reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Hej Kochane, jestem po wizycie wszystko Ok.
Ma ponad 4 cm młody, rusza wszystkim, serduszko biło 175, coś mu tam wisiało między nogami ale lekarz powiedział ze na tym etapie to wyglada tak samo u obu płci i żeby się nie sugerować.
Mam niewielka torbiel na prawym jajniku i pobolewa mnie brzuch, chciał mi dać l4 przez stres w pracy ale nie wzięłam i mam duphaston brać żeby ta torbiel się wchłonęła, mówił ze może mi być niedobrze. Wyszło po raz kolejny 2 dni więcej niż z miesiączki wiec dzisiaj 11+0 i termin 3.03.
Prenatalne za tydzień w czwartek.
Ściskam Was, odetchnęłam i to mocno 🙈❤️
 
reklama
Dostałam skierowanie na pappe i mam zrobić w ciągu trzech dni. Ogólnie badanie spoko, ale Pani z recepcji - porażka! Ale po kolei...
Badanie można zrobić pomiędzy 4,5 cm a chyba 8,5. Moje bobo ma 4,8 wiec mieści się w widełkach. Wszystko udało się uwidocznić, w tym "piękna kość nosowa!", słyszałam serduszko🥰 tętno 178 ud/min. Ogólnie to dzidzius jest troszkę leniuszek, nawet potrząsanie brzuchem niewiele dało, dopiero jak lekarz kazał mi kaszlnąć to się trochę przekręcił. Łożysko prawidłowe wysoko na przedniej ścianie. Wiek ciąży wychodzi trochę starszy 11+4 więc może jednak lutowa jestem? Ale znając życie urodzę grubo po terminie. Ogólnie wszystko jest ok😊
Po badaniu chciałam się umówić na tą pappe i idę do recepcji...
Recepcjonistka: to jest punkt pobrań?
Ja:....yyyy....chyba tak.... (to ja mam wiedzieć, czy ona?)
R: a pani jest w ciąży?
J: no tak (a nie w ciąży się takie badanie robi?)
R: jutro na 10?
Ja: a mozna pojutrze?
R: jest jeszcze wtorek
J: to za późno, mam zrobić w ciągu trzech dni, więc jutro albo pojutrze
R: tylko wie Pani w synevo nie trzeba się umawiac na godzinę.
J: o super! A wie Pani czy mnie w sobotę przyjmą?
R: taj jak mówiłam jutro albo we wtorek
Ja: .....????


No zgłupiałam nie mam die umawiać ale mam dwa terminy na umoeienie bo ona może mnie umówić.. chyba zadzwo ie na rejestrację może ktoś bardziej ogarnięty będzie....
Ale super, to teraz można troszkę bardziej spać spokojnie. Bardzo się cieszę i gratuluję ❤️❤️❤️
 
Ale cudownie! 🥰 Już możesz trochę odetchnąć 😊 Ogólnie to bym poprosiła panią z recepcji żeby to wszystko narysowała, bo trochę się zakręciłam 🤣
No niewiele z tego zrozumiałam. Zadzwonilam przed chwilą na recepcję tel i Pani też długo się z kimś namawiała, później też się zakręciła, jeszcze chwile słyszałam że z kimś rozmawia i koniec końców dowiedziałam się że to się robi faktycznie w punkcie pobrań, ale wg niej w ciągu 24h. No jutro o 10 będzie ok, gorzej, że nie wiem jak to z pracą pogodzę, nadal nie mam tego zaświadczenia (ehh skleroza) I nie wiem czy mnie wypuszczą tak w środku pracy.

Ale faktycznie trosze jestem spokojniejsza, jak dostane te jutrzejsze wyniki to już w ogóle będzie super🙂
 
To mamy podobnie z terminem😁 a z taką torbielą mozna normalnie funkcjonować? Bo pamiętam z z krwiakami dziewczyny musiały się ograniczać
 
My też po wizycie. Z wyliczeń wynika, że on równa się z pomiarami z USG. A więc maleństwo mierzy sobie 2,7 cm, serduszko bije. Prenatalne umówione. Co dzień towarzyszy mi niepokój, staram się myśleć pozytywnie. Dużo Was tu czytam, ale też pracuje, i myślę że to mnie trochę ratuje..
 
To mamy podobnie z terminem😁 a z taką torbielą mozna normalnie funkcjonować? Bo pamiętam z z krwiakami dziewczyny musiały się ograniczać
Ja też mam torbiel i lekarz powiedział żebym nie szalała. Funkcjonuje normalnie ale nie przemęczam się, nie dźwigam, nie uprawiam sportu i podnoszę ciężkich rzeczy. No i dodatkowo już nie śpię na brzuchu, bo jednak mi to trochę przeszkadza :)
 
reklama
Ja też mam torbiel i lekarz powiedział żebym nie szalała. Funkcjonuje normalnie ale nie przemęczam się, nie dźwigam, nie uprawiam sportu i podnoszę ciężkich rzeczy. No i dodatkowo już nie śpię na brzuchu, bo jednak mi to trochę przeszkadza :)
No mówił ze mam odpoczywać i chciał dać to l4 ale nie wzięłam jeszcze
 
Do góry