reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja do ginekologa nie pójdę wcześniej niż 6-8 tydzień ciąży .
bety tez nie chce robić , w poprzedniej straconej ciąży betę latałam robić multum razy i przyrastala pięknie , a jednak w 9 tc na rutynowej wizycie się dowiedziałam , ze fasolce już serduszko nie bije :(
 
reklama
Ja do ginekologa nie pójdę wcześniej niż 6-8 tydzień ciąży .
bety tez nie chce robić , w poprzedniej straconej ciąży betę latałam robić multum razy i przyrastala pięknie , a jednak w 9 tc na rutynowej wizycie się dowiedziałam , ze fasolce już serduszko nie bije :(
Mam podobne podejście do bety, rosła pięknie a zarodek się nie pojawił. Wiele stresu mnie to kosztowało bo u gina byłam już w 5 tyg... I do 8 latałam do przychodni 2, a czasem 3 razy w tygodniu... ;/
 
Dziewczyny, a jak podchodzicie do szczepienia w ciąży? Ja jeszcze jestem przed...na początku pamiętam, że jak weszły szczepionki to była mowa o tym aby się wstrzymać 2-3 mce ze staraniem, a ja już po 30 jestem...i nie chciałam ryzykować ( nie mam jeszcze dzieci)... Lekarze są podzieleni, czytałam na forach i tez w sumie nie ma jasnej odpowiedzi 🙄
 
Dziewczyny, a jak podchodzicie do szczepienia w ciąży? Ja jeszcze jestem przed...na początku pamiętam, że jak weszły szczepionki to była mowa o tym aby się wstrzymać 2-3 mce ze staraniem, a ja już po 30 jestem...i nie chciałam ryzykować ( nie mam jeszcze dzieci)... Lekarze są podzieleni, czytałam na forach i tez w sumie nie ma jasnej odpowiedzi 🙄
Ja już zaszczepiona;) Mi gin powiedział, żeby się zaszczepić i starać. Druga dawkę przyjęłam na poczatku czerwca i od razu po niej zaczęłam starania. Teraz mówią, że nie trzeba opóźniac starań po przyjęciu szczepionki 🤷‍♀️😛 I podobno, gdy kobieta po pierwszej dawce zajdzie w ciążę, to normalnie podaje jej się też drugą wg harmonogramu.
 
Dziwne rzeczy ....a jaka czułość

tego drugiego?
Starania były w 14-16 dniu cyklu (kochaliśmy się też 9 i 10 dc), 20dc test Pink czułość 10 - druga kreska widoczna po minucie (dość wcześnie jak na pozytyw), na drugi dzień 21 dc zrobiłam znowu test - Facelle czułość 10 - negatywny. Miałam poczekać, ale nie wytrzymałam i następnego dnia 22 dc znowu zrobiłam ten sam test, co wtedy wyszedł mi pozytywny czyli Pink - niestety tym razem znowu negatywny.
@ powinnam mieć w sobotę 26 czerwca. Miałam się już nie testować i poczekać do tego dnia, ale nie mogę wytrzymać i jutro zrobię betę.

To jest pierwszy raz, kiedy staramy się o dziecko (w znaczeniu "świadomie").
Mam 28 i pół lat. Będąc nastolatką miałam podejrzenie PCOS - lekarz powiedział, że nie może tego jednoznacznie stwierdzić, bo nie mam wszystkich objawów.
Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. TSH bardzo dobre, ale obawiam się, że mogę mieć problem z progesteronem. 2 lata temu robiłam badanie (wiem że dawno) i progesteron w fazie lutealnej był za niski.
Druga sprawa to to, że moja mama zaczęła menopauzę koło 40 - oczywiście menstruacja była podtrzymywana farmakologicznie, więc przestała miesiączkować później. Ale obawiam się, że u mnie może być tak samo... I jak kobiety są w ryzyku zwykle przed 40, to boję się, że u mnie jest to przed 30 🙁

Może ten pozytyw to ciąża biochemiczna...

@Stokrotka2021 wiem, że pytanie było krótkie i odpowiedź też powinna taka być, ale tak bardzo chciałabym zajść w ciążę, że muszę się tutaj wygadać. Wybaczcie dziewczyny 🙁
Z nikim na razie o tym nie porozmawiam, a mąż jak to facet, nie zna się aż tak na fizjologii kobiet.
 
Ja mam 32
Starania były w 14-16 dniu cyklu (kochaliśmy się też 9 i 10 dc), 20dc test Pink czułość 10 - druga kreska widoczna po minucie (dość wcześnie jak na pozytyw), na drugi dzień 21 dc zrobiłam znowu test - Facelle czułość 10 - negatywny. Miałam poczekać, ale nie wytrzymałam i następnego dnia 22 dc znowu zrobiłam ten sam test, co wtedy wyszedł mi pozytywny czyli Pink - niestety tym razem znowu negatywny.
@ powinnam mieć w sobotę 26 czerwca. Miałam się już nie testować i poczekać do tego dnia, ale nie mogę wytrzymać i jutro zrobię betę.

