reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

No nie wiem... Nie mam porównanie z ulotkami innych szczepionek, ale na wielu lekarstwach, którychulotki czytałam, pisze konkretnie, żeby unikać w ciąży, lub, ze są bezpieczne, na innych pisze, żeby unikać np tylko w I trymestrze... A tutaj wyraźnie pisze, że nie były prowadzone jeszcze badania kliniczne, więc w sumie nic nie wiadomo. Ja wolę nie ryzykować. Ponadto małopłytkowość i zakrzepica są wymienione w działaniach nieporządanych, a w ciąży to wyjątkowo niebezpieczne.
Sama ciąża zwiększa ryzyko zakrzepicy 5-6 krotnie;) Jeszcze bardziej zwiększa jak ktos ma dodatkowo trombofilie. A jeszcze bardziej jak ktos juz raz przebył zakrzepicę. Ryzyko zakrzepicy występuje duże również przy przyjmowaniu hormonów np. duphastonu, też jest to na ulotce to tak apropos tych działań niepożądanych. Generalnie przejście samego covida w ciąży jest bardzo niebezpieczne i w przebiegu cięższe jak wystąpi zakrzepica np. spowodowana ciąża... Może to trochę błędne koło się wydawać:) Ja na przykład zaszczepiona jestem drugą dawką od początku czerwca, od razu w pierwszym cyklu zaszłam w ciążę. Lekarz zalecił, bo mam trombofilie i właśnie przebytą zakrzepicę, więc takie szczepienie jest dla mnie mniej groźne niż ewentualny covid.;)
 
reklama
Wiesz ze myślałam o tym.
Tylko chce zrobić coś takiego żeby mój W. mógł sobie potem podgrzać. A placków późnym wieczorem na pewno nie będzie chciał
W takim razie polecam identyczne z cukini, pieczone na blasze w piekarniku są lżejsze i z racji tego że z cukini, nie mają takiego charakterystycznego posmaku odgrzewanych ziemniaków.
 
reklama
Do góry