcji marudzi i widać że zjadłby jeszcze więcej 🙈 nie było u nas odruchu wypychania, od samego początku ładnie jadł łyżeczka. Ale coś czuję że to dlatego że od 1 miesiąca życia dostawał krople na kolkę właśnie na łyżeczce przed karmieniem piersią
Myślałam o tym, tylko blokuje mnie strach, że przez taki mix mogę narobić jej problemów z brzuszkiem 🤔

zdecydowanie ! Już myślałam, że może bunt na butelkę. Ale jak dałam jej na próbę pustą to ciągnęła, że aż strach. Jak tylko dałam mleko to koniec świata. Obraziła się i tak krzyczała, że ciężko było uspokoić 😂 odrzuciła nan, bebiko i hippa 🥲

My z rozszerzaniem raczej zaczekamy do 6msc. Chyba, że mała pokaże gotowość wcześniej i bardzo będzie się rwała do jedzenia ;)
U nas była pełna gotowość na rozszerzanie ☺️ zaczęliśmy po 18 tygodniu. Dużo osób radziło żeby rozszerzyć dietę szybko przez te męczące kolki, nawet pediatra uznała że to może pomóc ☺️
A jak u was z ząbkowaniem? Coś już u kogoś się pojawia?
U nas ultra ślinotok, dziąsła miękkie i spuchnięte. Mały marudny i rzuca się na wszystko żeby to gryźć 🙈 wygląda na to że coś się szykuje
 
Bo właśnie u nas mała jest ciągle strasznie uśliniona, dosłownie leje się jej z buzi. Wszystko ląduje w buzi, gryzie co popadnie. Noce również z niespokojnym snem więc chyba coś się ostro szykuje.
 
Cześć dziewczny 💕 dawno tu nie zaglądałam, jak tam Wasze dzieciaczki? 🙂 mam do Was pytanie jeśli powielam to przepraszam, ale czy Wam też tak wypadają włosy? Karmię córeczkę piersią, ale nie wiem czy to ma wpływ bo wypadają garściami 😕 czy macie też taki problem?
 
reklama
Cześć dziewczny 💕 dawno tu nie zaglądałam, jak tam Wasze dzieciaczki? 🙂 mam do Was pytanie jeśli powielam to przepraszam, ale czy Wam też tak wypadają włosy? Karmię córeczkę piersią, ale nie wiem czy to ma wpływ bo wypadają garściami 😕 czy macie też taki problem?
Czesc. Ja właśnie całkiem niedawno o to pytałam. Niestety u mnie jest dokładnie tak samo, wypadają strasznie. Zaczynam się martwić bo bardzo mi się przerzedziły😐 Z tego co czytałam to całkiem normalne i może trwać nawet kilka miesięcy. Podobno najlepiej nie zawiązywać ciasno włosów i nie zaczesywać do tylu, ale jak ich nie spinać skoro tak się sypia😔
 
Do góry