reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
A przy tym poprzednim USG jaki wiek lekarz wyliczył? Jeśli to było dwóch różnych lekarzy i dwa różne sprzęty, to stąd może wynikać różnica.
Poprzednio bylam w szpitalu (5+5) i nasciemnialam im, ze ciaza jest 3 dni starsza, bo inaczej nie zrobiliby usg (robia od 6tyg), a balam sie, ze moze byc ektopowa. Nie dostalam zdjecia a na opisie jest podany tylko ten wiek, ktory ja im podalam. Lekarka nie mowila wtedy, ze cos jest nie tak.
 
Ja po wczorajszej wizycie i braku czegokolwiek na usg się załamałam ale już mam wynik dzisiejszej bety, przedwczoraj wynosiła ona 98,77 a dziś już 226,30 🥰
Przyrost o 130% także trochę już się uspokoiłam,mam nadzieje ze w końcu uda się na usg coś zobaczyć następnym razem ❤️
Przy takiej becie to niemożliwe, żeby było coś widać ;) odczekaj na spokojnie jakieś 2 tygodnie (dłużej pewnie nie wytrzymasz biorąc pod uwagę fakt, że poszłaś tak wcześnie 😅), żeby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu ;)
 
Nie wiem skąd masz tą tabelkę, ale moim zdaniem jest błędna. Ostatnio gdzieś znalazłam inną i odpowiadała temu co mi wyszło - zarodek 2mm i USG wskazało 5w5d - czyli dokładnie tyle ile mi wychodziło od owulacji.
ja już nie wiem... ja byłam w 6+2, czyli trzy dni później niż Ty i było 4mm. Lekarka powiedziała, że z USG ciąża na 6+1. Ale tu na forum już były różne wyniki z 4mm. To się kupy nie trzyma i mnie to stresuje...
 
ja już nie wiem... ja byłam w 6+2, czyli trzy dni później niż Ty i było 4mm. Lekarka powiedziała, że z USG ciąża na 6+1. Ale tu na forum już były różne wyniki z 4mm. To się kupy nie trzyma i mnie to stresuje...
Pewnie bierze się pod uwagę nie tylko crl, ale też wielkość pęcherzyka ciążowego. No i sporo będzie zależeć od sprzętu. Widziałyśmy już tutaj nie jeden "kwiatek" na tym forum, który to udowodnił.
 

Załączniki

  • IMG_20210722_135415.jpg
    IMG_20210722_135415.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 68
Cześć dziewczyny 😉
Mam problem i jestem przerażona.
Robiłam beta HCG i to są moje wyniki:
20.07 beta 8637 mlU/ml
22.07 beta 43000 mlU/ml
Czytałam wczoraj że beta powinna zwolnić już po ok. 6000 mlU/ml a u mnie tak przyspieszyła 😱😱😱 przecie przyrost wynosi 390% a zazwyczaj miałam 125%.

Czy to jest normalne????
Miałam ponad 40 000 w 6+2 i wszystko było ok dzień później na wizycie, ciąża pojedyncza 🙂
 
Pewnie bierze się pod uwagę nie tylko crl, ale też wielkość pęcherzyka ciążowego. No i sporo będzie zależeć od sprzętu. Widziałyśmy już tutaj nie jeden "kwiatek" na tym forum, który to udowodnił.
akurat i sprzęt i lekarka jest bardzo dobra. Mam do niej pod względem USG 100% zaufania. Ale trochę mnie stresuje to <1% na USG. Ty widzę masz <3%...

Lekarka tłumaczyła mi że z USG wychodzi dzień różnicy i że nie będzie tego zmieniać w systemie, bo to bardzo mała róznica...
 
akurat i sprzęt i lekarka jest bardzo dobra. Mam do niej pod względem USG 100% zaufania. Ale trochę mnie stresuje to <1% na USG. Ty widzę masz <3%...

Lekarka tłumaczyła mi że z USG wychodzi dzień różnicy i że nie będzie tego zmieniać w systemie, bo to bardzo mała róznica...
No ja swojej też ufam. Myślę, że do sprzętu też nie można się przyczepić, skoro na tym etapie było już widać serduszko. Tak jak mówię, pewnie maszyna wylicza wiek na podstawie kilku pomiarów. Na pewno są jakieś siatki centylowe. Nie ma co porównywać ;)

Edit: Pamiętam wpis mamy ginekolog na temat USG wczesnej ciąży i ona tam pisała, że 5+5 to crl około 3mm, a 6+1 to około 6mm
 
reklama
No ja swojej też ufam. Myślę, że do sprzętu też nie można się przyczepić, skoro na tym etapie było już widać serduszko. Tak jak mówię, pewnie maszyna wylicza wiek na podstawie kilku pomiarów. Na pewno są jakieś siatki centylowe. Nie ma co porównywać ;)

Edit: Pamiętam wpis mamy ginekolog na temat USG wczesnej ciąży i ona tam pisała, że 5+5 to crl około 3mm, a 6+1 to około 6mm
to by wychodziło, że u mnie jest za mało :(
 
Do góry