reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
W wielu ulotkach pisze też, żeby w ciąży nie stosować, a jednak na podstawie innych badań wiemy, że leki te są bezpieczne i lekarze normalnie je przepisują. Od czasu wyjścia tych szczepionek przeprowadzono sporo dodatkowych badań i wiemy już, że są bezpieczne, a dodatkowo dziecko też otrzymuje przeciwciała. Dla mnie ryzykowanie to nie szczepienie się. Nie jedna kobieta osierociła dziecko, wiele pożegnało dzieci w wyniku komplikacji po covidzie w ciąży. Niech każdy robi jak uważa, ale to o czym piszesz jest po prostu nieaktualne i nie prawdą jest, że nie ma badań.
Uważasz że szczepionka która powstała w 3 miesiące jest bezpieczna dla kobiet w ciąży?
Jak pokazują przypadki ona nie jest bezpieczna dla dorosłej zdrowej osoby co dopiero płodu. Nie zgodzę się. Za mało testów zostało jeszcze przeprowadzonych aby stwierdzić że jest bezpieczna.
 
Mam pytanie do dziewczyn, którym wzrosła tarczyca po zobaczeniu dwóch kresek. Czy Wasz ginekolog przepisuje Wam Euthyrox, czy chodzicie dodatkowo do endokrynologa?
Ja przed ciążą brałam euthyrox 50 i miałam TSH 1,2-1,3. W dni u którym zrobiłam test, to była sobota rano ok 6:00 od razu popędziłam do luxmedu na betę i prz okazji progesteron i właśnie TSH. Wskoczyło na 2,3 tego samego dnia konsultacja mailowy z ginokologo-endokrynologiem o zwiększenie dawki na 75.
 
reklama
Zostaje mi wycieczka do sklepu i może tam coś przyjdzie do głowy.
Na dodatek znów mi brzuch wywaliło i muszę ubrać dłuższą bluzkę bo czuje się jak wieloryb
 
Do góry