reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Hej dziewczyny, miłej niedzieli 🙂 czy jest tu ktoś, kto mieszka w Irlandii? Wydaje mi się, że tutaj dużo bardziej ' na luzie ' podchodzi się do ciąży niż w Polsce. Opieka nad noworodkiem też wygląda inaczej. Według znajomych jedynie poród w Irlandii jest lepszym doświadczeniem, pewnie to zależy od szpitala.
Jak Wasze doświadczenia z innych krajów?
 
reklama
Co oznacza 'na luzie'? Jak wygląda taka opieka nad kobietą w ciąży w Irlandii?
Na badaniach kontrolnych bada się tylko mocz i robi USG. Nie ma standardowych w Polsce badań krwi np tak jak pisałam na toksoplazmozę. Musiałam specjalnie o to badanie poprosić. Jak powiedziałam lekarzowi prowadzącemu, że jest podejrzenie konfliktu serologiczny i szpital chce zrobić dodatkowe badania to zapytał: a po co? Jak czytam o zalecam kalendarzu badań w Polsce, wygląda to dużo bardziej kompleksowo.
 
Hejo,

dziś połóweczka u mnie wybiła :):)
Mam też wizytę u gina więc pewnie podłączą mnie pod detektor, zobaczmy jak tam serduszko.

sporo dziewczyny juz coraz rzadziej tu zagląda z powodu przejścia do wątku prywatnego. Rozważacie jeszcze dołączanie kolejnych dziewczyn, czy raczej już rezygnujcie z tego pomysłu?

Dziewczyny mam jeszcze pytanie o wasze wybory łóżeczek. Czy na początku decydujecie się na mniejszą dostawke, a później dopiero zmienicie na standardowe łóżeczko 60x120, czy raczej od razu planujecie większe łóżeczko?
Wydaje mi się,że raczej będą dołączane. Nie jestem modem tam ale były jakieś rozmowy i chyba nie było przeciwskazań. (?)
Ja mam mały wiklinowy kosz na kółkach więc będę po korzystała z tego jakieś 3-6 msc zależnie od dziecka. Potem przechodzę na normalne łóżko tzn drewnainy klasyk z szufladą na dolę.
Lista osób do dodania została wysłana do głównego admina (my nie mamy możliwości samodzielnie nikogo dodać). Myślę że dzisiaj, albo jutro będziecie dodane do wątku :)
Jedyne kryterium jakie było to aktywność 😁


Co do łóżeczka to ja nie chcę drewnianego bo nie chce się bawić w zabezpieczanie tego łóżka.. a takie turystyczne może być bardzo łatwo przestawione bo ma kółka.
Dodatkowo ten model forever ma 120x60cm więc jest całkiem duże. No i firmy z materacami robią dedykowane, lepsze materace dla maluchów :)
O jakim zabezpieczeniu mowisz? Łóżeczka drewnianego nie trzeba zabezpieczać, ono już jest gotowe do użytku.

Co do wózków pisałam już tutaj wiele razy nt temat na co ja zwracam uwagę i co się sprawdziło. Ale jak któraś napisałam wszystko jest zależne od tego czego potrzebujemy.
 
Hejo,

dziś połóweczka u mnie wybiła :):)
Mam też wizytę u gina więc pewnie podłączą mnie pod detektor, zobaczmy jak tam serduszko.


Wydaje mi się,że raczej będą dołączane. Nie jestem modem tam ale były jakieś rozmowy i chyba nie było przeciwskazań. (?)
Ja mam mały wiklinowy kosz na kółkach więc będę po korzystała z tego jakieś 3-6 msc zależnie od dziecka. Potem przechodzę na normalne łóżko tzn drewnainy klasyk z szufladą na dolę.

O jakim zabezpieczeniu mowisz? Łóżeczka drewnianego nie trzeba zabezpieczać, ono już jest gotowe do użytku.

Co do wózków pisałam już tutaj wiele razy nt temat na co ja zwracam uwagę i co się sprawdziło. Ale jak któraś napisałam wszystko jest zależne od tego czego potrzebujemy.
Chodzi mi o te zabezpieczenia - ochraniacze warkocze. Chyba jednak warto je wrzucić do łóżeczka :)
 
Chodzi mi o te zabezpieczenia - ochraniacze warkocze. Chyba jednak warto je wrzucić do łóżeczka :)
To chyba też zależy jak bardzo maleństwo się wierci. Mój synek 3 lata ma a jak go położę spać wieczorem to pół nocy śpi w takiej samej pozycji a drugie pół tylko na drugi bok się przekręci i tak było zawsze. Córcia od samego początku straszny wiercioch nawet teraz 🙂
 
Chodzi mi o te zabezpieczenia - ochraniacze warkocze. Chyba jednak warto je wrzucić do łóżeczka
Ok rozumiem, ja nie stosuje bo to większe ryzyko śmierci łóżeczkowej. Tak naprawdę łóżeczko malucha to powinien być materacyk i śpiworek ( czy coś do przykrycia) i tyle. Im więcej materiału jakieś baldachimy, warkocze, poduszki tym niestety to ryzyko wzrasta.
 
Ok rozumiem, ja nie stosuje bo to większe ryzyko śmierci łóżeczkowej. Tak naprawdę łóżeczko malucha to powinien być materacyk i śpiworek ( czy coś do przykrycia) i tyle. Im więcej materiału jakieś baldachimy, warkocze, poduszki tym niestety to ryzyko wzrasta.
Zdecydowanie. Większość położnych, fizjoterapeutów i innych znawców odradza, by w łóżeczku dziecka znajdowało się cokolwiek innego niż materac i śpiworek. Nawet zamiast kocyków polecane są śpiworki. Oczywiście te wszystkie osłonki, warkocze i baldachimy pięknie wyglądają i trudno im się oprzeć 🥰
 
reklama
Hejo,

dziś połóweczka u mnie wybiła :):)
Mam też wizytę u gina więc pewnie podłączą mnie pod detektor, zobaczmy jak tam serduszko.


Daj znać jak po badaniach 🙂 to już docelowe połówkowe? u nas dziś 20+1 i połówkowe mamy w przyszłym tygodniu, 2.11. o jakim detektorze piszesz? My mieliśmy problem z serduszkiem i na każdych badanych słuchaliśmy serca i dodatkowo lekarz podłączał na chwilę podgląd dopplerowski, żeby było lepiej widać przepływ krwi.

Czy planujcie wykonać USG 3 lub 4d tak tylko dla siebie i na pamiątkę? Żeby lepiej podejrzeć i wyobrazic sobie małego człowieka w brzuszku?
 
Do góry