reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, co polecacie na mdlosci i nadwrazliwosc na zapachy?( imbir dziala na 5 min) Nie daje rady juz tak funkcjonowac. Z corka mdlosci byly zdecydowanie lzejsze. Teraz czuje sie jakbym zeszla z rollercostera...i smierdzi mi po prostu wszystko. Schudlam juz 3 kg 🤦🏻‍♀️
 
reklama
Ja jestem zdania, że warto jednak poszukać wiedzy jeszcze w czasie ciąży o takich podstawach jak pielęgnacja, karmienie piersią, o tym jak podnosić dziecko itp. Często młode mamy doznają szoku "bo on tylko wisi na piersi, nie da się odłożyć" a to jest zupełnie normalne i dobrze jest to wiedzieć i nastawić się na to psychicznie. Tylko do tego niekoniecznie potrzebne są typowe poradniki, jest masa dobrych blogów w internecie na każdy temat, prowadzonych przez specjalistów. Chyba, że chodziło Ci stricte o "instrukcje obsługi", one faktycznie nie mają sensu, bo każde dziecko ma inne potrzeby, ale warto wiedzieć jak stymulować rozwój i nie szkodzić.
Ja miałam super położna - wszystko mi pokazała, odpowiadała na serki pytań, a co najważniejsze, zawsze mówiła, że np. Są dwie szkoły. Do wszystkiego każdą mama dojdzie sama, ale jak tylko ktoś ma czas i znajdzie wartościową literaturę (fakt w necie jest sporo godnych polecenia stron) to pewnie, że tak. Ale o moim dziecku nic nie znalazłam:p Nawet sposób kapieli musiałam zmodyfikować, bo wył:D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, dziś wzięło mnie na kosmetyki i oczywiście okazało się, że krem, który stosowałam, w ciąży odpada. Pomijam już to, jak bardzo się wystraszyłam... Szukam czegoś bezpiecznego, zwykłego kremu nawilżającego (nie używam podkładów itd.) na dzień.
Może któraś z was mogłaby coś polecić? Albo odesłać do konkretnych produktów? Mam dość czytania kolejnych artykułów z listą składników niebezpiecznych, świra od tego dostaję.
Bardzo polecam naturalne kosmetyki! Ja mam azs, mój syn też, więc naturalne kosmetyki to podstawa. Jeśli nie masz blisko dobrze wyposażonej drogerii, w zwykłej możesz dostać kosmetyki chociażby tołpy. Nawet w biedronce kiedyś były- tylko tzw biedaseria (tańsza i mniejszy wybór). Do nawilżenia polecam aloes (99% wyciągu). Natura wymyśliła wszystko za nas:)
Swoją drogą dobrze wyrobić w sobie nawyk czytania etykiet. Ja byłam w ciężkim szoku, że na półce z kaszkami dla dzieci, nadaje się jedna...:p
 
Ostatnia edycja:
Laski powiedzcie mi..
Dostałam od tego nowego gina progesteron w globulkach. Jest to mój pierwszy raz z takimi lekami.
Dzisiaj zaaplikowałam poraz pierwszy i traaagicznie się poczułam.
Nagle okropne mdłości, straszne zawroty głowy i ciemność przed oczami. Ledwo doszłam z łazienki do łóżka.
Czy to może być przez te globulki?
 
Laski powiedzcie mi..
Dostałam od tego nowego gina progesteron w globulkach. Jest to mój pierwszy raz z takimi lekami.
Dzisiaj zaaplikowałam poraz pierwszy i traaagicznie się poczułam.
Nagle okropne mdłości, straszne zawroty głowy i ciemność przed oczami. Ledwo doszłam z łazienki do łóżka.
Czy to może być przez te globulki?
Ja biorę utrogestan dopochwowy i totalnie nic mi nie jest. Zobaczysz jutro po aplikacji czy będziesz się tak czuła, mógł to być przypadek a mogły skutki uboczne. Wtedy powinien dobrać Ci inny albo doustnie
 
Dzisiaj, od samego rana czuję się zwyczajnie. Nie mam brzucha i cyce bolą mnie tak lekko jak je tylko ścisnę. Chyba objawy ciąży mnie opuszczają 😒 a na wizytę jeszcze tak daleko...
...i nawet brzuch mnie dziś bolał tak lekko, rano i tylko raz...

Ja tak mam co chwile, ze nagle przestaje czuc jakiekolwiek objawy, a po kilku godzinach czy na drugi dzien wracaja. Tez panikuje, a na drugi dzien sobie pluje w brode jak nie jestem w stanie wstac z lozka bo takie mam mdlosci i zawroty glowy. Co ma byc to bedzie, myslmy pozytywnie.
 
reklama
Laski powiedzcie mi..
Dostałam od tego nowego gina progesteron w globulkach. Jest to mój pierwszy raz z takimi lekami.
Dzisiaj zaaplikowałam poraz pierwszy i traaagicznie się poczułam.
Nagle okropne mdłości, straszne zawroty głowy i ciemność przed oczami. Ledwo doszłam z łazienki do łóżka.
Czy to może być przez te globulki?
Ja w poprzedniej ciazy w której brałam progesteron do 18 tc czułam się tragicznie , wymiotowałam dalej niż widzialam , bole glowy, uderzenia gorąca, no masakra. A teraz przy staraniach jeden cykl mialam także z progesteronem i czułam się tak samo. Stąd moje subiektywne odczucie ze takie samopoczucie jest od zwiększonego poziomu progesteronu. Zawsze możesz sprawdzić w ulotce, w punkcie o możliwych działaniach niepożądanych. Tylko nie odstawiaj bez konsultacji z lekarzem. ;)
 
Do góry