reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Hi dziewczyny, czy ktoraś po badaniach pierwszego trymestru robila amniopunkcje lub test nifty? Jak wyniki? Jak usg? U mnie usg wyszlo poprawnie ale po tescie pappa lekarz polecal dalsza diagnostyke. Nie zrobilam amniopunkcji, zdecydowalismy sie na nifty, drogo ale nieinwazyjnie. Teraz sie stresuje, czekamy na wyniki
Mikadolka86 i jak już masz wynik z nifty?
Dziewczyny jeszcze któraś stoi przed dylematem amniopunkcji?
U mnie usg prawidłowo z appa gorzej:( podejrzewają zespół Edwardsa ...
 
KaśkaLi95 wg. Nich ( mam 33lata) ryzyko wyjściowe wyliczone jest na podstawie wieku. W opisie mam ze na podstawie markerów ultrasonograficznych aberacji chromosomowych oraz testu z krwi.ryzyko wystąpienia u Dziecka trisomia 18 pary chromosomow tzn.Zespol Edwardsa.
I jak by tego było mało dodatkowo ryzyko ograniczenia wzrastania płodu przed 37 tygodniem oraz ryzyko preeklampsji przed 34 tyg.😑

Zapisałam się na nifty w poradni gdzie miałam wykonywane badanie prenatalne lecz nie wiem czy one wystarczy ponieważ robią tylko pakiet standard za 1900 zł. Hmmm? W tym jest uwzględniony ten nieszczęsny zespół lecz z tego co widze e innych duagnodtykwch za 2300 jezt duzo wiecej wykrywanych nieprawidłowości ...
 
KaśkaLi95 wg. Nich ( mam 33lata) ryzyko wyjściowe wyliczone jest na podstawie wieku. W opisie mam ze na podstawie markerów ultrasonograficznych aberacji chromosomowych oraz testu z krwi.ryzyko wystąpienia u Dziecka trisomia 18 pary chromosomow tzn.Zespol Edwardsa.
I jak by tego było mało dodatkowo ryzyko ograniczenia wzrastania płodu przed 37 tygodniem oraz ryzyko preeklampsji przed 34 tyg.😑

Zapisałam się na nifty w poradni gdzie miałam wykonywane badanie prenatalne lecz nie wiem czy one wystarczy ponieważ robią tylko pakiet standard za 1900 zł. Hmmm? W tym jest uwzględniony ten nieszczęsny zespół lecz z tego co widze e innych duagnodtykwch za 2300 jezt duzo wiecej wykrywanych nieprawidłowości ...
Konsultowałaś te wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym? Jakie masz ryzyko dla zespołu Edwardsa? Zwłaszcza te ryzyka wzrastania płodu i preeklampsji warto skonsultować, bo one się wydają wysokie, a po rozmowie z lekarzem może się okazać, że wcale nie są. Ważne jest też z jakiego pułapu na jaki ryzyka się zmieniają, także konsutlacja na pierwszym miejscu. Nifty na pewno warto zrobić dla własnego spokoju w takiej sytuacji, ale poproś może, żeby Ci podali, jakie parametry diagnostyczne są w nim zawarte - żebyś mogła wybrać pakiet, który najbardziej Ci odpowiada. Zawsze możesz zrobić w innym miejscu, jeśli Twoja placówka ich nie oferuje.
 
Czesc dziewczyny. Ja to miałam super niedziele! Siedziałam na pogotowiu 12 godzin z podejrzeniem wyrostka, ale okazało się, ze pękła mi cysta. Masakra jakaś jestem wykończona😐 Najważniejsze, ze z dzidzia wszystko Ok. Dzisiaj jadę na kolejne USG.
 
Czesc dziewczyny. Ja to miałam super niedziele! Siedziałam na pogotowiu 12 godzin z podejrzeniem wyrostka, ale okazało się, ze pękła mi cysta. Masakra jakaś jestem wykończona😐 Najważniejsze, ze z dzidzia wszystko Ok. Dzisiaj jadę na kolejne USG.
no to współczuję, musiałaś mieć stresa konkretnego zarówno o siebie jak przede wszystkim o dziecko
 
Zdrowka Dodlik!
Ja mialam nifty robione w środę 8.09, jeszcze nie mam wynikow. Duze ryzyko wyszlo po tescie pappa, dodatkowo wiel 35lat.
 
KaśkaLi95 wg. Nich ( mam 33lata) ryzyko wyjściowe wyliczone jest na podstawie wieku. W opisie mam ze na podstawie markerów ultrasonograficznych aberacji chromosomowych oraz testu z krwi.ryzyko wystąpienia u Dziecka trisomia 18 pary chromosomow tzn.Zespol Edwardsa.
I jak by tego było mało dodatkowo ryzyko ograniczenia wzrastania płodu przed 37 tygodniem oraz ryzyko preeklampsji przed 34 tyg.[emoji58]

Zapisałam się na nifty w poradni gdzie miałam wykonywane badanie prenatalne lecz nie wiem czy one wystarczy ponieważ robią tylko pakiet standard za 1900 zł. Hmmm? W tym jest uwzględniony ten nieszczęsny zespół lecz z tego co widze e innych duagnodtykwch za 2300 jezt duzo wiecej wykrywanych nieprawidłowości ...
Na stronie geneplanet. Masz nifty za 2025zl pelen pakiet wybierasz gdzie chcesz oddac krew. Ja u nich wynik dostalam po 5 dniach
 
reklama
Czesc dziewczyny. Ja to miałam super niedziele! Siedziałam na pogotowiu 12 godzin z podejrzeniem wyrostka, ale okazało się, ze pękła mi cysta. Masakra jakaś jestem wykończona😐 Najważniejsze, ze z dzidzia wszystko Ok. Dzisiaj jadę na kolejne USG.
Hej. A gdzie miałaś ta cyste? Ja mam 2 w worku owodniowym ale lekarz nie potrafił mi wytłumaczyć jakie wiąże się z tym ryzyko.
 
Do góry