reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

A jak u was wyniki morfologii? U mnie zaczęły płytki krwi spadać poniżej normy, 120tysi a położna mówiła, że przy niskich wartościach czasami anestezjolog nie chce podać zzo
Ja mam od dłuższego czasu 140tys. Z tego co mi mówili to nie podają zzo jak płytki są poniżej 100tys. Warto się wybrać na badanie poziomu płytek krwi liczonych manualnie lub metoda fluorescencji - lekarka mi tłumaczyła że w ciąży płytki krwi przybierają trochę inny kształt i wtedy maszyna ich nie wyłapuje. Mnie w morfologii wychodzi właśnie 140tys a we fluorescencji miałam jakoś 168tys więc trochę lepiej
 
reklama
Z tym obrotem to chyba bardziej pod kobiec fikaja dzieci ktore sa drobniejsze i maja duzo wód plodowych. Bo moje dzieci z wiekszych i tez od praktycznie polowy ciazy leza zawsze w pozycji główkowej.

@Kokosek86 oby sie udalo obrocic, ale jak cos lepiej ppczytaj sobie o cc by byc swiadoma co cie czeka. To lepsze niz potem byc zaskoczona.
Z tym obrotem to chyba bardziej pod kobiec fikaja dzieci ktore sa drobniejsze i maja duzo wód plodowych. Bo moje dzieci z wiekszych i tez od praktycznie polowy ciazy leza zawsze w pozycji główkowej.

@Kokosek86 oby sie udalo obrocic, ale jak cos lepiej ppczytaj sobie o cc by byc swiadoma co cie czeka. To lepsze niz potem byc zaskoczona.
Najbardziej chcialabym sn ale tylko gdy syn obróci się główka w dół. Niestety tutaj napierają na sn niezależnie od ułożenia dziecka 😵 Nie wiem czy mogą mi odmówić cc ale ja już postanowiłam, że z ułożonym miednicowo dzieckiem nie będę rodzić normalnie. Idę w pin6di położnej to ją o to wypytam. Jak byłam w szpitalu ostatnio na USG to mówił, ze to jest temat do przedyskutowania jak ewentualnie będę rodzić i że skupmy na tu i teraz... A ja już się zamartwiam oczywiście
 
Ja mam od dłuższego czasu 140tys. Z tego co mi mówili to nie podają zzo jak płytki są poniżej 100tys. Warto się wybrać na badanie poziomu płytek krwi liczonych manualnie lub metoda fluorescencji - lekarka mi tłumaczyła że w ciąży płytki krwi przybierają trochę inny kształt i wtedy maszyna ich nie wyłapuje. Mnie w morfologii wychodzi właśnie 140tys a we fluorescencji miałam jakoś 168tys więc trochę lepiej
U mnie też płytki lecą coraz bardziej w dół, dlatego teraz mam dodatkowo robić płytki w rozmazie manualnym, różnica wyszła ponad 20 tys.
 
A jak u was wyniki morfologii? U mnie zaczęły płytki krwi spadać poniżej normy, 120tysi a położna mówiła, że przy niskich wartościach czasami anestezjolog nie chce podać zzo
ja nawet nie widuje moich wynikow, ale skoro nic mi lekarz nie mówił to mam raczej wszystko w normie. No jedynie żelazo nizsze, ale nie spada bo biore cała ciążę tabletki.

Najbardziej chcialabym sn ale tylko gdy syn obróci się główka w dół. Niestety tutaj napierają na sn niezależnie od ułożenia dziecka 😵 Nie wiem czy mogą mi odmówić cc ale ja już postanowiłam, że z ułożonym miednicowo dzieckiem nie będę rodzić normalnie. Idę w pin6di położnej to ją o to wypytam. Jak byłam w szpitalu ostatnio na USG to mówił, ze to jest temat do przedyskutowania jak ewentualnie będę rodzić i że skupmy na tu i teraz... A ja już się zamartwiam oczywiście
ja tez nawet jako wielorodka nie chcilabym rodzic dziecka miednicowo. Rozumiem cie i raczej jesli sie kategorycznie nie zgadzasz to nie powinni cie zmusic. Jednak czasy mamy rozne. W jednym kraju ciezko o pprod sn po cc, a w innym kaza na sile rodzic posladki 🙈🙈
 
Z tymi porodami to podobno loteria, sąsiadka rodziła 4 synów, jednego pośladkowo i mówiła, że to był właśnie najlżejszy poród 🤷‍♀️ ale jednak jest to jakaś anomalia, nie jest to normą i ja też bym się bała. Chociaż każdy poród jest obarczony ryzykiem, przy przyjęciu do porodu rzadko robią USG przynajmniej u mnie więc sama nie wiesz jak to dziecko siedzi w tym brzuchu czy ostatniego dnia nie zmieniło położenia
 
U mnie tez od 29tyg siedzi miednicowo , lekarz na ostatniej wizycie powiedzial że przy następnej dajemy skierowanie na CC. A pytałam czy jak się odwróci na koniec to to będzie aktualne. Stwierdził że tak, powiemy że pani już się nastawiła na taki porod. 🤷‍♀️
 
U mnie robia usg przy przyjeciu. Chocby takie ekspresowe by stwierdzic polozenie dziecka.
Ja nawet nie pamiętam czy miałam robione usg przed pierwszym porodem 😬 Wydaje mi się, że nie ale teraz jak wiedzą że mam takiego kreciolka w brzuchu to może mi zrobią 😇
 
A jak u was wyniki morfologii? U mnie zaczęły płytki krwi spadać poniżej normy, 120tysi a położna mówiła, że przy niskich wartościach czasami anestezjolog nie chce podać zzo
Cześć, dawno mnie tu nie było (ostatnio pisałam jakoś w pierwszym trymestrze). Teraz jestem w 38 tc. Płytki krwi mam akurat w normie, ale zaniepokoił mnie wynik Urobilinogenu z moczu... jest w górnej granicy 1,0 (norma to 0,1-1,0) a 2 tygodnie temu miałam jeszcze wartość 0,2. Bilirubina nieobecna. Myślicie, że jest się czym martwić, że to może być cholestaza? Ginekologa mam dopiero w poniedziałek. Chciałam się umówić wcześniej na teleporadę, ale ciężko się tam dobić, więc chyba poczekam na wizytę.
 
reklama
Ja nawet nie pamiętam czy miałam robione usg przed pierwszym porodem 😬 Wydaje mi się, że nie ale teraz jak wiedzą że mam takiego kreciolka w brzuchu to może mi zrobią 😇
W większości szpitali nie robią USG już przy porodzie/ przyjęciu ,co nie znaczy, ze nie są wstanie ocenić ułożenia dziecka, robią to po prostu manualnie.
 
Do góry