reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Ja będę robić Sanco, bo wynik jest do 5 dni roboczych. Nie wysyłają próbek za granicę, tylko testują w Warszawie.
Mam pytanie bo czegoś chyba nie rozumiem. Po co robić ten test nifty/sanco skoro to samo mogą wykryć prenatalne? Czy się mylę? I to bardziej szczegółowe badanie?
 
Na Śląsku mamy program unijny. Od ginekolog dostałam listę placówek, wybrałam tą która mi odpowiadała, zadzwoniłam i tyle ;) Jakby nie ten program, to w tym samym miejscu zrobiłabym płatne. Ja akurat będę robić w Gyncentrum bo póki co przyjmują z partnerem, a w razie czego można nagrać badanie na płytkę za dodatkową opłatą.
@Paula55 jesteś że Śląska ? 😁
 
Mam pytanie bo czegoś chyba nie rozumiem. Po co robić ten test nifty/sanco skoro to samo mogą wykryć prenatalne? Czy się mylę? I to bardziej szczegółowe badanie?
Usg nie wykryje tego pokaze tylko czy markery chorob genetycznych sa ok np kość nosowa czy szerokosc faldu karkowego a pappa to tylko statystyka
Do tego niestety zdaza sie choc rzadko ze na usg wszystko jest ok pappa tez w miare wychodzi a dzidzia niestety jest chora :(
Testy dna to niestety nie sa testy diagnostyczne ale maja czulosc 99.5 % w tych najważniejszych trisomiach troche mniej w tych innych wadach. Kariotyp czy prawidłowy tylko potwierdzi amnio ktora jest inwazyjna.
 
reklama
Odebrałam właśnie wyniki badań krwi i tak się teraz zastanawiam nad tym moim TSH bo przed ciąża (07.06) było w granicy 2.2.
Potem badalam 08.07 i było 1.99 i byam już w ciąży a dziś 26.07 mam wynik 2.75 🤦
Nie wiem czemu to tak skacze 🤔 nie brałam nigdy leków na tarczycę, czy powinnam poruszyć ten temat z lekarzem jeśli on nic nie wspomni?
 
Do góry