reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Właśnie moja w 26 tygodniu ma koło kilograma a też kupiłam kombinezon na wyjście 56, wydaje się taki mały to ciekawe czy nie będzie na ostatnią chwilę potem mąż ogarniał czegoś.
to chyba nie bedzie male bo kombinezony raczej sa wieksze. Ja dla syna ktory urodził sie 53cm kupilam z H&M kombi na rozmiar 50 i chodził w nim 3 mce 🤭

@Magda933 z tymi pierwszymi porodami jest roznie. Ja pierwszego nie urodziłam, skonczylam cc bo sie nie wstawial, za to kolejna dwojke ktora byla ciezsza od pierwszego urodziłam sama. Moj VBAC-owy synek mial 3920

Ja bede miala taki najprostszy przewijak z Ikea on chyba 29€ taki prosty, drewniany z polka pod spodem. I na boki sie zawiesza takie biale pojemniki. Są 3 miseczki i dwie mniejsze jedna wieksza, kosz z pokrywa i dwa haczyki. To tanie i sie super sprawdza.
 
reklama
Czy któraś z was ma może lub miała problem z suchymi ustami. Ja zawsze miałam z tym problem w zimie, ale teraz jest masakra. Smaruje czym się da i to może 20 razy dziennie a i tak są suche i zaczynaja pękać w kącikach. Cokolwiek nie zjem to bardzo mi podrażnia skore ust wiec na początku pieką a później sie łuszcza😕 Nigdy wcześniej tak nie było bo zwykła pomadka dawała sobie rady, ale teraz to masakra.
Ja jestem uzalezniona od stosowania pomadek do ust, przerobilam mnostwo i tylko kilka pomaga mi na dluzej i nie wysusza bardziej. Sprobuj blistex protect plus (zlota) albo dr palmers, tych teraz uzywam, tissane tez jest ok. I smaruj usta miodem. Po ciazy retimax 1500 sprawdzi sie super, teraz nie mozemy go stosowac. Sprobowalabym jeszcze z balsamem do sutkow albo bepanthenem. Jesli Cie pieka to moze to jakies zapalenie? Odkazilabym je octeniseptem kilka razy. Duzo pij i sprawdz wilgotnosc w domu, powinna byc na poziomie 50-60%, moze przydalby Ci sie nawilzacz w sezonie grzewczym?
 
Czy któraś z was ma może lub miała problem z suchymi ustami. Ja zawsze miałam z tym problem w zimie, ale teraz jest masakra. Smaruje czym się da i to może 20 razy dziennie a i tak są suche i zaczynaja pękać w kącikach. Cokolwiek nie zjem to bardzo mi podrażnia skore ust wiec na początku pieką a później sie łuszcza😕 Nigdy wcześniej tak nie było bo zwykła pomadka dawała sobie rady, ale teraz to masakra.
Ja jakiś czas temu miałam, że nie miałam suchych ust a zaczynały mi pękać w kącikach. Ale to może jakieś braki witamin po prostu bo czytałam gdzieś kiedyś, że to właśnie jakieś ubytki witamin.
 
to chyba nie bedzie male bo kombinezony raczej sa wieksze. Ja dla syna ktory urodził sie 53cm kupilam z H&M kombi na rozmiar 50 i chodził w nim 3 mce 🤭

@Magda933 z tymi pierwszymi porodami jest roznie. Ja pierwszego nie urodziłam, skonczylam cc bo sie nie wstawial, za to kolejna dwojke ktora byla ciezsza od pierwszego urodziłam sama. Moj VBAC-owy synek mial 3920

Ja bede miala taki najprostszy przewijak z Ikea on chyba 29€ taki prosty, drewniany z polka pod spodem. I na boki sie zawiesza takie biale pojemniki. Są 3 miseczki i dwie mniejsze jedna wieksza, kosz z pokrywa i dwa haczyki. To tanie i sie super sprawdza.
Mi to szczerze mówiąc teraz ciężko sobie przypomnieć, wyobrazić jaki na wielkość jest noworodek itd 😆 i jakoś wyobraźnia mi nie działa czy coś z ubranek nie będzie za mała duża
 
Hej :)

Co tam u was słychać?

