reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża więc pewnie wy wiecie więcej ;) badania prenatalne 1 trymestru to USG + Test Papa, czy cos jeszcze? W jakiej cenie sa u Was takie badania? We Wroclawiu widze ceny sa w granicach 400-600 pln. Czy wiecie moze czy pakiet LuxMed obejmuje te badani czy lepiek zrobic prywatnie?
Dziekuje za Wasze odpowiedzi z gory ;)
Czy ty masz wskazania do tego testu pappa. Wiek? Poronienia etc? Bo jak nie to ja bym zrobila dobre usg prenatalne tylko u dobrego specjalisty i tyle
Luxmed tego nie refunducje a u mnie dodatkowo sam nie wykonuje tego badania pappa tylko kieruję do szpitala lub invicty
 
reklama
Prosze cie, nie zgrywaj głupiej.
Wyszukuje się klinikę, która jest najbliżej ciebie i jeśli chcesz to do niej idziesz. A jeśli nie to nie. To twój wybór.
Ale nie mow, ze na bete w UK potrzeba skierowania, bo to nieprawda.

Wow, nowa, sympatyczna kolezanka na grupie. Ciesze sie, ze do nas dolaczylas.
Naprawde nie widzisz roznicy w dostepie do badan w Polsce i w UK? W Polsce nikt nie musi na bete jezdzic kilka godzin (w moim przypadku 8h) i tak co drugi dzien, tylko idzie do pierwszej, lepszej przychodni i robi badania od reki. No ale masz racje, w UK tez sie da...
 
Dzisiaj równy 6tc.
Wiesz co ja mam brzuch powiększony jakoś już od tygodnia. Wzdęcia bez powodu, taki dziwny ucisk czasami, tak niemiło jakbym się nażarła a jem bardzo mało.
Zapytam lekarza dzisiaj co to może byc
To chyba co innego niż u mnie... Mam nadzieję, że wszystko będzie wporządku 😊 Trzymaj się cieplutko ❤ Zdrowia dla Ciebie i dla Maluszka
 
Dziewczyny to moja pierwsza ciąża więc pewnie wy wiecie więcej ;) badania prenatalne 1 trymestru to USG + Test Papa, czy cos jeszcze? W jakiej cenie sa u Was takie badania? We Wroclawiu widze ceny sa w granicach 400-600 pln. Czy wiecie moze czy pakiet LuxMed obejmuje te badani czy lepiek zrobic prywatnie?
Dziekuje za Wasze odpowiedzi z gory ;)
Lux med nie ma w ofercie ale ja dostałam skierowanie z NFZ. W pierwszej ciąży też z NFZ robiłam i byłam zadowolona. Płaciłam tylko za nagranie płyty 20 zł. Teraz zapisałam się do dobrego profesora prywatnieni koszt 450 zł.
 

Prosze. Możesz iść bez skierowania.
Jedyne co musisz zrobić to znaleźć najbliższa ciebie klinikę, zadzwonić i umówić się na wizytę.
Btw…w Polsce tez bete w większości robi się prywatnie i za opłata.
Dziękuję ☺ Myślę, że wielu dziewczynom się przyda ta informacja. Ja jednak nie skorzystam, ładna ciemna kreska dziś po południu na teście mnie uspokoiła. Poczekam spokojnie na wizytę u gina. Nie mam żadnych niepokojących objawów, więc nie widzę potrzeby robić tej bety. Doszłam do wniosku, że to mi nic nie da. Nawet jeśli bym zobaczyła niskie stężenie, lub spadek, to i tak nic nie poradzę, i tak będę musiała czekać na wizytę u lekarza.. Nie chce sie może niepotrzebnie stresować już.. Co ma być, to będzie..
 
Mi co prawda nie leci krew, ale mam skrzepy w nosie. Do tego męczą mnie mdłości cały dzień, dziś nawet było rzyganko...
Życzę Ci, żeby długo Cię nie trzymało. Ja w każdej ciąży miałam wymioty i mdłości, więc wiem, jak to jest.. Tym barsziej, że trzymały mnie bardzo długo, w pierwszej ciąży aż do początku 6 miesiąca 🙄
 
Badanie pierwszego trymestru to rozszerzone usg. Jeśli chodzi o pappa, to jest dodatkowym badaniem i płatnym. Przeważnie usg+pappa to ok 500zł (w moich okolicach)



a z ciekawości zapytam dlaczego nie można więcej niż pół? Bo rozumiem, że jest alergenem akurat. Mój gin akurat mówił żeby jeść cytrusy ze względu na witaminy. Owszem nie kilogramami, ale spokojnie jadłam 2 dziennie czy kilka mandarynek (je jadłam codziennie ).
Najlepsze było jak urodziłam i miałam mandarynki :D jedna położna mi zabroniła a za chwile przyszła druga i pochwaliła za dozę witamin 🤣🤣🤣🙈

Hmmm tak piszecie o tych kosztach za prenatalne, a ja jej mam free z jakiegoś projektu unijnego , u mnie nic się za prenatalne nie płaci 🤔
 
reklama
No zdecydowanie nie można powiedzieć, że stawianie się macicy jest normalne w pierwszym trymestrze... Jeżeli zdarza się to rzadko i nie powoduje skracania szyjki to jest ok, ale w moim przypadku brzuch był twardy non stop i powodowało to skracanie szyjki. O tym czy to źle, czy nie, może zdecydować
Jeśli ma sie twardy brzuch cały, lub prawie cały czas, to jest to rzeczywiście zły objaw.. Ale ja mówiłam o chwilowych, kilkunasto-kilkudziesięcio sekundowych raz na jakiś czas skurczach. Miałam je w każdej z 3 zdrowych ciąż, chodziłam w sumie do chyba 5 róznych ginekologów i każdy mówił, że jest wszystko OK, stąd mój komentarz. Ale ja nie miałam problemów ze skracającą się szyjką z powodu tych skurczy. Więc może różne są przypadki...
 
Do góry