reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Hej dziewczyny. Czy zdążają wam się krwawienia z nosa? Ja od kiedy byłam przeziębiona a było to 2-3 tygodnie temu mam do teraz problem ze zwłaszcza przy wydmuchiwaniu nosa później leci mi krew. Nie wiem czy się tym martwic? :/
 
reklama
Wczoraj wieczorem miałam teoretycznie małą sprzeczne z mężem, bo ciąża hormony to sobie nawyobrażałam nie powiem co. Ale mąż mnie namówił żebym poszła sobie do fryzjera i coś z włosami zrobiła zwłaszcza że za 4 tyg roczek. Fakt już od dłuższego czasu myślę żeby coś zrobić ale jakoś nie mogłam się za wziąść. No i mąż dał kopniaka i zapisałam się na farbę. Teściowa jak to usłyszała to lament że przecież mówiłam że w ciąży nie będę ścinać ani nic robić a nagle idę. Mąż chce i sam mnie wysyła Leonem się zajmie l, mówi że jak mi ma to humor poprawić i mam sie lepiej czuć to mam iść i nie patrzeć na kasę. Także za 3,5 tyg idę jakąś farbe zrobić na włosy ale ścinać nie będę.
 
I na wizytach co dwa tygodnie jak chodziłaś to za każdym razem miałaś USG? Bo u nas na NFZ to często jest wizyta ale kończąca się tylko na badaniu ręką wysokości dna macicy i szyjki i tyle, żadnego USG bo teraz planowo nie przypada.
Za każdym razem mam USG, nawet zdjęcia z każdej wizyty dostaje 😉 od 20 tygodnia dodatkowo zaczynam monitorowanie tętnic łożyska. Wydaje mi się, że to zależy od lekarza. I od razu podjęłam decyzję że idę prywatnie, kompletnie nie ufam lekarzom na NFZ
 
Hej dziewczyny. Czy zdążają wam się krwawienia z nosa? Ja od kiedy byłam przeziębiona a było to 2-3 tygodnie temu mam do teraz problem ze zwłaszcza przy wydmuchiwaniu nosa później leci mi krew. Nie wiem czy się tym martwic? :/
Ja mam problem z ciągle zapchanym nosem, nie jest to katar ale po prostu opuchnięcie błon ze względu na ciążę. Przez to miewam lekkie krwawienia, ale to jest tylko troszeczkę i koniec. Jeśli masz takie typowe krwotoki które trzeba tamować to warto zrobić badania na krzepliwość krwi, może tu jest problem
 
No nie wiem jak ona to bada ręki nie wkłada, nie jest to badanie jak przed porodem, że palcami itd wkłada wziernik ocenia, że uformowana odpowiednio coś tam coś tam, ręką to brzuch tylko maca określa wysokość dna macicy czy odpowiada obecnemu tygodniowi ciąży i tyle.
Ja jak idę do lekarza to również sprawdza mi przez wziernik i dotyka brzuch a potem usg dopochwowe na nfz wizytą zawsze
 
Hej dziewczyny. Czy zdążają wam się krwawienia z nosa? Ja od kiedy byłam przeziębiona a było to 2-3 tygodnie temu mam do teraz problem ze zwłaszcza przy wydmuchiwaniu nosa później leci mi krew. Nie wiem czy się tym martwic? :/
Ja właśnie wychodzę z przeziębienia i tez mam podobny problem. Z tego co się orientuje to nie ma powodów do niepokoju bo to normalne w ciąży a tym bardziej, ze nie dawno miałaś katar który dodatkowo obciążył błony śluzowe nosa. Jeśli ilość krwi nie jest duża i trwa to krótko to jest Ok. Niestety kolejna dolegliwość ciążowa😐 Jeśli cie to niepokoi to nie zaszkodzi oczywiście dopytać lekarza🙂
 
Ja też dwa tyg temu byłam chora i również miałam krwawienie z nosa dosłownie dwa razy, w pierwszej ciazy z corka też mi się to zdarzało...
Ja właśnie wychodzę z przeziębienia i tez mam podobny problem. Z tego co się orientuje to nie ma powodów do niepokoju bo to normalne w ciąży a tym bardziej, ze nie dawno miałaś katar który dodatkowo obciążył błony śluzowe nosa. Jeśli ilość krwi nie jest duża i trwa to krótko to jest Ok. Niestety kolejna dolegliwość ciążowa😐 Jeśli cie to niepokoi to nie zaszkodzi oczywiście dopytać lekarza🙂
 
reklama
Hej dziewczyny 😊 u nas będzie chłopczyk. Myślę czasami o imieniu i nie wiem czy cokolwiek mi się podoba. Mamy już dwóch chłopców Wiktor i Nikodem. Mają siastre Julię. Macie już jakieś typy dla chłopców? 😊
 
Do góry