reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
A jak to się objawia??
Przy odchylaniu do tyłu na środku brzucha robi się wypukłość, jakby coś na kształt namiotu tipi. Najlepiej sprawdzić właśnie klęcząc z rękami wzdłuż ciała i odchylając się w tył. Nigdy nie miałam z tym mięśniem problemu, trochę się przerazilam że mi się rozszedł. Na pewno po porodzie od razu do fizjoterapeuty biegne
 
Przy odchylaniu do tyłu na środku brzucha robi się wypukłość, jakby coś na kształt namiotu tipi. Najlepiej sprawdzić właśnie klęcząc z rękami wzdłuż ciała i odchylając się w tył. Nigdy nie miałam z tym mięśniem problemu, trochę się przerazilam że mi się rozszedł. Na pewno po porodzie od razu do fizjoterapeuty biegne
Wrzuciłam sobie w google to hasło i wyskoczyło mi to pojęcie i co i jak z tym. Ja nie miałam z tym problemy w pierwszej ciąży, teraz też jak na razie nie ale widziałam u kuzynki. Wysportowana dziewczyna po porodzie brzuszek płaski ale właśnie taki z "dziurą" rozeszły się mięśnie i nie wróciły. I faktycznie ona wygląda jak na tych zdjęciach w galerii google.
 
Dziewczyny a jak Wasze poziomy AFI? Mi zwykle wychodziło około 14 cm, a wczoraj gin wyliczył 18,5 cm i zaczynam się martwić, że dojdę do wielowodzia 😔 chociaż na zdjęciu wydaje mi się, że zaznaczył kieszonkę, gdzie było widoczne dziecko, a czytałam, że płyn do czarne obszary na USG. Sama już nie wiem, jakieś czarne myśli dziś mnie nachodzą. Moja Mała coraz większa, mamy 24+4 wg miesiączki, a wyszła waga 917 gram 🙆‍♀️
 
Wrzuciłam sobie w google to hasło i wyskoczyło mi to pojęcie i co i jak z tym. Ja nie miałam z tym problemy w pierwszej ciąży, teraz też jak na razie nie ale widziałam u kuzynki. Wysportowana dziewczyna po porodzie brzuszek płaski ale właśnie taki z "dziurą" rozeszły się mięśnie i nie wróciły. I faktycznie ona wygląda jak na tych zdjęciach w galerii google.
No właśnie ja się strasznie martwię bo zawsze miałam dosyć ładny brzuch, dużo ćwiczyłam i mięśnie brzucha były bardzo silne a tu taki namiot mi dziś wyskoczył jak sprawdzałam to rozejście 😕 muszę się wybrać już za wczasu do fizjoterapeuty żeby coś na to zaradzić, po ciąży wolałabym wrócić do normalnego brzucha
 
Dziewczyny a jak Wasze poziomy AFI? Mi zwykle wychodziło około 14 cm, a wczoraj gin wyliczył 18,5 cm i zaczynam się martwić, że dojdę do wielowodzia 😔 chociaż na zdjęciu wydaje mi się, że zaznaczył kieszonkę, gdzie było widoczne dziecko, a czytałam, że płyn do czarne obszary na USG. Sama już nie wiem, jakieś czarne myśli dziś mnie nachodzą. Moja Mała coraz większa, mamy 24+4 wg miesiączki, a wyszła waga 917 gram 🙆‍♀️
Muszę podpytać lekarki. Nie podaje mi nigdy danych, jedynie mówi że poziom wód jest idealny. Ja mam jutro 24+2 i dowiem się ile młody waży, strzelam że około 700. U Ciebie faktycznie spora dzidzia ☺️ ja się martwię że mój za mały będzie, jutro się okaże
 
Dziewczyny a jak Wasze poziomy AFI? Mi zwykle wychodziło około 14 cm, a wczoraj gin wyliczył 18,5 cm i zaczynam się martwić, że dojdę do wielowodzia 😔 chociaż na zdjęciu wydaje mi się, że zaznaczył kieszonkę, gdzie było widoczne dziecko, a czytałam, że płyn do czarne obszary na USG. Sama już nie wiem, jakieś czarne myśli dziś mnie nachodzą. Moja Mała coraz większa, mamy 24+4 wg miesiączki, a wyszła waga 917 gram 🙆‍♀️
Jestem w 22+3 i jeszcze nie miałam mierzonego tego parametru....
 
Muszę podpytać lekarki. Nie podaje mi nigdy danych, jedynie mówi że poziom wód jest idealny. Ja mam jutro 24+2 i dowiem się ile młody waży, strzelam że około 700. U Ciebie faktycznie spora dzidzia ☺️ ja się martwię że mój za mały będzie, jutro się okaże
To zapytaj 😁 ja uznałam, że za bardzo analizuje po każdej wizycie wszystko, oglądam zdjecia i szukam dziury w całym 🙆‍♀️
Dopytalam kuzynkę, która jest fizjoterapeutką odnośnie rozejścia mięśnia prostego i dowiedziałam się, że najlepiej potwierdzić na USG czy to na pewno rozejście mięśnia i jeśli tak to wizyta u fizjo już w 3 trymestrze i robią wtedy kinesiotaping. Są zdjęcia na google ☺️
 
Muszę podpytać lekarki. Nie podaje mi nigdy danych, jedynie mówi że poziom wód jest idealny. Ja mam jutro 24+2 i dowiem się ile młody waży, strzelam że około 700. U Ciebie faktycznie spora dzidzia ☺️ ja się martwię że mój za mały będzie, jutro się okaże
A i jeszcze kuzynka mówi, że trzeba się pilnować i wstając z łóżka najlepiej robić to z pozycji bocznej, a nie tak na wprost ☺️
Jestem w 22+3 i jeszcze nie miałam mierzonego tego parametru....
Hmm z tego co ja wiem to od 20 TC powinien być już mierzony poziom płynu owodniowego 🤗
 
reklama
A i jeszcze kuzynka mówi, że trzeba się pilnować i wstając z łóżka najlepiej robić to z pozycji bocznej, a nie tak na wprost ☺️

Hmm z tego co ja wiem to od 20 TC powinien być już mierzony poziom płynu owodniowego 🤗
Dokładnie tak się dorobiłam tego rozejścia - mimo powiększającego się brzucha cięgle podnoszę się przy użyciu mięśni brzucha 🙈 właśnie myślę że chyba dam się poobklejac 😎
Muszę zapytać lekarki jaki poziom tych wód 🧐
 
Do góry