reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja już po wizycie 😁 wszystko dobrze, mamy pęcherzyk żółtkowy o wymiarach ok. 9mm 😀 równy tydzień temu był sam pęcherzyk 2mm. Kolejna wizyta za tydzień, wtedy się okaże czy jest serduszko ❤️
Super! To teraz tylko czekać 😍


No ja swojej też ufam. Myślę, że do sprzętu też nie można się przyczepić, skoro na tym etapie było już widać serduszko. Tak jak mówię, pewnie maszyna wylicza wiek na podstawie kilku pomiarów. Na pewno są jakieś siatki centylowe. Nie ma co porównywać ;)

Edit: Pamiętam wpis mamy ginekolog na temat USG wczesnej ciąży i ona tam pisała, że 5+5 to crl około 3mm, a 6+1 to około 6mm
U mnie z synem w 6+4 było 7.4mm :)
Także podejrzewam, że to właśnie też dużo od pomiarów i sprzętu zależy.

Dzisiaj dostałam motorek w tyłku. Zrobiłam już tyle rzeczy, że chyba mi na sobotę nic nie zostanie 🤣


Witam wszystkich. Ja mam 5t3d,pęcherzyka brak,wybieram się do innego lekarza jeszcze, jutro wyniki bhcg. Lekkie plamienia,ale w poprzednich ciążach to samo ,dostałam duphaston i za 2 tygodnie wizyta. Wyjeżdżam w sobotę na wakacje i trochę się martwię,że coś się może stać z dala od domu
Witaj! Dopiero za te dwa tygodnie masz wizytę? Czy w międzyczasie idziesz do innego? :)
 
reklama
Ja już po wizycie 😁 wszystko dobrze, mamy pęcherzyk żółtkowy o wymiarach ok. 9mm 😀 równy tydzień temu był sam pęcherzyk 2mm. Kolejna wizyta za tydzień, wtedy się okaże czy jest serduszko ❤️
Kurczę, a jesteś pewna, że pęcherzyk żółtkowy ma 9mm? A nie po prostu pęcherzyk?
Bo mamaginekolog pisze "Wracając do rozwoju naszej prawidłowej ciąży. Pęcherzyk żółtkowy ma początkowo średnice 2-3 mm i z biegiem tygodni powiększa się do 6 mm. Jeżeli pęcherzyk żółtkowy jest większy niż 7 mm to jest niekorzystny objaw." 🤔 🤔 Gdyby żółtkowy miał rzeczywiście 9 mm, to lekarz może by coś powiedział? Może zwykły pęcherzyk miał 9mm? 🤔
Albo błąd pomiarowy. Nie przejmuj się na pewno!! Za tydzień będzie piękne serduszko!
Licząc od owulacji - 3t5d.
Na początku robiłam betę, w 5. i 8. dniu bo akurat pierwszą lekarz zlecił w piątek i wtedy miałam 60,71 a w poniedziałek 338,75 więc dokładnie 557%.
Od tamtej pory nic złego u siebie nie obserwuję i czekam (już z niecierpliwością) na pierwsze USG, które mam 06.08.
Liczymy od OM :)
 
Wlasnie wszedzie pisza ze dzieciatko rosnie 1mm dziennie i tyle do tej pory roslo :(
Ale faktycznie od 3-4 dni nie czuje sie za dobrze pobolewa mnie podbrzusze
Moze cos sie dzieje se maluszek jest juz 4 dni mniejszy niz powinien :(
Tylko kurcze i tak nie jestem w stanie nic zrobić.... Mam juz wszystkie mozliwe leki nawet jak cos zlego sie dzieje to i tak musze czekac :(
Rozumiem, że to był inny lekarz i inny sprzęt? Jeśli tak, to porównywanie nie ma sensu. Coś się dzieje, że tak często chodzisz na wizyty? Jeśli nie, to może po prostu oszczędź sobie tego stresu i trzymaj się jednego lekarza ;) Ja mam wizyty co miesiąc, trudno wytrzymać, szczególnie jak ciągle tu piszecie o wizytach, ale właśnie ze względu na te różnice w pomiarach nie chce iść do nikogo innego i będę czekać na wizytę u mojej gin ;)
 
Super! To teraz tylko czekać 😍



U mnie z synem w 6+4 było 7.4mm :)
Także podejrzewam, że to właśnie też dużo od pomiarów i sprzętu zależy.

Dzisiaj dostałam motorek w tyłku. Zrobiłam już tyle rzeczy, że chyba mi na sobotę nic nie zostanie 🤣



Witaj! Dopiero za te dwa tygodnie masz wizytę? Czy w międzyczasie idziesz do innego? :)
 
Witam wszystkich. Ja mam 5t3d,pęcherzyka brak,wybieram się do innego lekarza jeszcze, jutro wyniki bhcg. Lekkie plamienia,ale w poprzednich ciążach to samo ,dostałam duphaston i za 2 tygodnie wizyta. Wyjeżdżam w sobotę na wakacje i trochę się martwię,że coś się może stać z dala od domu
Jutro będę miała wyniki bhcg i raczej nie uda mi się od razu dostać do lekarza,a w sobotę wyjeżdżam i wracam ostatniego lipca,oczywiście po przyjeździe pójdę do innego lekarza bo 2 tygodnie to stanowczo za dużo
 
reklama
Ahoj 🙂 Przejrzałam wszystkie strony i widzę że dzisiaj macie słaby dzień w większości bo się niesamowicie nakręcacie. Po co czytacie tyle w internecie? Potem się dziwić że wyszukujecie u siebie niewiadomo czego. Dziewczyny tylko spokój nas może uratować 😉🙂

A jutro kto ma wizyty? Kto nam na weekend dostarcza świetnych nowin? 😃
 
Do góry