reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Hej ❤️ Czy któraś z Was bierze luteinę i/lub nospe? Ostatnio przepisał mi mój lekarz, bo mam lekkie pobolewanie brzucha czasem, ale z dzieckiem jest wszystko w najlepszym porządku. Czy któraś z Was ma podobnie lub z innych powodów musi brać te leki?
Ja biorę luteinę, bo miałam krwiaka na początku w ciazy. Biorę do teraz ale mniejsza dawkę
 
reklama
Hej Dziewczyny jestem juz po. Dopiero co wrocilam do domu ...straaasznie długo to wszystko trwało. A więc tak: wszystko jest w jak najlepszym porządku, dzidziuś ma się bardzo dobrze, jest bardzo ruchliwy i dobrze pozuje do zdjęć 😊 i w ogóle pierwszy raz miałam tak dokładne badanie usg. Wszystko dokładnie zmierzone, wytlumaczone i pokazane. Ciaza jest starsza o ponad tydzień dzisiaj jest 13+6 a nie 12+5 tym samym zmienił mi się termin porodu na 10 marca ale z racji tego że będę mieć cc to termin mam wstępnie na 3 marca czyli 39 tydzień na ta chwilę. Zaraz wrzucę foty.
Wow już masz ustawiony termin wstępny na cc? Szybko. Ale prywatnie czy na NFZ?
 
Wow już masz ustawiony termin wstępny na cc? Szybko. Ale prywatnie czy na NFZ?
Tak wstępnie już mam miałam dwa poprzednie cc więc tym razem niestety tak samo cc i z racji tego że lepiej cc zrobić w 38-39tygodniu a nie kiedy akcja się zaczyna. Więc no tak narazie tak zostaje. Jestem na NFZ tzw ja mieszkam w Irlandii więc tu trochę inaczej wszystko
 
Dziewczyny jak to jest z tą nospą w ciąży? Od wczoraj mam skurcze w podbrzuszu co jakiś czas i oczywiście już się nakręciłam na najgorsze. Miałam rano pobierane badania i poprosiłam lekarza (nie mojego prowadzącego), żeby sprawdził, czy wszystko jest Ok z dzieckiem. Pokazal mi na szybko na usg, ze serduszko bije i opieprzył mnie przy tym, ze nie wiem, że można nospę brać i ze mam swojego lekarza prowadzącego o wszystko pytać. Wizytę mam dopiero 18 września, więc może do tego czasu wy mi pomożecie. Ile tej nospy można brać? I kiedy powinno się brać, a kiedy takie skurcze, czy bóle brzucha są fizjologicznym objawem i nie powinno się brać leków?
 
Zalezy jak czesto masz skurczs jesli kilka razy na fobe to spoko
Jesli sa czeste i bolesne to nospa i magnez wskazany
Ja bralam 3x1 nospe max
Maksymalnie mozna 3x2 ale to jak jest mocne wskazanie medyczne
 
Ja właśnie wróciłam z prenatalnych. Tragedia. Trwało 5 minut. Lekarz nic nie mierzył. Zanim rozpoczął USG skierował na NIFTY. może stwierdził że jak zrobię NIFTY to już nie ma sensu na USG mierzyć. Jestem załamana bo myślałam ze dzisiaj się czegoś dowiem a tu D...
 
Ja właśnie wróciłam z prenatalnych. Tragedia. Trwało 5 minut. Lekarz nic nie mierzył. Zanim rozpoczął USG skierował na NIFTY. może stwierdził że jak zrobię NIFTY to już nie ma sensu na USG mierzyć. Jestem załamana bo myślałam ze dzisiaj się czegoś dowiem a tu D...
O matko to współczuję... Szkoda, że lekarze tak do tego podchodzą
 
reklama
Dziewczyny jak to jest z tą nospą w ciąży? Od wczoraj mam skurcze w podbrzuszu co jakiś czas i oczywiście już się nakręciłam na najgorsze. Miałam rano pobierane badania i poprosiłam lekarza (nie mojego prowadzącego), żeby sprawdził, czy wszystko jest Ok z dzieckiem. Pokazal mi na szybko na usg, ze serduszko bije i opieprzył mnie przy tym, ze nie wiem, że można nospę brać i ze mam swojego lekarza prowadzącego o wszystko pytać. Wizytę mam dopiero 18 września, więc może do tego czasu wy mi pomożecie. Ile tej nospy można brać? I kiedy powinno się brać, a kiedy takie skurcze, czy bóle brzucha są fizjologicznym objawem i nie powinno się brać leków?
Mnie podbrzusze dosyć mocno bolało ale starałam się unikać leków. Ja też miałam krwiaka więc może dlatego miałam aż takie bóle
 
Do góry