reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Hej 🙂 dawno mnie tu nie było.
Mam nadzieję, że u Was wszystko Ok i w spokoju czekacie na swoje dzidziusie 🙂 ja miałam dzisiaj wizytę (10+3) i według OM poród mam na 5 marca a według USG na 25 lutego. Na następnej wizycie będziemy potwierdzać. Niby wszystko ok, ale mam podwyższone ciśnienie: 137/100, 2 tygodnie temu miałam 132/93. Poprzednia lekarka nie zwróciła na to uwagi, a obecna skomentowała, że za wysokie i zobaczymy jak będzie na następnej wizycie za 3 tygodnie.

Mam pytanie, które kieruje głowie do Dziewczyn z początku wątku:
Czy badania prenatalne w I trymestrze są obowiązkowe? Ile kosztują? Będziecie je robić?
A gdzie zdj dzidzi ? Nie są obowiązkowe ale ja robię już niedługo. U mnie prywatnie USG i pappa chyba 250zl.
Tak wg to gratuluje malucha 😊
 
reklama
Hej 🙂 dawno mnie tu nie było.
Mam nadzieję, że u Was wszystko Ok i w spokoju czekacie na swoje dzidziusie 🙂 ja miałam dzisiaj wizytę (10+3) i według OM poród mam na 5 marca a według USG na 25 lutego. Na następnej wizycie będziemy potwierdzać. Niby wszystko ok, ale mam podwyższone ciśnienie: 137/100, 2 tygodnie temu miałam 132/93. Poprzednia lekarka nie zwróciła na to uwagi, a obecna skomentowała, że za wysokie i zobaczymy jak będzie na następnej wizycie za 3 tygodnie.

Mam pytanie, które kieruje głowie do Dziewczyn z początku wątku:
Czy badania prenatalne w I trymestrze są obowiązkowe? Ile kosztują? Będziecie je robić?
Ja nie będę robić innych badań prenatalnych oprócz planowego USG tzw genetycznego 11-14 tydzień standardowo wykonywanego w każdej ciąży. Niektóre kobiety robią chyba te testy z krwi itd ale z tego co wiem nie ma takiego obowiązku, że trzeba. Chyba, że są wskazania z powodu wieku pacjentki lub innych przyczyn to chyba wtedy lekarze zalecają.
 
Hej 🙂 dawno mnie tu nie było.
Mam nadzieję, że u Was wszystko Ok i w spokoju czekacie na swoje dzidziusie 🙂 ja miałam dzisiaj wizytę (10+3) i według OM poród mam na 5 marca a według USG na 25 lutego. Na następnej wizycie będziemy potwierdzać. Niby wszystko ok, ale mam podwyższone ciśnienie: 137/100, 2 tygodnie temu miałam 132/93. Poprzednia lekarka nie zwróciła na to uwagi, a obecna skomentowała, że za wysokie i zobaczymy jak będzie na następnej wizycie za 3 tygodnie.

Mam pytanie, które kieruje głowie do Dziewczyn z początku wątku:
Czy badania prenatalne w I trymestrze są obowiązkowe? Ile kosztują? Będziecie je robić?
Witam 🙂 może lekarz nie zwrócił uwagę bo pacjentki często się denerwują w gabinecie. Zalecił ci sprawdzanie ciśnienia w domu , w ciągu dnia?

Gratuluje super udanej wizyty 😀 a zdjęcie usg malucha masz?

Co do prenatalnych to w wieku 25lat robiłam I teraz (po 10 latach) też robię. Robiłam do tej pory na NFZ więc nie płaciłam. Ceny są różne w zależności od placówki. U profesora w Krakowie 600 zł, niedaleko mnie 300 zł ale z drugiej strony jak profesor powie ze jest ok to jest ok 🙂
 
Hej 🙂 dawno mnie tu nie było.
Mam nadzieję, że u Was wszystko Ok i w spokoju czekacie na swoje dzidziusie 🙂 ja miałam dzisiaj wizytę (10+3) i według OM poród mam na 5 marca a według USG na 25 lutego. Na następnej wizycie będziemy potwierdzać. Niby wszystko ok, ale mam podwyższone ciśnienie: 137/100, 2 tygodnie temu miałam 132/93. Poprzednia lekarka nie zwróciła na to uwagi, a obecna skomentowała, że za wysokie i zobaczymy jak będzie na następnej wizycie za 3 tygodnie.

