reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
hejka

Dziś jadę na USG. To już 17-sty tydzień więc liczę na płeć ale przede wszystkim tylko na dobre wieści i pięknie bijące serduszko.


Cześć kobietki 💖 w zeszłym tyg byłam na pierwszym usg, termin porodu to 31.03, lekarz śmiał się, bo nie mógł uchwycić maleństwa praktycznie w żadnej pozycji, bo było bardzo aktywne. Myślałam żeby zrobić test PAAP-A ale mój lekarz prowadzący po usg powiedzial, ze nie widzi żadnych powodów do obawy i sensu w robieniu tego testu. Jeśli już to zdecydowanie polecał NIFTY.
Ja ogólnie od początku ciąży czuje się całkiem niezle, zauważyłam, ze zdecydowanie mniej jedzenia potrzebuje i trochę szybko się mecze. U mnie 14 tydzień i o mojej ciąży jeśli mogę zaufać mężowi 🤦‍♂️, to wiemy tylko my we dwoje. Myśle ze za jakis miesiąc będę musiała powiadomić pracodawcę, bo może wtedy zacznie być troszkę bardziej widoczny brzuszek. Planuje pracować jak najdłużej.
Póki co dla dzieciątka nie kupowałam nic ale czytając wasze posty to wypadałoby coś ogarnąć ze względu na inflacje. Nie wiem dlaczego ale jakoś nie myślę o tym, czy to chłopiec czy dziewczyna i zamierzam wiele rzeczy kupić białych. My jeszcze jesteśmy na etapie wykańczania swojego gniazdka i pokoje dzieci zostawiłam na później, bo nawet nie przeszło mi przez myśl, ze może uda mi sie zajść w ciąże zanim tam pójdziemy mieszkać... iiii chyba muszę trochę sie z tym pospieszyć.

Kobietki za jakimi wózkami się oglądacie? Na co zwrócić uwagę?

Również wyrażam chęć dołączenia do prywatnego wątku 😊

Hej, ja jako doświadczona mama już dwójki polecam kupić samoą gondolę, nawet tańszą a dopiero potem zainwestować w super spacerówkę. Z gondoli korzysta się krótko. Wszystkie tak naprawdę mają jedną fukcje, cała reszta to względy estetyczne. Jeżeli będziesz musiała nosić to patrz tylko na stelaż aby był w miarę lekki. Jako, że nasze dzieci urodzą się w marcu i moze być tak, że przezimują w gondoli to warto patrzeć aby godnola była duża, a niestety wiele wózków ( szczególnie tych nowszych, dizajnerskich) ma amutkie gondolę i potem takie dziecko 7-8-9 miesięczne się zimą nie mieści. Duża gondola to napedno jedo fyn, emaljunga.
 
Jeszzce dodam, ze nie warto kupiwać zestawów 3w1 ponieważ foteliki w tych zestawach w zdecydowanej większości nie nadają się do przewoźenia dziecka w aucie. Spacerówni natomiast z tych zestawów to z reguły wielkie, ciężkie i zwyczajnie nieporęczne kolosy. Zatem z reguł okazuje się, że z takiej spacerówki korzystamy miesiąc czy dwa i zaczyna Nas tak wkurzac, że zaraz pozbywamy się tego cudonwego 3w1 a kupujemy super fajną spacerówkę
 
Jeszzce dodam, ze nie warto kupiwać zestawów 3w1 ponieważ foteliki w tych zestawach w zdecydowanej większości nie nadają się do przewoźenia dziecka w aucie. Spacerówni natomiast z tych zestawów to z reguły wielkie, ciężkie i zwyczajnie nieporęczne kolosy. Zatem z reguł okazuje się, że z takiej spacerówki korzystamy miesiąc czy dwa i zaczyna Nas tak wkurzac, że zaraz pozbywamy się tego cudonwego 3w1 a kupujemy super fajną spacerówkę
I takie rady są cenne 😉. Powodzenia na wizycie. Ja dziś byłam na NFZ, ale pozwólcie, że się nie wypowiem 😔. Tzn , z dzidzią wszystko ok, ale wiem to tylko dlatego, że wyposazylam się w detektor tętna i podsłuchuje sobie maleństwo. Z dzisiejszej wizyty nawet fotki nie dostałam.. A położna stwierdziła, że właściwie USG to żadne badanie diagnostyczne...
 
