reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Mam problem. Chciałam zmienić położną i niestety okazuje się że ta którą chciałam na nfz nie przyjmuje na nfz tylko prywatnie. Więc muszę szukać kogoś kto mi na dodatek dojedzie do mojej miejscowości.
Jaka funkcje ma położna? Ja nie miałam prawa wyborutylko u nas jest jedną z nfz, położna jedzie na porod? Ja mam już jedno dziecko tylko urodzone za granicą i tam wszystko inaczej wyglada
 
Jaka funkcje ma położna? Ja nie miałam prawa wyborutylko u nas jest jedną z nfz, położna jedzie na porod? Ja mam już jedno dziecko tylko urodzone za granicą i tam wszystko inaczej wyglada
Nie...poród to położne, które są akurat na zmianie w szpitalu. Jak poród długi to się mogą kilka razy zmienić. Ja prowadzę ciążę na NFZ, obok gabinetu lekarza jest gabinet położnej i przed każdą wizytą chodzę na ważenie wywiad itd ona uzupełnia kartę ciąży o wyniki, chyba to tylko żeby lekarz miał mniej formalności i mógł cały czas wizyty poświęcić pacjentce mając już uzupełnione dokumenty. Moja położna np daje mi skierowania na planowe badania itd. A po porodzie raz się do niej idzie i do lekarza na wizytę 6 tyg po porodzie i teraz po 20 tyg ciąży te u mnie w przychodni prowadzą obowiązkowe dla ciężarnych spotkania edukacyjne na temat laktacji opieki przebiegu porodu itd ;) to tak w ramach spotkań z położną
 
Jaka funkcje ma położna? Ja nie miałam prawa wyborutylko u nas jest jedną z nfz, położna jedzie na porod? Ja mam już jedno dziecko tylko urodzone za granicą i tam wszystko inaczej wyglada
Położna przed porodem za dużo Ci nie powiem moja poprzednia za dużo mnie nie uświadomiła co do porodu itd. Ale po porodzie przychodzi do ciebie i maluszka, waży sprawdza stan dziecka i twój po porodzie, np szwy ściąga.
 
Położna przed porodem za dużo Ci nie powiem moja poprzednia za dużo mnie nie uświadomiła co do porodu itd. Ale po porodzie przychodzi do ciebie i maluszka, waży sprawdza stan dziecka i twój po porodzie, np szwy ściąga.
Ja np szwy miałam jeżeli chodzi o poród SN te rozpuszczalne więc nie było potrzeby. Co do odwiedzin po porodzie to chyba zależy :D ja np miałam jedną wizytę położnej na zasadzie "oo jak dzidzia śpi to nie będę przeszkadzać, budzić pani jej to pani mi podpisze i ja pojadę " a znowu u bratowej mieli maluszka z masą poniżej 2.5 kg zakwalifikowanego jako wcześniak ze względu na masę i była u nich chyba z 5 razy bo ważyła czy przybiera na wadze, czy dobrze jest przystawiany. A teraz na etapie covidu ponoć wcale nie jeżdżą po domach ewentualnie zaproszą matkę z dzieckiem do położnej do przychodni ale to pewnie zależy od personelu i zasad danej placówki :)
 
Nie...poród to położne, które są akurat na zmianie w szpitalu. Jak poród długi to się mogą kilka razy zmienić. Ja prowadzę ciążę na NFZ, obok gabinetu lekarza jest gabinet położnej i przed każdą wizytą chodzę na ważenie wywiad itd ona uzupełnia kartę ciąży o wyniki, chyba to tylko żeby lekarz miał mniej formalności i mógł cały czas wizyty poświęcić pacjentce mając już uzupełnione dokumenty. Moja położna np daje mi skierowania na planowe badania itd. A po porodzie raz się do niej idzie i do lekarza na wizytę 6 tyg po porodzie i teraz po 20 tyg ciąży te u mnie w przychodni prowadzą obowiązkowe dla ciężarnych spotkania edukacyjne na temat laktacji opieki przebiegu porodu itd ;) to tak w ramach spotkań z położną
Dziękuję za odpowiedź
 
U mnie dzisiaj również 15+1...ja znowu nadal męczę się z problemami żołądkowymi, kilkudniowe zaparcia, wzdęcia więc niestety czasami czuję, że eksploduje. To moja druga ciąża i w takich momentach mówię sobie, że to druga i ostatnia 😕
Lubisz gruszki? U mnie bardzo dobrze się sprawdzają w takich dolegliwościach.
 
reklama
Ja okolo 12-13 tyg czesciej czulam ruchy, teraz w 16tyg prawie wogole, na internetach czesto pisza ze do 20tyg nie czuje sie ruchów, kto to wie 🤷🏼‍♀️
Jak jest z polozna? U mnie w przychodni nie ma nawet poloznej, czy to znaczy ze bede musiala wskazac i tak kogoszgodnie z obowiązującym rozporządzeniem może P korzystać z bezpłatnej opieki położnej (w tym szkoła rodzenia i wizyty po porodzie) od 21 tyg ciąży__ dla mnie ten czas zgłoszenia jest istotny oraz adres pobytu matki z noworodkiem po porodzie ....jeśli będzie P zainteresowana proszę o kontakt __proszę dbać o siebie 🙂pozdrawiam
Ja okolo 12-13 tyg czesciej czulam ruchy, teraz w 16tyg prawie wogole, na internetach czesto pisza ze do 20tyg nie czuje sie ruchów, kto to wie 🤷🏼‍♀️
Jak jest z polozna? U mnie w przychodni nie ma nawet poloznej, czy to znaczy ze bede musiala wskazac i tak kogos?
Hej, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem można korzystać z bezpłatnej opieki położnej (w tym szkoła rodzenia i wizyty po porodzie) od 21 tyg ciąży. Ja np. Położna wybiorę z miasta oddalonego 15km od mojego miasta zamieszkania.
 
Do góry