U nas nawet w porządku, miałam dzisiaj wizytę u swojej ginekolog i szyjka ma ponad 3cm 💪 nie muszę leżeć plackiem, ale też za długo chodzić też nie bardzo generalnie ostrożnie. Na zakup wózka I innych rzeczy mogę spokojnie się wybrać byle nie była to wyprawa po kilkunastu sklepach :) a my mamy już oku więc będzie szybko 😊.
Jedynie co wyszło, z krzywej cukrowej że trochę cukrzyca ciążowa bo w granicach się mieszczę ale w normach dla osób bez ciąży, więc mam taką delikatną że nie ma tragedii, żeby tylko zmodyfikować dietę, czyli wszystko to co najlepsze słodkie idp wywalam z jadłospisu. Będę żyć na warzywach hehe dobrze ze to ostatnia prosta i nie wiele zostało nam więc dam radę 💪.
A po za tym wszystko ładnie gra :) mała ma ponad 900gram więc lada chwila będzie kilogramek szczęścia 😊
 
Hej hej przyszłe mamusie. Wprawdzie moj termin to 02.04 ale z racji założonego szwu dołączam do grona marcowek bo to i tak będzie dla mnie marzenie tyle donoscic dzidzie.
Tak tylko słowem wstępu i przywitania....
Jestem na forum od 2014 roku. Wtedy to poroniłam czwarta ciążę. Potem w 2016 urodził się syn, no i teraz po 5 latach mamy niespodziewany zwrot akcji :)
 
Czy któraś z was ma może lub miała problem z suchymi ustami. Ja zawsze miałam z tym problem w zimie, ale teraz jest masakra. Smaruje czym się da i to może 20 razy dziennie a i tak są suche i zaczynaja pękać w kącikach. Cokolwiek nie zjem to bardzo mi podrażnia skore ust wiec na początku pieką a później sie łuszcza😕 Nigdy wcześniej tak nie było bo zwykła pomadka dawała sobie rady, ale teraz to masakra.
Polecam na usta maść lanolinowa z ziai do pielęgnacji sutków, tez mam z tym problem i bardzo pomaga
 
Ja siedzę właśnie w przychodni, zaraz wchodzę na pobranie krwi po glukozie. Wypiłam bez problemu ale jakoś super uczucia to nie mam. Cały czas jakbym miała łyżeczkę cukru w ustach. Uczucie zgagi i lekkie osłabienie, siedzę się wachluje jakimś oświadczeniem to jest w miarę znośnie 🤷‍♀️
 
reklama
Hej :)

Co tam u was słychać?

U nas nawet w porządku, miałam dzisiaj wizytę u swojej ginekolog i szyjka ma ponad 3cm 💪 nie muszę leżeć plackiem, ale też za długo chodzić też nie bardzo generalnie ostrożnie. Na zakup wózka I innych rzeczy mogę spokojnie się wybrać byle nie była to wyprawa po kilkunastu sklepach :) a my mamy już oku więc będzie szybko 😊.
Jedynie co wyszło, z krzywej cukrowej że trochę cukrzyca ciążowa bo w granicach się mieszczę ale w normach dla osób bez ciąży, więc mam taką delikatną że nie ma tragedii, żeby tylko zmodyfikować dietę, czyli wszystko to co najlepsze słodkie idp wywalam z jadłospisu. Będę żyć na warzywach hehe dobrze ze to ostatnia prosta i nie wiele zostało nam więc dam radę 💪.
A po za tym wszystko ładnie gra :) mała ma ponad 900gram więc lada chwila będzie kilogramek szczęścia 😊
Super wieści z tą szyjką ❤️
mi z wyprawki zostały jakieś ostatnie drobiazgi i mam wszystko ☺️ cieszy mnie to bo przyznam szczerze że ostatnio chodzenie po sklepach to walka o przetrwanie 😅
Hej hej przyszłe mamusie. Wprawdzie moj termin to 02.04 ale z racji założonego szwu dołączam do grona marcowek bo to i tak będzie dla mnie marzenie tyle donoscic dzidzie.
Tak tylko słowem wstępu i przywitania....
Jestem na forum od 2014 roku. Wtedy to poroniłam czwarta ciążę. Potem w 2016 urodził się syn, no i teraz po 5 latach mamy niespodziewany zwrot akcji :)
Witamy ❤️

Jak odczuwacie aktualnie ruchy dzieciaczków? Ja mam wrażenie że mój próbuje wyjść przez brzuch, jest bardzo ruchliwy, cały brzuch mi lata 🙈
Byłam ostatnio na "tejpowaniu" brzucha w związku z rozejściem mięśnia, niestety taśmy mnie trochę uczulily🙈

Kiedy planujecie pakować torbę do szpitala? Ja ze względu na różne dolegliwości myślę żeby ogarnąć po świętach lub po sylwestrze
 
Do góry