reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

O to niesamowite, że przy takiej niskiej becie już był widoczny pęcherzyk😀 Mi lekarze mówili, że dobry sprzęt to wychwyci pęcherzyk przy becie od 1000. I dokładnie, nie ma reguły, co ciąża to potrafi nas zaskoczyć 😊
Sama byłam zdziwiona i lekarz w sumie też że coś już widać dlatego mówię że co do tego nie ma reguły nasze organizmy to nie maszyny i są w stanie zaskakiwać. A faktycznie norma do uwidocznie nią pęcherzyka ciążowego jest do 5000 a dalej to już beta nie jest diagnostyczna tylko obraz usg
 
reklama
Testuje czy suwaczek dziala ;) Tak swoja droga jedne aplikacje pokazuja mi 6+2 inne 6+1, powinno sie liczyc razem z OM czy bez? Jak licza lekarze?

cd9bcsqvqygk9b8e.png
 
Sama byłam zdziwiona i lekarz w sumie też że coś już widać dlatego mówię że co do tego nie ma reguły nasze organizmy to nie maszyny i są w stanie zaskakiwać. A faktycznie norma do uwidocznie nią pęcherzyka ciążowego jest do 5000 a dalej to już beta nie jest diagnostyczna tylko obraz usg
Dlaczego powyżej 5000 już nie jest diagnostyczna beta?
 
Powiem Wam, że ciężkie są te początki. Zamiast się cieszyć, to my się zamartwiamy. Ja miałam wizytę w środę o następna mam 30 lipca, więc te ponad dwa tygodnie to dla mnie katorga:(

Sent from my Redmi 8 using Forum BabyBoom mobile app
Ja też mam wizytę 30.07 i już nie mogę się doczekać 😊
Właśnie, dziewczyny, jak u Was ze współżyciem. My z mężem się boimy i chyba ciąża będzie cała w celibacie 🙈
Ja jestem po poronieniu więc niestety celibat...
 
Dlaczego powyżej 5000 już nie jest diagnostyczna beta?
Bo jeśli ciąże da się już uwidocznić w obrazie usg to badanie beta hcg nie jest badaniem diagnostycznym wtedy wszystko zaczyna opierać się o obraz usg. A beta im później tym bardziej zwalnia przyrost dlatego już nie powinno się jej wykonywać. Badanie to ma służyć potwierdzeniu wczesnej ciąży i jej rozwoju nie widocznej w badaniu usg.
 
Bo jeśli ciąże da się już uwidocznić w obrazie usg to badanie beta hcg nie jest badaniem diagnostycznym wtedy wszystko zaczyna opierać się o obraz usg. A beta im później tym bardziej zwalnia przyrost dlatego już nie powinno się jej wykonywać. Badanie to ma służyć potwierdzeniu wczesnej ciąży i jej rozwoju nie widocznej w badaniu usg.
To może dlatego jak mój przyrost nie był równy 66% to lekarze nic nie mówili i wypisali do domu. Może powyżej 5000 przyjmują zasadę, że najważniejsze, że rośnie.
Jestem dzisiaj taka zestresowana. Wizytę mam w środę o 9.40 mam ochotę przespać dziś i jutro żeby szybciej leciało.
Po moich przejściach w tej ciąży nie mam już siły na kolejne złe diagnozy. Chciałabym zobaczyć zarodek, chociaż jeden😭
 
To może dlatego jak mój przyrost nie był równy 66% to lekarze nic nie mówili i wypisali do domu. Może powyżej 5000 przyjmują zasadę, że najważniejsze, że rośnie.
Jestem dzisiaj taka zestresowana. Wizytę mam w środę o 9.40 mam ochotę przespać dziś i jutro żeby szybciej leciało.
Po moich przejściach w tej ciąży nie mam już siły na kolejne złe diagnozy. Chciałabym zobaczyć zarodek, chociaż jeden😭
Dokładnie tak teraz jedynym wiarygodnym wyznacznikiem jest usg.
Rozumiem twój niepokój sama czekam na wizytę w czwartek z wielką nadzieja niestety po przejsciach stres nas nie opuści już do konca ale trzeba wierzyć że będzie dobrze
 
reklama
Do góry