reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Dowiedziałam się właśnie, że mam koronawirusa….ja to nigdy nie mogę mieć spokojnego życia 😭
O nie! Masz jakies objawy? Oby wszystko się dobrze skończyło! 😩

DZIEWCZYNY, KTÓRE CHCĄ DOŁĄCZYĆ DO PRYWATNEGO WĄTKU
Bardzo proszę, abyście odpowiedziały na ten komentarz :)
Stworze listę i poproszę administratorkę o utworzenie dla nas zamkniętej grupy :)
Proszę mnie wpisać 🥰

Dziewczyny ja już po 🥰🥰 maluszek rośnie jak na drożdżach ❤️ ostatnio serduszko bilo 116 i się martwiłam, że tak słabo a dziś nawet 181 😱 lekarz powiedział że wszystko jest dobrze, że bardzo ładnie się rozwija 😍😍😍😍 także jestem spokojniejsza i szczęśliwa ❤️❤️❤️
Cudowne wieści! Rosnijcie zdrowo 🥰

Dziewczyny, z innej totalnie beczki. Zaczyna mi się robić dużo dokumentów, wyników badań itp i zaczęłam zastanawiać się jak to sobie ładnie posegregować. Wiem że mamaginekolog wypuściła serię segregatorów, ale zdania są wobec nich podzielone (ze niby format jest za mały- A5 i później ciężko tam wszystko upchać. No i czytałam że dziewczyny wkładały tam koszulki A4 zeby pomieścić wszystko i zeby nie skladac dokumentow, tylko zeby wszystko od razu bylo widac. Tyle, że tak sobie mysle, ze to się troszke mija z celem bo jak koszulki wystają to ani to postawić na półce, ani nie ma dobrej ochrony przed zagnieceniem itd). Z drugiej strony bardzo chwaliły jego zawartość (zakładki, informacje itd)

Znalazłam tez drugi innej firmy (Link do: Hello Doctor! ) I ten juz jest niby A4. Ale nie wiem jak zakładki w środku. Nie znalazłam zbytnio opinii na jego temat.

Czy któraś z Was ma doświadczenie z tymi segregatorami? Bo może wcale ten A5 nie jest taki zły i jak wlozy się małe koszulki a dokumenty będą złożone to może nie jest wcale tak niewygodnie i da rade wszystko pomieścić?
Ja kupiłam w pierwszej ciąży ten segregator mamy ginekolog ale wg mnie mega niepraktyczny. Nic mi się tam nie mieściło. Gin mi dał teczkę z jakiś suplementów mama dha + i tam wszystko miałam. Świeże badania z przodu a starsze z tyłu.

cześć dziewczyny,

mam pytanie, dostałam skierowanie na pierwsze badania. Między innymi badanie na glukoza nacczo? Czy to to badanie na którym się siedzi tak długo w przychodni? Czy tylko oddaje krew?
zastanawiam się czy zdążę przed pracą.
Glukoza sama to poprostu z krwi na czczo. Test obciążenia standardowo robi się w drugim trymestrze jakoś chyba że ta glukoza wyjdzie kiepsko to wcześniej da skierowamie na obciążenie.

Byłam dziś w aptece i dostałam luteine bez recepty. Mam donieść w czwartek i jak bedzie ciąża wpisana to mi oddadzą kasę 🥰 A już się martwiłam że muszę do rodzinnego iść jutro bo by mi brakło dwóch tabletek.

W czwartek wizyta, Zaczęłam 9 tydzień (8+1 ) i dolegliwości tylko się nasiliły więc liczę że będzie jeszcze dzidziuś na USG 😁
 
reklama
Czuje się już całkiem dobrze, czasami łapią trochę skurcze w podbrzuszu ale według gin po laparoskopii to spotykane. Ostatnia wizyta 20ego lipca, lekarz prowadzący był bardzo oburzony tym co zrobili lekarze w szpitalu na zlecenie ginekologa u którego byłam potwierdzic ciąże bo nie mogłam wytrzymać a dostałam pilne skierowanie na oddział ze względu na znaczna ilość płynu w zatoce douglasa, który jest przy ciąży pozamacicznej. Mimo to ze na usg pęcherzyk był widoczny w macicy to jeden gin powiedział ze to pęcherzyk ciążowy drugi ze nie… W 4tyg+6 trafiłam na stół usunęli płyn, nie pobrali próbki i na drugi dzień po zabiegu na kontrolnym usg wyszło ze płyn znowu się zebrał…
Na szczęście po czasie sam się wchłonął mimo to ze było go bardzo dużo i do dziś nie wiem skąd i dlaczego bo nie pobrali do badań i chcieli otwierać jeszcze raz…

Ale staram sie już o tym nie myśleć, zostały mi jedynie 2 zrosty.

