reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Zawroty glowy sa jednym ze skutkow ubocznych utrogestanu, a mdlosci to po prostu skutek podwyzszonego progesteronu. Czemu lekarz zapisal Ci utrogestan? Z tego co kojarze nie plamilas, a na usg bylo wszystko ok. Badalas progesteron i masz go za malo?
W ulotce mam tylko 3 skutki uboczne.
Ból brzucha, krwawienie i coś jeszcze. Nic nie pisze o mdłościach, zawrotach głowy i tym co miałam.
Byłam pierwszy raz u tego lekarza.
Pytał o ciaze, cykl itp wiadomo jak na pierwszej wizycie.
I przez to moje jedno poronienie w 7tc i kilka biochemicznych przepisał mi właśnie progesteron. Tak dla świętego spokoju żebym miała czystą głowę i świadomość że zrobiłam wszystko.
Z ciążą mówił że wszystko ok, że ładna macica, pęcherzyk itp Ten mój wcześniejszy lekarza uważał ze progesteron to placebo i co ma być to będzie.
Ja wiem ze na siłę ciąży nie zatrzymam ale skoro coś ma pomóc to dlaczego nie brać
 
reklama
Witam was, czy macie już jakieś objawy ciąży ból piersi? Mdlosci ja zaczynam się martwić bo chudnę i mam brak apetytu
Ja mam nadal mdłości i czasem wymioty. Nic poza tym.
Całą pierwszą ciążę chudłam. Wyniki miałam w normie, młody przybierał - taki mój urok, a raczej urok mdłości i wymiotów do prawie końca 🙄🙄🙄


Dzisiaj miałam pobudkę o 6:20 🙈
 
W ulotce mam tylko 3 skutki uboczne.
Ból brzucha, krwawienie i coś jeszcze. Nic nie pisze o mdłościach, zawrotach głowy i tym co miałam.
Byłam pierwszy raz u tego lekarza.
Pytał o ciaze, cykl itp wiadomo jak na pierwszej wizycie.
I przez to moje jedno poronienie w 7tc i kilka biochemicznych przepisał mi właśnie progesteron. Tak dla świętego spokoju żebym miała czystą głowę i świadomość że zrobiłam wszystko.
Z ciążą mówił że wszystko ok, że ładna macica, pęcherzyk itp Ten mój wcześniejszy lekarza uważał ze progesteron to placebo i co ma być to będzie.
Ja wiem ze na siłę ciąży nie zatrzymam ale skoro coś ma pomóc to dlaczego nie brać
Ja już przed ciaza jadłam progesteron ale od nastepnej wizyty powoli będziemy odstawiac 😊 chociaż jedna tabletka mniej ...
 
Ja już przed ciaza jadłam progesteron ale od nastepnej wizyty powoli będziemy odstawiac 😊 chociaż jedna tabletka mniej ...
O widzisz.
Ja progesteron badałam w tej ciąży którą poroniłam w 7tc. Mieściła się w normie ale tak przy granicy prawie. Lekarz mówił że ok. Tylko że wtedy miałam plamienia przez całą ciążę więc zdziwiłam się że nic nie dostałam.
Teraz czysto, tylko śluz i inny lekarz wolal dodać to niż znów się później zastanawiać co by było gdyby..
Mam brać przynajmniej raz dziennie więc to nie dużo

A powiedz mi jeszcze bo widzę że wy bardziej się znacie.
Taki progesteron przez ile się bierze w czasie ciąży?
 
O widzisz.
Ja progesteron badałam w tej ciąży którą poroniłam w 7tc. Mieściła się w normie ale tak przy granicy prawie. Lekarz mówił że ok. Tylko że wtedy miałam plamienia przez całą ciążę więc zdziwiłam się że nic nie dostałam.
Teraz czysto, tylko śluz i inny lekarz wolal dodać to niż znów się później zastanawiać co by było gdyby..
Mam brać przynajmniej raz dziennie więc to nie dużo

A powiedz mi jeszcze bo widzę że wy bardziej się znacie.
Taki progesteron przez ile się bierze w czasie ciąży?
Wszystko zależy od lekarza. W dniu wizyty będę 9+1 i będę powoli odstawiac, niektóre biorą cała ciąże. Myślę że zależy z jakiego powodu się go bierze
 
Ja też Mam jedną tabletkę i myślę że będę brała co 2 dni potem co 3 i tak dalej

Ja biorę od początku 3x1 podjezykowo. Jestem 9+3 i póki co nic mi doktor nie mówiła o odstawieniu…
Dziś się obudziłam i zero bólu piersi😳 mogę ściskać ugniatać i nic… na dodatek mam wrażenie ze zrobiły się bardziej miękkie 🤦🏼‍♀️
wizyta za tydzień i chyba zwariuje do tego czasu. Staram się cały czas myśleć pozytywnie, ze na pewno wszystko będzie dobrze… no ale czasem nieproszone myśli same się pchają 🤦🏼‍♀️
 
reklama
Do góry