Mam pytanie, które kieruje głowie do Dziewczyn z początku wątku:
Czy badania prenatalne w I trymestrze są obowiązkowe? Ile kosztują? Będziecie je robić?

Dziwne. Powinni Ci zalecić kontrolę ciśnienia w domu 3 razy dziennie i na wizytę powinnaś przyjść z kontrolką. Jeśli nie zalecili Ci kontrolowania tego w domu to, co chcą zrobić za 3 tygodnie ? Znów zbadać pojedynczy wynik i na tej podstawie wyrokować ? Olali sprawę. Ja bym robiła pomiary w domu i poszła z gotowym wstępnym obrazem sytuacji.
 
Mnie lekarz polecił Prenatal Uno i tak właśnie biorę. Brałam Mama DHA Premium+ ale wielkość tych kapsułekt to tragedia. Pozostaje przy Prenatal Uno 🙂

Dziewczyny jakie kremy stosujecie do twarzy? Straaaasznie zniszczyła mi się cera 🥺☹ Kupiłam sobie kremy z Sylveco bo są naturalne i mam nadzieję że pomogą...... ta ciąża jest CAŁKIEM inna od poprzedniej. Całkiem...
ja mam ten sam problem 🤦‍♀️ całe czoło mam w takiej jakby kaszce, a nigdy nie miałam żadnych problemów z cerą 🤷‍♀️ ale to mój jedyny jak na razie problem w ciąży (No i płaczę co chwilę 😂), więc jeszcze nie pomyślałam nad jego rozwiązaniem- trochę oczyszczania i nawilżanie tym, co zawsze
 
Hej dziewczyny! Gratulacje ogromne dla Was! Pisze krótko w imieniu jednej z mam, która urodziła Helenkę w maju 2020 roku ale niestety są w szpitalu bo mała jest po drugiej operacji serducha. Operacja się udała ale mała ma sepsę i wysiadają pokolei płuca, nerki, trzustka. Liczy się każda minuta by podać drugi lek który kosztuje kilka tysięcy euro- jeżeli możecie pomóżcie, bo dziewczyna została z problemem sama bez wsparcia ojca dziecka 😞 Dziękuje za każdą złotówkę która jest na wagę złota!🙏🏼 Tutaj opis choroby małej i zbiórka środków - Link do: Operacja ratująca życie/ leczenie po operacji/ rehabilitacja i leki SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA ŚCIGAMY SIĘ Z CZASEM | zrzutka.pl . Przepraszam, że tak brzydko wchodzę na forum i proszę o środki ale zostało 6 godzin na uzbieranie 1500 zł.
W każdym razie : Życzę Wam spokojnej ciąży i zdrowych bobasów! Powodzenia! ❤️ Pozdrawiam Mama Stasia (2020) i Zuzi (2018) 😘
 
reklama
Witam 🙂 może lekarz nie zwrócił uwagę bo pacjentki często się denerwują w gabinecie. Zalecił ci sprawdzanie ciśnienia w domu , w ciągu dnia?

Gratuluje super udanej wizyty 😀 a zdjęcie usg malucha masz?

Co do prenatalnych to w wieku 25lat robiłam I teraz (po 10 latach) też robię. Robiłam do tej pory na NFZ więc nie płaciłam. Ceny są różne w zależności od placówki. U profesora w Krakowie 600 zł, niedaleko mnie 300 zł ale z drugiej strony jak profesor powie ze jest ok to jest ok 🙂
A polecisz nazwisko?:)
 
Do góry