reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Mój mały z 18.02 i sam nie siada nie czworakuje, ale się przemieszcza po pokoju, trzeba go sadzać, bo nie uleży na plecach. Zęby idą ale jakoś kolejne wyjść nie mogą ma 2 dolne jedynki.
 
reklama
Ja jestem tylko tu ☺️ ale tyle się dzieje że nie ma kiedy zerknąć, dobrze że są powiadomienia na maila 😁
Mój maluch z 28.02 chodzi już na 2 nogach, póki co przy meblach ale już się puszcza i potrafi kilka sekund utrzymać. Pięknie je, łyżeczka jeszcze nie umie ale kawałki sam rękami wkłada do buzi. Pije z bidonu (polecam bidon akuku - świetny! Zamiennik dla bbox a tańszy kilkukrotnie). Co najlepsze - dalej nie mamy żadnego zęba 😅 z jednej strony szkoda, a z drugiej moje sutki się cieszą 😅
A co tam u was?
Jaki dzielny zuch :) moja córeczka z 31.03 póki co jeszcze leżąca, nie siada, tylko się przekręca na macie, robi pivoty i od niedawna nauczyła się wysokiego podporu. Czekam na kolejne kroki. U mnie karmienie łyżeczka, w zależności od dnia raz jest lepiej, raz gorzej. U nas tez zębów brak.
 
Moja mała jest z 25.03 i ma dwa ząbki (i gryzie urwis). Potrafi siedzieć sama już całkiem fajnie, nie raczkuje ale raczej turla się i przesuwa po podłodze😉 Rozszerzanie diety idzie dobrze, większość rzeczy jej smakuje. Jakieś trzy tygodnie temu zaczęła mówić MAMA i teraz jest MAMA cały dzień. Jak u waszych maluchów ze spaniem, przesypiają noc czy budzą się na jedzenie? U nas to różnie, raz śpi fajnie ewentualnie wypije mleko nad ranem a innym razem budzi się co chwila.
 
U mnie jak do tej pory nie było żadnej przespanej całej nocy. Jak córka była młodsza, to spała trochę lepiej, budziła się dwa/trzy razy. Ostatnio ze spaniem jest gorzej, częściej się budzi. Mam nadzieje, ze to niedługo minie.
 
My z 19.03 :) Mała siedzi, raczkuje i wspina się po wszystkim co jest w zasięgu jej wzroku i rąk :D - muszę mieć oczy dookoła głowy, na prawdę jest ciężko zrobić cokolwiek w domu... Rozszerzanie diety idzie nam całkiem nieźle, ale nie akceptuje żadnej kaszki :p myśle nad kupnem bidonu. Póki co uczymy się pić z kubeczka. Zębów brak - ale dziąsła są już tak napuchnięte, że chyba niedługo coś się pojawi..
Noce to istny koszmar. Mała od początku słabo sypiała ale to co teraz się dzieje… moim marzeniem jest przespać ciągiem 3 godziny 🥺
 
My z 19.03 :) Mała siedzi, raczkuje i wspina się po wszystkim co jest w zasięgu jej wzroku i rąk :D - muszę mieć oczy dookoła głowy, na prawdę jest ciężko zrobić cokolwiek w domu... Rozszerzanie diety idzie nam całkiem nieźle, ale nie akceptuje żadnej kaszki :p myśle nad kupnem bidonu. Póki co uczymy się pić z kubeczka. Zębów brak - ale dziąsła są już tak napuchnięte, że chyba niedługo coś się pojawi..
Noce to istny koszmar. Mała od początku słabo sypiała ale to co teraz się dzieje… moim marzeniem jest przespać ciągiem 3 godziny 🥺
Łącze się w bólu z tymi nieprzespanym nocami, bo u nas jest podobnie. Może to przez zeby, trzymam kciuki, żeby po pojawieniu się ząbków było lepiej :)
 
A jaki masz bidon z akuku?
Nie wiem czy mogę wstawić link więc daje krótki opis: po wpisaniu w allegro bidon akuku wyskoczy kilka opcji, my wybraliśmy fioletowo żółty. Bidon ma obciążnik na rurce, do tego jest niekapkiem a rurka w razie czego jest do kupienia za jakieś śmieszne pieniądze gdyby się zepsuła. Bardzo polecam. Udało mi się zakupić bidon za około 17 zł a nie odbiega niczym od bbox
Może polecicie mi jakieś fajne zabawki dla dzieci w naszym wieku, zastanawiam się co kupić swojej córeczce na mikołajki.
U nas świetnie się sprawdza wieża do układania z takich kubeczków plus wszelkiego rodzaju manualne sprawy. Mały uwielbia tablice manipulacyjna ze swojego popychacza
Moja mała jest z 25.03 i ma dwa ząbki (i gryzie urwis). Potrafi siedzieć sama już całkiem fajnie, nie raczkuje ale raczej turla się i przesuwa po podłodze😉 Rozszerzanie diety idzie dobrze, większość rzeczy jej smakuje. Jakieś trzy tygodnie temu zaczęła mówić MAMA i teraz jest MAMA cały dzień. Jak u waszych maluchów ze spaniem, przesypiają noc czy budzą się na jedzenie? U nas to różnie, raz śpi fajnie ewentualnie wypije mleko nad ranem a innym razem budzi się co chwila.
U nas czasem zdarzają się tragiczne noce, np dziś 😕 ale zazwyczaj o 21:30 jest cycek i kolejna pobudka dopiero około 4 rano
 
reklama
Nie wiem czy mogę wstawić link więc daje krótki opis: po wpisaniu w allegro bidon akuku wyskoczy kilka opcji, my wybraliśmy fioletowo żółty. Bidon ma obciążnik na rurce, do tego jest niekapkiem a rurka w razie czego jest do kupienia za jakieś śmieszne pieniądze gdyby się zepsuła. Bardzo polecam. Udało mi się zakupić bidon za około 17 zł a nie odbiega niczym od bbox

U nas świetnie się sprawdza wieża do układania z takich kubeczków plus wszelkiego rodzaju manualne sprawy. Mały uwielbia tablice manipulacyjna ze swojego popychacza

U nas czasem zdarzają się tragiczne noce, np dziś 😕 ale zazwyczaj o 21:30 jest cycek i kolejna pobudka dopiero około 4 rano
Kurcze nic mi to za bardzo nie mówi, wstaw linka. I spokojnie wstawiać linki możesz
 
Do góry