reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Dzisiaj spodziewałam się miesiączki a sprawa wyglada następująco.
ja się nie szczepie dopóki mnie nie zmusza.
jestem na urlopie jest mega gorąco i trochę przez te kreski boje się iść na szlak 🙈
Gratuluję:)
Ja wczoraj przy okazji ustalania terminów wizyty u mojego ginekologa omówiłam sobie z nim jeszcze ewentualną aktywność. Przed ciążą byłam dość aktywna fizycznie i właśnie rozmawiałam z nim o możliwości np. jazdy na rowerze, pływaniu, tenisie (rekreacyjnym oczywiście;)), to powiedział że jezeli czuję sie dobrze, to moge pozostać przy sporcie, ale tak żeby nie był on wiadomo wyczynowy i trzeba się przy tych temperaturach bardzo dobrze nawadniać teraz. Generalnie wszyscy lekarze zawsze mówią, że jak ciąża rozwija się prawidłowo i dobrze się w niej czujemy, to należy dbać o te aktywność najlepiej poprzez długie spacery😊 W ciąży jest większe ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej, tak samo czynnikiem dodatkowo zwiększającym ją jest długie unieruchomienie i brak ruchu, więc chodzić raczej należy😊 Wiadomo, że są pewne wyjątki, ale tych myśli się nie trzymajmy. Tylko pozytywne myślenie 😊✊

A Wy jak tam zapisałyście się już na pierwsze wizyty?
 
U mnie przy pierwszym podejściu kreseczkę zobaczyłam dopiero w dzień okresu czyli 28 dnia ( i chyba przez tydzień codziennie robiłam bo czułam, że się udało 😆) i pomimo, że się oczyscilam w 8 tyg. to długo utrzymywała się beta mimo, że to było tylko puste jajo płodowe bez zarodka ;(
Teraz pojawiła się lekka kreseczka już 4 dni przed planowanym okresem ...i tez nie wiem co z tego wyjdzie ...
Chyba tylko czekać musimy do wizyty u gina 😬 można zwariować ale ani test ani beta nie dam nam 100% pewności....to jedyny moment kiedy chciałabym aby czas szybciej leciał 😆
To prawda trzeba czekać:( Też chciałabym to wszystko przyspieszyć, ale to już do badań prenatalnych...ich się najbardziej obawiam.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie 😁 trochę nieśmiało, ale do was dołączę. Mam 32 lata i zdecydowaliśmy się na dziecko. 6 dni przed planowanym okresem zrobiłam test i był cień cienia i nie chciałam się nastawiać jakoś bo po co, zwłaszcza że to dopiero pierwszy cykl starań. Dziś nie wytrzymałam i 3 dni przed okresem zrobiłam test i dwie krechy się pokazały. Dziś pójdę na betę natomiast do gina w przyszłym tygodniu 🙂
 

Załączniki

  • IMG_20210621_074221.jpg
    IMG_20210621_074221.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 361
Witajcie 😁 trochę nieśmiało, ale do was dołączę. Mam 32 lata i zdecydowaliśmy się na dziecko. 6 dni przed planowanym okresem zrobiłam test i był cień cienia i nie chciałam się nastawiać jakoś bo po co, zwłaszcza że to dopiero pierwszy cykl starań. Dziś nie wytrzymałam i 3 dni przed okresem zrobiłam test i dwie krechy się pokazały. Dziś pójdę na betę natomiast do gina w przyszłym tygodniu 🙂
Super! Gratuluję 😊😊
 
Gratuluję:)
Ja wczoraj przy okazji ustalania terminów wizyty u mojego ginekologa omówiłam sobie z nim jeszcze ewentualną aktywność. Przed ciążą byłam dość aktywna fizycznie i właśnie rozmawiałam z nim o możliwości np. jazdy na rowerze, pływaniu, tenisie (rekreacyjnym oczywiście;)), to powiedział że jezeli czuję sie dobrze, to moge pozostać przy sporcie, ale tak żeby nie był on wiadomo wyczynowy i trzeba się przy tych temperaturach bardzo dobrze nawadniać teraz. Generalnie wszyscy lekarze zawsze mówią, że jak ciąża rozwija się prawidłowo i dobrze się w niej czujemy, to należy dbać o te aktywność najlepiej poprzez długie spacery😊 W ciąży jest większe ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej, tak samo czynnikiem dodatkowo zwiększającym ją jest długie unieruchomienie i brak ruchu, więc chodzić raczej należy😊 Wiadomo, że są pewne wyjątki, ale tych myśli się nie trzymajmy. Tylko pozytywne myślenie 😊✊

A Wy jak tam zapisałyście się już na pierwsze wizyty?
Ja też bym chciała dalej ćwiczyć, a przynajmniej robić dziennie min. te 10 tys. kroków. Ale póki co aż tak daleko nie wybiegam bo nie chce się rozczarować na początku roku też miałam plany, termin był na wrzesień i to na moje urodziny ❤️ ale wyszło jak wyszło.

Do gina umówiłam się na 8.07 bo późniejsze terminy były dopiero na koniec lipca 🙄
 
Ja też bym chciała dalej ćwiczyć, a przynajmniej robić dziennie min. te 10 tys. kroków. Ale póki co aż tak daleko nie wybiegam bo nie chce się rozczarować na początku roku też miałam plany, termin był na wrzesień i to na moje urodziny ❤️ ale wyszło jak wyszło.

Do gina umówiłam się na 8.07 bo późniejsze terminy były dopiero na koniec lipca 🙄
Wydaje mi się, że wcześniej i tak nie ma sensu bo USG może za dużo nie pokazać. 5-6 tydzień to jest chyba optymalny czas
 
Ja to chciałam tydzień później 🙄 ale nie ma terminów...
A to kiedy miałaś ostatni okres? Bo u mnie cykl 31 dni. Okres 25 maja. 25 czerwca powinnam mieć następny (co może nie nastąpić 😂) . Z wyliczeń wychodzi 4 tydzień więc najbezpieczniej u mnie jest pójść za dwa tygodnie. Do tego czasu staram się nie stresować i nie myśleć co by było gdyby.
 
reklama
Witajcie 😁 trochę nieśmiało, ale do was dołączę. Mam 32 lata i zdecydowaliśmy się na dziecko. 6 dni przed planowanym okresem zrobiłam test i był cień cienia i nie chciałam się nastawiać jakoś bo po co, zwłaszcza że to dopiero pierwszy cykl starań. Dziś nie wytrzymałam i 3 dni przed okresem zrobiłam test i dwie krechy się pokazały. Dziś pójdę na betę natomiast do gina w przyszłym tygodniu 🙂
Gratulacje! 😊 Bądźcie zdrowi ❤ albo zdrowe 😉😄
 
Do góry