To jest pierwszy raz, kiedy staramy się o dziecko (w znaczeniu "świadomie").
Mam 28 i pół lat. Będąc nastolatką miałam podejrzenie PCOS - lekarz powiedział, że nie może tego jednoznacznie stwierdzić, bo nie mam wszystkich objawów.
Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. TSH bardzo dobre, ale obawiam się, że mogę mieć problem z progesteronem. 2 lata temu robiłam badanie (wiem że dawno) i progesteron w fazie lutealnej był za niski.
Druga sprawa to to, że moja mama zaczęła menopauzę koło 40 - oczywiście menstruacja była podtrzymywana farmakologicznie, więc przestała miesiączkować później. Ale obawiam się, że u mnie może być tak samo... I jak kobiety są w ryzyku zwykle przed 40, to boję się, że u mnie jest to przed 30 🙁

Może ten pozytyw to ciąża biochemiczna...

@Stokrotka2021 wiem, że pytanie było krótkie i odpowiedź też powinna taka być, ale tak bardzo chciałabym zajść w ciążę, że muszę się tutaj wygadać. Wybaczcie dziewczyny 🙁
Z nikim na razie o tym nie porozmawiam, a mąż jak to facet, nie zna się aż tak na fizjologii kobiet.
Ja mam lat 32 ... i za późno się „ zabrałam „ za rodzeństwo dla mojej 7 letniej córeczki ... nie chce się cieszyć .. bo moja euforia rok temu zakończyła się fiaskiem i poronieniem , jednak uważam , ze nie można się poddawać ;-)
 
Starania były w 14-16 dniu cyklu (kochaliśmy się też 9 i 10 dc), 20dc test Pink czułość 10 - druga kreska widoczna po minucie (dość wcześnie jak na pozytyw), na drugi dzień 21 dc zrobiłam znowu test - Facelle czułość 10 - negatywny. Miałam poczekać, ale nie wytrzymałam i następnego dnia 22 dc znowu zrobiłam ten sam test, co wtedy wyszedł mi pozytywny czyli Pink - niestety tym razem znowu negatywny.
@ powinnam mieć w sobotę 26 czerwca. Miałam się już nie testować i poczekać do tego dnia, ale nie mogę wytrzymać i jutro zrobię betę.

To jest pierwszy raz, kiedy staramy się o dziecko (w znaczeniu "świadomie").
Mam 28 i pół lat. Będąc nastolatką miałam podejrzenie PCOS - lekarz powiedział, że nie może tego jednoznacznie stwierdzić, bo nie mam wszystkich objawów.
Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. TSH bardzo dobre, ale obawiam się, że mogę mieć problem z progesteronem. 2 lata temu robiłam badanie (wiem że dawno) i progesteron w fazie lutealnej był za niski.
Druga sprawa to to, że moja mama zaczęła menopauzę koło 40 - oczywiście menstruacja była podtrzymywana farmakologicznie, więc przestała miesiączkować później. Ale obawiam się, że u mnie może być tak samo... I jak kobiety są w ryzyku zwykle przed 40, to boję się, że u mnie jest to przed 30 🙁

Może ten pozytyw to ciąża biochemiczna...

@Stokrotka2021 wiem, że pytanie było krótkie i odpowiedź też powinna taka być, ale tak bardzo chciałabym zajść w ciążę, że muszę się tutaj wygadać. Wybaczcie dziewczyny 🙁
Z nikim na razie o tym nie porozmawiam, a mąż jak to facet, nie zna się aż tak na fizjologii kobiet.
U mnie przy pierwszym podejściu kreseczkę zobaczyłam dopiero w dzień okresu czyli 28 dnia ( i chyba przez tydzień codziennie robiłam bo czułam, że się udało 😆) i pomimo, że się oczyscilam w 8 tyg. to długo utrzymywała się beta mimo, że to było tylko puste jajo płodowe bez zarodka ;(
Teraz pojawiła się lekka kreseczka już 4 dni przed planowanym okresem ...i tez nie wiem co z tego wyjdzie ...
Chyba tylko czekać musimy do wizyty u gina 😬 można zwariować ale ani test ani beta nie dam nam 100% pewności....to jedyny moment kiedy chciałabym aby czas szybciej leciał 😆
 
reklama
Dzisiaj spodziewałam się miesiączki a sprawa wyglada następująco.
ja się nie szczepie dopóki mnie nie zmusza.
jestem na urlopie jest mega gorąco i trochę przez te kreski boje się iść na szlak 🙈
 

Załączniki

  • 84F9A75F-FF2B-4D9E-BBF6-3E1BE70798BB.jpeg
    84F9A75F-FF2B-4D9E-BBF6-3E1BE70798BB.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 400
Do góry