reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Cześć postanowiłam dołączyć do Was... ❤😊 jestem w 5 tyg. termin na 30.03.22r. Na usg na 18.08. się zapisałam to będzie 8 tyg. Potem po 18.08. Pierwsza wizyta. 04.08. Jadę na pobranie krwi i usg piersi. Mam już 6 latka 😊.... pierwszą ciąża od 3.5 miesiąca podtrzymywana luteina spasmolina...potem po 25 tyg. jak dobrze pamietam kroplówki na szybki rozwój płuc u dziecka. Dwa razy szpital. Mam 34 lata. Pozdrawiam Was i trzymam za wszystkie kciuki.
 
reklama
Cześć! 😊
Wiem że dość późno, ale pozwolę sobie do Was dołączyć. Przeczytałam od deski do deski cały wątek 😂.
Dwa tygodnie temu byłam na ostatniej wizycie, wg USG 6+6, był już zarodek i serduszko ❤️. Kolejna wizyta za tydzień, a jutro idę na badania laboratoryjne.

Dziewczyny z woj. śląskiego, gdzie robicie bezpłatne badania prenatalne? Pytałam w dwóch klinikach, jedna skoczyła nabór w styczniu, druga w czerwcu.

@julianap , mogę prosić o dołączenie do grupy prywatnej?
Cześć! Gratulacje :)
 
Cześć postanowiłam dołączyć do Was... ❤😊 jestem w 5 tyg. termin na 30.03.22r. Na iść na 18.08. się zapisałam to będzie 8 tyg. Potem po 18.08. Pierwsza wizyta. 04.08. Jadę na pobranie krwi i usg piersi. Mam już 6 latka 😊.... ciąża od 3.5 miesiąca podtrzymywana luteina spasmolina...potem po 25 tyg. jak dobrze pamietam kroplówki na szybki rozwój płuc u dziecka. Pozdrawiam Was i trzymam za wszystkie kciuki.
Cześć! Gratulacje :) dobrze, ze 6 latek już coś rozumie, może nie będzie zawracał za bardzo głowy ;)
 
A ja mam tydzień lekarzy :) dzisiaj krew, w środę cytologia, w czwartek ginekolog (właściwie pierwsza wizyta, żeby omówić ciążę (w 9t), jakoś dziwnie to jest zorganizowane w luxmedzie), a w przyszłym tyg. drugie usg.
Od kilku dni zelżały mi tez na szczęście objawy (szczególnie mdłości), chociaż dalej się pojawiają ;)
 
A to nie byłoby tak tak,że jak wezmę załóżmy dzień przed końcem umowy zwolnienie to zostaje wcale bez niczego nawet bez ubezpieczenia? Bo umowa jednak wygasła a ja nie jestem po 12 tygodniu ciąży. Z szefem rozmawiałam i by przedluzyl tylko teraz pytanie,bo lekarz naciska,żebym jednak leżała ze względu na plamienia i zagrożenie. I jeśli jutro po wyjściu ze szpitala wezmę te zwolnienie (nie wiem jak będzie potem,być może plamienia ustaną i będę mogła wrócić do pracy) i będę do końca sierpnia na nim to szef może mi przedłużyć umowę mimo,że jestem dalej na zwolnieniu ? W tym cały sęk
Umowę najlepiej przedłużyć jak jesteś w pracy. Teoretycznie możesz ją podpisać na L4, ale możesz narazić się na to, że ZUS nie wypłaci wtedy świadczeń związanych z chorobą . Druga rzecz - jeśli pracodawca nie widzi problemów by ci ją przedłużyć to fajnie, ale od razu mówię - licz się kontrolą ZuSU, który ostatnio wziął się za wszystkie ciężarne. Czy przed umową na okres próbny gdzieś pracowałaś? Bo jeśli miałaś przerwę to szykuj się na tą kontrolę i zbieraj wszystkie dowody swojej pracy. Batalia z Zusem może być uciążliwa i niestety przez ten okres jest wstrzymana wypłata świadczenia. ZUS po prostu bierze wtedy pod lupę umowę i sprawdza czy nie było pozorności zatrudnienia w celu wyłudzenia świadczeń....
 
A ja mam tydzień lekarzy :) dzisiaj krew, w środę cytologia, w czwartek ginekolog (właściwie pierwsza wizyta, żeby omówić ciążę (w 9t), jakoś dziwnie to jest zorganizowane w luxmedzie), a w przyszłym tyg. drugie usg.
Od kilku dni zelżały mi tez na szczęście objawy (szczególnie mdłości), chociaż dalej się pojawiają ;)
Dajcie znać do którego tygodnia zrobi lekarz cytologie? Teraz mam same tele porady w sumie żaden z trzech lekarzy nie wspomniał o pojawieniu się w gabinecie na cytologie... a mam "starą" ...i mam wizytę umówioną dopiero po usg to będzie po 8 tygodniu.
 
Dajcie znać do którego tygodnia zrobi lekarz cytologie? Teraz mam same tele porady w sumie żaden z trzech lekarzy nie wspomniał o pojawieniu się w gabinecie na cytologie... a mam "starą" ...i mam wizytę umówioną dopiero po usg to będzie po 8 tygodniu.
Poproś go teraz na wizycie. U mnie od razu zrobił na pierwszej w 5 tygodniu.
 
reklama
Do góry