reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Jeju też tak czasem mam 😱 A mam łożysko na przedniej ścianie i teoretycznie powinnam lżej odczuwać ruchy.
A wiesz czym mogą być spowodowane takie nerwowe ruchy? Teraz to się postresowalam reakcja Twojego lekarza, myślałam że to normlane że dziecko tak czasem "szaleje"
No generalnie byłam też na IP na ktg w czasie tych szaleństw i wyszło dobrze 🤗🤗 wierz mi, że ja reakcjami mojego lekarza stresuje się ciągle 🙈
Dziś znów powiedział mi, że bardzo niepokojące są moje bóle krzyża, które czasem występują z podobnymi do menstruacyjnych, miałam tak wczoraj w nocy i zaś mnie nastraszył 🙆‍♀️

Czuje, że ja teraz, aż do 37 tygodnia będę robić alarm poród co drugi dzień 🙈🙈🙈
 
reklama
Hej powiedzcie mi w ktorym dokładnie miejscu czujecie czakawkę u dziecka? Bo ja czuje od kilku tygodni czuje bardzo po prawej stronie na wysokosci wyzej niz pępek. Ale to mi sie jakos nie zgadza z pozycja malego. Sama nie wiem jak on jest teraz ułożony.
U mnie czkawkę czuć na wysokości pępka lub trochę pod. Jednego dnia czkawka jest po lewej a innego po prawej 😅 mały obraca się z jednej strony na drugą ale na szczęście dalej główka na dole ☺️ niestety czkawki ma 4 razy dziennie, na początku się tym stresowałam ale nie trwają dłużej niż 10-15 min więc chyba nie ma źle ☺️

Dziś miałam kontrolę, szyjka dalej 28 mm, oszczędny tryb życia, jak najwięcej leżeć. Na szczęście już jest bliżej niż dalej 🙏

Dziewczyny czy wam też drętwieją ręce? 😑 Ból i drętwienie coraz bardziej dokucza, głównie w nocy. Nie umiem sobie z tym poradzić 😕
 
Meldunek jest dalej konieczny?
Z tego co wiem, tak- ale to się odbywa z automatu- jak rejestruje się dziecko to automatycznie jest też meldowane (pytają tylko gdzie meldowac- jeśli np macie z mężem różne miejsca zameldowania).
Pytałaś chyba też o to krzesełko z ikea. Ja myślę,że to nie ma większego znaczenia, fizjoterapeuci mogą polecać, bo jest dość wysokie oparcie, a jak dołożysz podnozek to też nie będzie dziecko wisiało, tylko ładnie siedziało. Chodzi po prostu o to, żeby dziecko siedziako, a nie wisiało na kroku:)
 
U mnie czkawkę czuć na wysokości pępka lub trochę pod. Jednego dnia czkawka jest po lewej a innego po prawej 😅 mały obraca się z jednej strony na drugą ale na szczęście dalej główka na dole ☺️ niestety czkawki ma 4 razy dziennie, na początku się tym stresowałam ale nie trwają dłużej niż 10-15 min więc chyba nie ma źle ☺️

Dziś miałam kontrolę, szyjka dalej 28 mm, oszczędny tryb życia, jak najwięcej leżeć. Na szczęście już jest bliżej niż dalej 🙏

Dziewczyny czy wam też drętwieją ręce? 😑 Ból i drętwienie coraz bardziej dokucza, głównie w nocy. Nie umiem sobie z tym poradzić 😕
Mi pojawia się drętwienie ale to wina mojego szukania pozycji do wyspania się. Podkładam gdzieś ręce pod poduszki, przygniatam i potem budzę się z uczuciem martwej ręki 🙀ale tak w ciągu dnia to mi się nie zdarza
 
Z tego co wiem, tak- ale to się odbywa z automatu- jak rejestruje się dziecko to automatycznie jest też meldowane (pytają tylko gdzie meldowac- jeśli np macie z mężem różne miejsca zameldowania).
Pytałaś chyba też o to krzesełko z ikea. Ja myślę,że to nie ma większego znaczenia, fizjoterapeuci mogą polecać, bo jest dość wysokie oparcie, a jak dołożysz podnozek to też nie będzie dziecko wisiało, tylko ładnie siedziało. Chodzi po prostu o to, żeby dziecko siedziako, a nie wisiało na kroku:)
Takie coś?

Co do meldunku - jeśli rodzice zameldowani są w różnych miejscach, ale mieszkaja wspólnie w mieszkaniu które nie jest ich własnością, a własnością rodziny jednego z rodziców, to co wtedy? 😂
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-01-13-21-30-07-544_pl.allegro.jpg
    Screenshot_2022-01-13-21-30-07-544_pl.allegro.jpg
    152,1 KB · Wyświetleń: 30
Dziecko chyba automatycznie jest meldowane przy matce. Ja po pierwszym porodzie nic w tym temacie nie robiłam a gmina sama została poinformowana i doliczali do śmieci nowego członka. Dostali listę z USC.
Hmmm a nie można wskazać innego miejsca zamieszkania po prostu? Po co mam meldować dziecko u mamy (ja tam mam meldunek) , skoro dziecko będzie mieszkac gdzieś indziej. Btw jakiś czas temu eluszwm że nie ma już obowiązku meldunkowego w Polsce, ciekawe co by się stało jakbym się wymeldowała i nie miała stałego meldunku nigdzie 😂
 
No generalnie byłam też na IP na ktg w czasie tych szaleństw i wyszło dobrze 🤗🤗 wierz mi, że ja reakcjami mojego lekarza stresuje się ciągle 🙈
Dziś znów powiedział mi, że bardzo niepokojące są moje bóle krzyża, które czasem występują z podobnymi do menstruacyjnych, miałam tak wczoraj w nocy i zaś mnie nastraszył 🙆‍♀️

Czuje, że ja teraz, aż do 37 tygodnia będę robić alarm poród co drugi dzień 🙈🙈🙈
Mam tak samo😟 a wizytę dopiero 27ego 😔...
 
Hmmm a nie można wskazać innego miejsca zamieszkania po prostu? Po co mam meldować dziecko u mamy (ja tam mam meldunek) , skoro dziecko będzie mieszkac gdzieś indziej. Btw jakiś czas temu eluszwm że nie ma już obowiązku meldunkowego w Polsce, ciekawe co by się stało jakbym się wymeldowała i nie miała stałego meldunku nigdzie 😂
Chyba można ale trzeba własne wtedy coś w tym kierunku robić. My mieszkaliśmy u teściów jak rodziłam pierwsze dziecko, po ślubie zostałam tam zameldowana i dziecko automatycznie zameldowali też u teściów gdzie dom własnością teścia jest. A jak się chce podać jakiś inny adres to chyba trzeba już jakiś wniosek składać. Teraz niby wiele spraw już można przez internet załatwić ale u nas można powiedzieć "na wsi" to złożysz online a baba z biura dzwoni, że pani przyjdzie bo ona woli osobiście się dopytać :D
 
reklama
Do góry