reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny a co ile macie wizyty u ginekologa? Teraz to już będzie 5tug jak będę na następnej, zastanawiam się czy wy też tak macie, bo nie było terminu szybciej oczywiście na nfz. Na pocztku to nawet mnie umawiali co tydz lub dwa bo jestem po poronieniu w marcu. A terax ciaza przebiega prawidłowo i taki długi termin, dlatego ten detektor zakupiłam aby być spokojniejsza a wyszło inaczej
...
Ja chodzę prywatnie i mam co 4 tygodnie
 
reklama
A od którego tyg. Poczyulas ruuchy?
To moja kolejna ciąża i w 14tc leciutkie smyranie od 17tc juz takie wyrazniejsze pukanie choc nie regularne jeszcze
Ale mam lozysko na przedniej scianie wiec nie spodziewalam sie mega ruchow
Od ok tygodnia juz codziennie maluch dajje o sobie znac :)
W poprzednich ciazach wyrazniejsze i szybciej wyczuwalne ruchy mialam bo lozysko na tylnej scianie bylo zawsze
 
W kwestii detektora - nie ma co się martwić wartościami wyświetlanymi. Wystarczy usłyszeć charakterystyczne patataj albo jak gdzieś któraś napisała - dźwięk pociągu (faktycznie coś w tym jest 😁)
Ja zanim zaczęłam używać oglądałam filmiki na you tube i nauczyłam się brzemienia serca dziecka, tętnic i pępowiny i bez problemu te dźwięki rozróżniam, na wartości nie patrzę bo bym schizowała 🙈
Wizyty u gin miałam najpierw co dwa tygodnie, teraz kolejna po 3 wypada. Pewnie w tych granicach zostanę. Chodzę prywatnie plus ciąża wyższego ryzyka.
U mnie aktualnie 18 tydzień trwa, też już czuję pierwsze smyrania i popukiwania od środka 🙂
 
To moja kolejna ciąża i w 14tc leciutkie smyranie od 17tc juz takie wyrazniejsze pukanie choc nie regularne jeszcze
Ale mam lozysko na przedniej scianie wiec nie spodziewalam sie mega ruchow
Od ok tygodnia juz codziennie maluch dajje o sobie znac :)
W poprzednich ciazach wyrazniejsze i szybciej wyczuwalne ruchy mialam bo lozysko na tylnej scianie bylo zawsze
To właśnie ja też mam na przedniej, dzisiaj 17+1 i w dzień nie czuje wcale ruchów. W nocy jak się obudzę i leżę na plecach to wtedy sobie mała robi gimnastykę albo z rana. A chyba w ciągu dnia jak chodzę coś robię nie jestem w stanie wyczuć przez to łożysko. I właśnie inaczej niż w pierwszej ciąży bo teraz odczuwam tylko po bokach.
 
W kwestii detektora - nie ma co się martwić wartościami wyświetlanymi. Wystarczy usłyszeć charakterystyczne patataj albo jak gdzieś któraś napisała - dźwięk pociągu (faktycznie coś w tym jest 😁)
Ja zanim zaczęłam używać oglądałam filmiki na you tube i nauczyłam się brzemienia serca dziecka, tętnic i pępowiny i bez problemu te dźwięki rozróżniam, na wartości nie patrzę bo bym schizowała 🙈
Wizyty u gin miałam najpierw co dwa tygodnie, teraz kolejna po 3 wypada. Pewnie w tych granicach zostanę. Chodzę prywatnie plus ciąża wyższego ryzyka.
U mnie aktualnie 18 tydzień trwa, też już czuję pierwsze smyrania i popukiwania od środka 🙂
I na wizytach co dwa tygodnie jak chodziłaś to za każdym razem miałaś USG? Bo u nas na NFZ to często jest wizyta ale kończąca się tylko na badaniu ręką wysokości dna macicy i szyjki i tyle, żadnego USG bo teraz planowo nie przypada.
 
I na wizytach co dwa tygodnie jak chodziłaś to za każdym razem miałaś USG? Bo u nas na NFZ to często jest wizyta ale kończąca się tylko na badaniu ręką wysokości dna macicy i szyjki i tyle, żadnego USG bo teraz planowo nie przypada.
Na tym etapie ciąży nie powinno ręcznie badać szyjki macicy, bo to może wywolywac skurcze i jej rozwieranie. Tyko przez ugs ono jest bezpieczniejsze. No ale poziom wiedzy lekarzy zwłaszcza na NFZ pozostawia wiele do życzenia ... Normalnie lata 70 ubiegłego wieku 🤦 nie pozwalaj więcej na takie coś lub zmień lekarza.
 
Na tym etapie ciąży nie powinno ręcznie badać szyjki macicy, bo to może wywolywac skurcze i jej rozwieranie. Tyko przez ugs ono jest bezpieczniejsze. No ale poziom wiedzy lekarzy zwłaszcza na NFZ pozostawia wiele do życzenia ... Normalnie lata 70 ubiegłego wieku 🤦 nie pozwalaj więcej na takie coś lub zmień lekarza.
No nie wiem jak ona to bada ręki nie wkłada, nie jest to badanie jak przed porodem, że palcami itd wkłada wziernik ocenia, że uformowana odpowiednio coś tam coś tam, ręką to brzuch tylko maca określa wysokość dna macicy czy odpowiada obecnemu tygodniowi ciąży i tyle.
 
Procedura wyglada tak ze sprawdzamy szyjkę przez usg i dopiero wtedy podejmujemy inne czynności, nigdy odwrotnie. Jeśli szyjka jest ok i zaczniemy tam gmerać, to możemy wywołać poród, są nawet statystyki ile porodów zaczyna się po niepotrzebnym badaniu szyjki i to jest spory procent. Nie chcę niepotrzebnie straszyć ale ważne żeby mieć świadomość że to nie jest prawidłowe postępowanie.
USG przez powłoki brzuszne ok USG dopochwowe ok, ale 3 palce gmarace w pochwie na tym etapie na którym jesteśmy jest nie ok.
Jeśli lekarz nie ma USG dopochwowego to zmień lekarza bo brak sprzętu, wiedzy i lenistwo no szkoda stresu
 
No nie wiem jak ona to bada ręki nie wkłada, nie jest to badanie jak przed porodem, że palcami itd wkłada wziernik ocenia, że uformowana odpowiednio coś tam coś tam, ręką to brzuch tylko maca określa wysokość dna macicy czy odpowiada obecnemu tygodniowi ciąży i tyle.
A no wziernik ok, byle by nie że palcami . Jednak usg chyba najlepsze żeby określić długość szyjki i jej stan
 
reklama
Oddziaływanie na szyjkę to pewnie podobnie może wpływać jak te ich masaże potem na koniec praktykowane jeszcze w szpitalach a ponoć dość bolesne...niby przyspieszające poród. Ale jak dla mnie to takie wymuszanie tak samo jak to montowanie balonika
 
Do góry