reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja jakos zawsze rodzilam na plecach, ale wcale mi źle nie bylo w tej pozycji.

Moj czasami ma takie zrywy aktywności, nagle i szarpane ruchy. Ale na szczescie nie zdarza sie to czesto. Na wizytach raczej zawsze mialam wszystkie przeplywy, pepowine i lozysko w dobryk stanie.
 
reklama
Dziewczyny ja dziś przyspieszyłam moją wizytę z czwartku, w nocy i rano moja mała ruszała mi się bardzo gwałtownie, takie nagłe zrywy miała parę razy i się przeraziłam, akurat gin miał wolną wizytę to pojechaliśmy. Na szczęście wszystko z nią okej, tętno 154, nie jest owinięta pępowiną, ale była mega ruchliwa, tak że, aż ciężko było ją zmierzyć. Szyjka trzyma 5 cm więc wszelkie moje twardnienia jej nie szkodzą. Ale martwię się tymi ruchami. Lekarz był bardzo przejęty, mówił, żeby w razie następnej takiej sytuacji jechać na IP zrobić KTG, że to może być niedotlenienie. Ja też wczoraj miałam dość intensywny dzień, byłam na rodzinnej uroczystości, najadłam się słodkiego. Może to była przyczyna. Zdarzają Wam się takie ruchy dzieciaczków? Takie nagłe i mocne, że aż brzuch podskakuje? No i ja wtedy też podskakuje 🤔
Mój tak ma że raz albo dwa razy dziennie ma nagle taki kilkunastosekundowy zryw. Nagłe mocne ruchy, cały brzuch lata. Nie pomyślałam nawet że to może być groźne 🤔 na USG mam badane zawsze przepływy w pępowinie i wszystko jest ok
 
No ja właśnie nie wiem czy trochę nie spanikowałam dziś. Jak sobie przypomnę to zawsze mała była bardzo aktywna, nawet kiedyś tu Was o to pytałam 🙈 przepływy też wyszły mi dobre i tak jest na każdej wizycie. Ehhh mam dziś taki słaby dzień psychicznie i takie są efekty 🙈
 
Yltak! Dziewczyny ja dziś przyspieszyłam moją wizytę z czwartku, w nocy i rano moja mała ruszała mi się bardzo gwałtownie, takie nagłe zrywy miała parę razy i się przeraziłam, akurat gin miał wolną wizytę to pojechaliśmy. Na szczęście wszystko z nią okej, tętno 154, nie jest owinięta pępowiną, ale była mega ruchliwa, tak że, aż ciężko było ją zmierzyć. Szyjka trzyma 5 cm więc wszelkie moje twardnienia jej nie szkodzą. Ale martwię się tymi ruchami. Lekarz był bardzo przejęty, mówił, żeby w razie następnej takiej sytuacji jechać na IP zrobić KTG, że to może być niedotlenienie. Ja też wczoraj miałam dość intensywny dzień, byłam na rodzinnej uroczystości, najadłam się słodkiego. Może to była przyczyna. Zdarzają Wam się takie ruchy dzieciaczków? Takie nagłe i mocne, że aż brzuch podskakuje? No i ja wtedy też podskakuje 🤔
Ojej, nie martw się! Wiesz, u mnie baaardzo często młoda tak skacze, że mam wrażenie, że chce wyskoczyć z brzucha. Podczas badań też baardoz fika, lekarzowi kopała narzędzie pracy. Taki temperament. Mają coraz mniej miejsca dzieciaki, to próbują się rozruszać, jak się udaje. Moi lekarze nie widzą w tym nic niepokojącego..
 
no wlasnie nie mialam okazji go ocenić mnualnie bo nie mam u kogo. Ale dobre opinie uzytkowinikow zachecaja qiec fajnie, ze to piszesz. Moze moje obawy nie sa uzasadnione. Właśnie martwie sie o materacyk, widac tam rozne otwory ktore sa potrzebne by potem zapiac dziecko kiedy siedzi. No i czy rozklada sie zupelnie na płasko

Mamy już drugi baby Hug, pierwszy, po synku sprzedałam, córce kupiliśmy tak piękny różowy :D
Rozkłada się całkiem na płasko, później do pozycji półsiedzącej - bardzo się to przydaje gdy dziecko jest odrobinkę starsze i bardziej zainteresowane otoczeniem, ale nadal nie może siedzieć.
Jeśli chodi o materacyk, to w mojej opinii faktycznie przydaje się bardziej później, kiedy dziecko się przypina pasami i siedz. My dajemy do środka mały kokon, ale wiem, że wiele mam kupuje materacyki Fiki Miki.
Jeśl masz jakieś pytania chętnie pomogę, moim zdaniem to bardzo przydatny sprzęt, dziecko spędza w nim niemal cały dzień, zawsze łatwo można je przewieźć z pomieszczenia do pomieszczenia, łóżeczko łatwo obniżasz i siedząc np na kanapie możesz mieć malucha na wysokości wzroku :)
 

Załączniki

  • 271443475_602991047440852_1960024393936766813_n.jpg
    271443475_602991047440852_1960024393936766813_n.jpg
    93,1 KB · Wyświetleń: 58
Mamy już drugi baby Hug, pierwszy, po synku sprzedałam, córce kupiliśmy tak piękny różowy :D
Rozkłada się całkiem na płasko, później do pozycji półsiedzącej - bardzo się to przydaje gdy dziecko jest odrobinkę starsze i bardziej zainteresowane otoczeniem, ale nadal nie może siedzieć.
Jeśli chodi o materacyk, to w mojej opinii faktycznie przydaje się bardziej później, kiedy dziecko się przypina pasami i siedz. My dajemy do środka mały kokon, ale wiem, że wiele mam kupuje materacyki Fiki Miki.
Jeśl masz jakieś pytania chętnie pomogę, moim zdaniem to bardzo przydatny sprzęt, dziecko spędza w nim niemal cały dzień, zawsze łatwo można je przewieźć z pomieszczenia do pomieszczenia, łóżeczko łatwo obniżasz i siedząc np na kanapie możesz mieć malucha na wysokości wzroku :)
widzialam, ze sa do kupienia materace. Moglabys mi ppdac jakis sprawdzony link do materaca ktory na pewno pasuje wymiarami? Bo podoba mi sie to, ale tylko jelsi bede mogla dokupic materac. Widzialam w okolicy używane nawet za 85€ wiec moze sie skuszę, jak znajde jakis do 100€☺️
 
Pytanie z innej beczki, Czy wy też cierpicie na bezsenność?
Niestety tak 😐 w nocy prawie nie sypiam, za to odsypiam w ciągu dnia często 🤦 ostatnio o 2.30 spacerowałam po mieszkaniu aż w końcu musiałam coś zjeść i dopiero po jedzeniu udało się przysnąć na 2 godziny 🤦 śmieje się że organizm przygotowuje mnie do nocnego wstawania do dziecka 😅
 
reklama
Hej kobietki, mam pytanie dla mam(może są tu już doświadczone) jakie dokumenty/sprawy należy bezzwłocznie załatwić po urodzeniu dziecka?
🙌😘 jeszcze trochę czasu, mnie te tematy papierologii przerażają 😵‍💫
 
Do góry