reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Wróciłam. 4mm, i serduszko jest, zlecił resztę badań i widzimy się 18.08 ❤️
ojej! Cudowne wieści 🤩 który tc wychodzi?
moze juz bedzie mozliwosc? Skoro w 8 tygodniu sie da. Chociaz nie wiem, czy takie badanie przez brzuch nie jest mniej dokladne, ale nie wydaje mi sie 😀 moze warto zapytac?
myślę że to dużo zależy od sprzętu i budowy ciała 😊 ale zawsze warto zapytać! Najwyzej dowiesz się że będzie to możliwe dopiero w takim a takim tygodniu 😊
to zależy dokładnie kiedy. Ja już na środę mam mieć chociażby toksoplazmozę, CMV, różyczkę wszystkie IgG i IgM. Ponadto mam glukozę, mocz, morfologię, tsh, kiłę, HIV, CRP. Na pewno jeżeli nigdy nie robiłaś to grupę krwi. Ja tez miałam wymaz z pochwy zlecony na samym początku.
ja z tego względu że wszystkie te badania miałam wykonywane przed in vitro to teraz tylko Morfologia roszerzona, mocz, tsh, glukoza, cytologie powiedziała mi że powtórzymy sobie poznien bo miałam w maju robioną wiec narazie wystarczy.
 
ojej! Cudowne wieści 🤩 który tc wychodzi?
myślę że to dużo zależy od sprzętu i budowy ciała 😊 ale zawsze warto zapytać! Najwyzej dowiesz się że będzie to możliwe dopiero w takim a takim tygodniu 😊
ja z tego względu że wszystkie te badania miałam wykonywane przed in vitro to teraz tylko Morfologia roszerzona, mocz, tsh, glukoza, cytologie powiedziała mi że powtórzymy sobie poznien bo miałam w maju robioną wiec narazie wystarczy.
dziś jest 6+4 :)
 
A o co chodzi z tą grupą krwi? W sensie ja porobiłam wszystkie badania, jest ok. Dostałam skierowanie na grupę krwi. I lekarz pytał jaka jest grupa krwi mojego męża. Czy to jest istotne? Wiecie o co chodzi i czy ja muszę to wiedzieć?
Ja mam minus, mąż ma plusa i jeżeli pierwszy syn odziedziczył + po tatusiu to mój organizm podczas porodu mógł wytworzyć przeciwciała anty-D czyli przeciwko + i gdyby drugie dziecko odziedziczyło też + to moje przeciwciała "posklejałyby" mu krwinki. Dlatego w 72h po porodzie trzeba podać immunoglobiline, żeby organizm tych przeciwciała anty-D nie wytworzył. W ciąży raczej nie ma to znaczenia, ale istotne jest po porodzie, szczególnie jeśli planuje się więcej dzieci🙂
 
Dziś powiedzieliśmy mojego męża rodzicom.
Byli zdziwieni, powiedzieli, że odważnie
a na końcu teściowa zapytała czy wpadliśmy ? 🤣

Moi i męża rodzice są zdziwieni, że świadomie się zdecywalismy na 2 letnia różnice między dziećmi.

A my przecież wiemy, że nie będzie łatwo.
😄
 
witamy!
Napisz coś o sobie :)
w sumie to nie jeszcze nie jestem na 100 % pewna, czy "marcowa grupa" to moja grupa :p ale w razie w grzecznie się pożegnam i się przeniosę ;)
Sytuacja jest zaskoczeniem :p ale cieszymy się z partnerem ;)
Jest pęcherzyk tam gdzie trzeba ;) lekarz potwierdził ciążę, ale tak za 1,5 tygodnia dopiero mam jeszcze raz przyjść ustalać termin, może posłuchać serduszka już itp itd, jutro idę sobie jeszcze raz sprawdzić betę, bo ostatnim razem jak sprawdzałam było koło 2 tys. 🙃
 
reklama
Do góry