22ego sierpnia mam prenatalne i gin do którego chodzę słynie z braku pomyłek w podawaniu płci w 12-13tyg także teraz tylko pozytywne myślenie, a no i wymioty pomiędzy 🙈
ojj tak! Cieszę się że złe ju, za Toba, że tak się super wszystko skonczylo i że maluszek taki silny 🥰 no i 3mamy teraz kciuki za prenatalne i czekamy na wieści o płci 😁😁😁
 
cześć dziewczyny,

mam pytanie, dostałam skierowanie na pierwsze badania. Między innymi badanie na glukoza nacczo? Czy to to badanie na którym się siedzi tak długo w przychodni? Czy tylko oddaje krew?
zastanawiam się czy zdążę przed pracą.
Tak jak piszą dziewczyny, teraz masz zwykłe, jednorazowe pobranie krwi. To długie z kilkoma pobraniami wykonuje się mniej więcej na koncówce 2 trymestru, no chyba że glukoza teraz wyjdzie ci źle to dostaniesz skierowanie szybciej.
 
Jeden dzień różnicy to wiesz 🙂 ja mam z USG inny termin bo 28luty,a z om 03marca ale mówię ten termin 3 marca 🙂
tak tylko chodzi o to że czlowiek się naczyta w internecie, coś tam wylicza a i tak pozniej okazuje że psikus i wszystkie wyliczenia o kant dupki potłuc 😅 i tak się zdziwiłam dzisiaj jak mnie lekarka w 9tc uświadomiła, że coś z moimi wyliczeniami poszło nie tak 😝
 
DZIEWCZYNY, KTÓRE CHCĄ DOŁĄCZYĆ DO PRYWATNEGO WĄTKU
Bardzo proszę, abyście odpowiedziały na ten komentarz :)
Stworze listę i poproszę administratorkę o utworzenie dla nas zamkniętej grupy :)
Ja również poproszę o dołączenie do grupy.
Ostatnio Mnie tu mało ale mam nadzieję że u was wszystko okej. Ja za to spałam, spałam i walczyłam z mdłościami🤨
No i jeszcze rozwaliłam telefon z drobny mak 😂
Ściskam mocno, postaram się nadrobić na dniach zaległości;)
 
O nie! Masz jakies objawy? Oby wszystko się dobrze skończyło! 😩


Proszę mnie wpisać 🥰


Cudowne wieści! Rosnijcie zdrowo 🥰


Ja kupiłam w pierwszej ciąży ten segregator mamy ginekolog ale wg mnie mega niepraktyczny. Nic mi się tam nie mieściło. Gin mi dał teczkę z jakiś suplementów mama dha + i tam wszystko miałam. Świeże badania z przodu a starsze z tyłu.


Glukoza sama to poprostu z krwi na czczo. Test obciążenia standardowo robi się w drugim trymestrze jakoś chyba że ta glukoza wyjdzie kiepsko to wcześniej da skierowamie na obciążenie.

Byłam dziś w aptece i dostałam luteine bez recepty. Mam donieść w czwartek i jak bedzie ciąża wpisana to mi oddadzą kasę 🥰 A już się martwiłam że muszę do rodzinnego iść jutro bo by mi brakło dwóch tabletek.

W czwartek wizyta, Zaczęłam 9 tydzień (8+1 ) i dolegliwości tylko się nasiliły więc liczę że będzie jeszcze dzidziuś na USG 😁
na pewno będzie 🥰 3mam kciuki i czekam z niecierpliwością na wieści 😘
 
Hej, witam wszystkie marcowe mamy :) mam 29 lat, to moja druga ciąża, niestety pierwsza poroniona. Obecnie leci mi 10 tc (9+3), wyniki z krwi i moczu dobre, a z objawów to ciągłe mdłości i częsty odruch wymiotny, czasem wymioty, tkliwe sutki i pobolewające piersi. Czasem też mam problem z migrenami, szczególnie w upały:( Dopiero teraz, kiedy upewniłam się, że ciąża rozwija się prawidłowo, poczułam się gotowa na dolączenie na forum. Wszystkim wam życzę zdrowych ciąż i dobrego samopoczucia :)
 
Lub obowiązkowo później w 22-24 tygodniu ciąży 🙂
a to fakt, o tym zapomnialam 🙃
Hej, witam wszystkie marcowe mamy :) mam 29 lat, to moja druga ciąża, niestety pierwsza poroniona. Obecnie leci mi 10 tc (9+3), wyniki z krwi i moczu dobre, a z objawów to ciągłe mdłości i częsty odruch wymiotny, czasem wymioty, tkliwe sutki i pobolewające piersi. Czasem też mam problem z migrenami, szczególnie w upały:( Dopiero teraz, kiedy upewniłam się, że ciąża rozwija się prawidłowo, poczułam się gotowa na dolączenie na forum. Wszystkim wam życzę zdrowych ciąż i dobrego samopoczucia :)
Hej Kochana! Cudownie Cie widzieć w naszym gronie, rozgosc się cieplutko 😊
 
reklama
Ja mam taki album dla córki,właśnie go przejrzałam,jest dość fajny🙂 kupiłam go w empiku.
 

Załączniki

  • IMG_20220802_210144.jpg
    IMG_20220802_210144.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 52
Do góry