I takie rady są cenne 😉. Powodzenia na wizycie. Ja dziś byłam na NFZ, ale pozwólcie, że się nie wypowiem 😔. Tzn , z dzidzią wszystko ok, ale wiem to tylko dlatego, że wyposazylam się w detektor tętna i podsłuchuje sobie maleństwo. Z dzisiejszej wizyty nawet fotki nie dostałam.. A położna stwierdziła, że właściwie USG to żadne badanie diagnostyczne...
Bardzo mi przykro, niecierpie takiego podjeścia do pacjentki

Dziewczyny ważne a nie wiem czy było na grupie. DENTYSTA. Pamiętajcie aby iść do dentysty, zęby w ciąży lubią być wrażliwe i sie szybciej psuć a nieleczona próchnica może być bardzo grożna dla malucha. Piszę a o tym bo być może nie każdy ginekolog o tym wspomina.
 
hejka

Dziś jadę na USG. To już 17-sty tydzień więc liczę na płeć ale przede wszystkim tylko na dobre wieści i pięknie bijące serduszko.




Hej, ja jako doświadczona mama już dwójki polecam kupić samoą gondolę, nawet tańszą a dopiero potem zainwestować w super spacerówkę. Z gondoli korzysta się krótko. Wszystkie tak naprawdę mają jedną fukcje, cała reszta to względy estetyczne. Jeżeli będziesz musiała nosić to patrz tylko na stelaż aby był w miarę lekki. Jako, że nasze dzieci urodzą się w marcu i moze być tak, że przezimują w gondoli to warto patrzeć aby godnola była duża, a niestety wiele wózków ( szczególnie tych nowszych, dizajnerskich) ma amutkie gondolę i potem takie dziecko 7-8-9 miesięczne się zimą nie mieści. Duża gondola to napedno jedo fyn, emaljunga.
Trzymam kciuki za wizytę 🥰 ja również dziś wizytuje ☺️
I takie rady są cenne 😉. Powodzenia na wizycie. Ja dziś byłam na NFZ, ale pozwólcie, że się nie wypowiem 😔. Tzn , z dzidzią wszystko ok, ale wiem to tylko dlatego, że wyposazylam się w detektor tętna i podsłuchuje sobie maleństwo. Z dzisiejszej wizyty nawet fotki nie dostałam.. A położna stwierdziła, że właściwie USG to żadne badanie diagnostyczne...
Nigdy tego nie zrozumiem.. płacimy składki niemałe na opiekę zdrowotna a wizyty ginekologiczne na NFZ to jakiś żart.. tzn nie wszystkie, bo mi raz udało się dobrze trafić tak samo jak i prywatne źle trafiłam. Wizyta trwała 10 min zapłaciłam 180 zł dowiedziałam się ze serce bije i tak naprawdę to wszystko, bo nawet lekarz mi na pytania nie odpowiadał, bo się śpieszył 🤷🏼‍♀️
 
Dziewczyny a z praktyki taki maluszek w pierwszych miesiącach potrzebuje coś poza wózkiem z gondola i łóżeczkiem? Pomijam ubranka, kosmetyki, bardziej chodzi mi o jakieś akcesoria meblowe😊 we wpisach pojawił się we kiedyś baby hug? To jest zamiast łóżeczka czy alternatywa dla łóżeczka?
Z góry sorki za „dziwne pytania” 😉ale dla mnie tez jest to nowość ☺🥰
 
Kobietki, czym kierowałyście się w przypadku badań PAAP-A czy NIFTY, czy miałyście wskazania/powody do wykonania?
Pappa po 35 r życia wskazanie, a NIfty pro - robiłam bo chciałam i jak to lekarz genetyk określił na prenatalnych " oni tylu chorób nie są wstanie zobaczyć jeśli mam środki finansowe to dla spokoju warto" wiec zapłaciłam zrobiłam i od wczoraj śpię spokojnie :) i wiem już na 98%, że chłopiec :)
 
reklama
Do góry