reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Jakoś 20 dni po, nie wiem kiedy wystąpiła owulacja bo nie prowadziłam monitoringu cyklu, nie stosował testów, nie obserwowałam śluzu itp. starania na luzie czyli seks kiedy nam się zachciało 😉😍😜
Pisząc 20dpo opieram się tylko na kalendarzu. Zrobiłam betę w czwartek po pozytywnym teście ciążowym i braku okresu
 
Dziewczyny, ja sobie zaszalałam i zrobiłam pierwszy prezent przyszłej mamie😆😀
Wlaśnie do mnie dotarł album ciążowy. 🥰Jestem nim zauroczona i Wam pokażę 😀❤❤❤
Ja sobie kupiłam Jestem w ciąży od mamaginekolog. To bardziej klaser do porządkowania papierów, bo na czymś takim mi zależało :)
 
Ej też fajne! I w sumie przydałby mi się taki segregator żeby zapanować na organizacją i terminami 😀
No, polecam, fajnie rozplanowany. Dużo tych takich saszetek, nie wiem jak to się nazywa, na papiery. Podzielone na papiery na następną wizytę, ważne USG, inne USG, badania moczu, badania krwi, wypisy ze szpitali itd itd i jak ktoś lubi to jeszcze jest sporo zaleceń odnośnie suplementacji, co spakować, jakieś takie różne, kiedy do szpitala itd itd
 
Dziewczyny jak to jest z wyborem lekarza prowadzacego ciążę? Pytam bo dziś mam pierwsza wizytę, ale nie chce aby ten lekarz prowadził ciążę, a i tak mam zamiar chodzić do dwóch , jeden prywatnie , drugi na NFZ. Czy jeśli dziś ten do którego idę założy mi karte ciazy to będę już na niego skazana? Wizytę u mojego lekarza mam dopiero za mc (takie ma terminy), podobnie ten prywatny któremy ufam. Do tego dziś idę tylko dla potwierdzenia ciąży i spr czy jest dobrze ulokowana itd. jak to jest u Was ? Chodzicie do dwóch, czy jednak tylko do jednego ? Ja tak wybrałam ze względu na możliwość bezpłatnych niektórych badań na nfz
 
No, polecam, fajnie rozplanowany. Dużo tych takich saszetek, nie wiem jak to się nazywa, na papiery. Podzielone na papiery na następną wizytę, ważne USG, inne USG, badania moczu, badania krwi, wypisy ze szpitali itd itd i jak ktoś lubi to jeszcze jest sporo zaleceń odnośnie suplementacji, co spakować, jakieś takie różne, kiedy do szpitala itd itd
Zamówiłam 😂
 
Dziewczyny jak to jest z wyborem lekarza prowadzacego ciążę? Pytam bo dziś mam pierwsza wizytę, ale nie chce aby ten lekarz prowadził ciążę, a i tak mam zamiar chodzić do dwóch , jeden prywatnie , drugi na NFZ. Czy jeśli dziś ten do którego idę założy mi karte ciazy to będę już na niego skazana? Wizytę u mojego lekarza mam dopiero za mc (takie ma terminy), podobnie ten prywatny któremy ufam. Do tego dziś idę tylko dla potwierdzenia ciąży i spr czy jest dobrze ulokowana itd. jak to jest u Was ? Chodzicie do dwóch, czy jednak tylko do jednego ? Ja tak wybrałam ze względu na możliwość bezpłatnych niektórych badań na nfz
Chodzę do dwóch i w sumie tylko ten prywatny wie o tym drugim na nfz;) Nigdy nie jesteś skazana na danego lekarza, dowolnie możesz go zmieniać. Możesz mieć też dwie karty ciąży (u każdego oddzielną) tylko wtedy jeden z nich pewnie Cię zapyta, czy już ją ktoś Ci wystawił, to możesz powiedzieć, że nie i dostaniesz druga. Możesz też mieć jedna kartę ciąży do której wpisywać się będą wszyscy i wszystko będziesz miała uporządkowane w jednej karcie;) Tylko może Ci pewnie miejsca później brakować, więc ja sama zrobie tak, żeby mieć dwie karty a główna karta którą się będę posługiwać w szpitalu itp to będzie tego prywatnego gina 😛 Ja to sobie tak zaplanowałam😊
 
reklama
Dziewczyny jak to jest z wyborem lekarza prowadzacego ciążę? Pytam bo dziś mam pierwsza wizytę, ale nie chce aby ten lekarz prowadził ciążę, a i tak mam zamiar chodzić do dwóch , jeden prywatnie , drugi na NFZ. Czy jeśli dziś ten do którego idę założy mi karte ciazy to będę już na niego skazana? Wizytę u mojego lekarza mam dopiero za mc (takie ma terminy), podobnie ten prywatny któremy ufam. Do tego dziś idę tylko dla potwierdzenia ciąży i spr czy jest dobrze ulokowana itd. jak to jest u Was ? Chodzicie do dwóch, czy jednak tylko do jednego ? Ja tak wybrałam ze względu na możliwość bezpłatnych niektórych badań na nfz
W pierwszej ciąży chciałam robić podobnie. Niestety wizyty na NFZ wiązały się tylko ze stresem, bo lekarz wmawiał mi między innymi to, że ciąża jest dużo młodsza (wyniki bety temu zaprzeczały, bo jego zdaniem nie byłam jeszcze w ciąży kiedy miałam już betę we krwi), więc jego twierdzenie, że pęcherzyk jest pusty oznaczałoby, że mam puste jajo bo w 7 tygodniu musi już być zarodek. Tego samego dnia u innego lekarza widziałam fasolkę z bijącym sercem, ale pół dnia przepłakałam. Po tej wizycie zrezygnowałam całkowicie z NFZ. Pieniądze nie były warte takiego stresu i narażania się na niekompetencję.
 
Do góry