reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
ja na szczęście znalazłam swojego lekarza w Lux ale wydaje mi się że to też zależy od miasta i szczęścia bo jak by mi się nie udało z moją Panią doktor to wtedy bym musiała jeździć 50 km do ginekologa który prowadził ciążę z synem. Nie próbowałaś może zobaczyć jak to wygląda jeśli chodzi o placówki współpracujące z Lux ?
Tak, ale żeby skorzystać z tej opcji, to musi być niedostępność terminów i wtedy dzwonię na infolinię i on wystawia mi tak jakby "skierowanie" do placówki współpracującej, bo już tak miałam. No ostatnio byłam u takiej babeczki, jak miałam plamienie i ona całkiem fajna się wydawała więc może do niej będę chodziła 😉
 
Woow,
Bez miesiączki po poronieniu 😁

Tak, od razu zaskoczyło jak cykl ruszył!
W ogóle jakoś nie próbowaliśmy, mieliśmy wesele znajomych w owulacje itp, wiec chcielismy poczekać do miesiączki i dopiero zacząć. A miesiączka nie przyszła! My w szoku, lekarz w szoku i mega szczęście :)
Poprzednia ciąża też w pierwszym cyklu starań, a szczerze nastawialismy się na długie próby. Ale okazuje się, że co się przytkniemy do siebie to ciąża! 🤣

Co więcej, kiedyś jak zbliżałam się do wieku 24-25 lat to lekarz na NFZ zdiagnozował mi zbyt małą macicę i stwierdził, że będzie mi bardzo trudno zajść w ciążę albo ją utrzymać. Kazał jak najszybciej zajść w ciąże, bo z wiekiem będzie tylko gorzej! Tylko, że ja nie mialam wtedy z kim…

Teraz gdy mam 29 lat i z już-mężem zdecydowaliśmy się na dziecko zapytałam o to mojego ginekologa, do którego chodzę prywatnie od niedawna. Bo byłam przekonana, że czeka nas długa droga do posiadania dziecka. On mnie zbadał i wywalił oczy! Powiedział, że większych bzdur nie słyszał, budowa macicy jest prawidłowa, wszystko książkowo i nie powinnam mieć żadnych obaw! I jak widać miał racje!

Ale się wtedy wscieklam! Kilka lat żyłam z przeświadczeniem, że każdy kolejny dzień oddala mnie od macierzyństwa, a jednak okazało się zupełnie inaczej.

I No, ja 29 lat (z wielkim bebzolem będę miała trzydziestkę 🤣) a małż 33 lata.
 
Dziewczyny mam dziś tak straszną migrenę :( czuje się fatalnie. Nie chcę brać paracetamolu. Macie może jakieś sposoby na uśmierzenie bólu? 😭
Na moje migreny działa jedynie paracetamol. Każdy lekarz z którym rozmawiałam mówił,że to bezpieczny lek w ciąży i lepiej go wziąć niż się męczyć, bo nasze gorsze samopoczucie też ma negatywny wpływ na ciążę.
 
No właśnie chyba poproszę żeby najpierw sprawdził czy jest dobrze bo jak najpierw będzie chciał rozmawiać to nie wiem czy będę odpowiadać logicznie
No właśnie ☺️ Dla mnie nawet nie byłoby sensu wszystkiego ustalać jak miało by być zle…
Ja nie mam wagi 🙆 Serio 🤷 I ciężko powiedzieć czy i ile ewentualnie przytyłam 😉 Na pewno piersi z 2 rozmiary większe. Mam wizytę 10 sierpnia i jeśli wszystko będzie dobrze, to założą mi kartę ciąży
i wtedy się zważę 😜
zazwyczaj w gabinetach ginekologicznych wagi są ☺️ Także czeka Cię ważenie co wizytę. Mi moja na razie wierzy na słowo (nie chciało mi się poraz kolejny butów ściągać i do tego miałam bose wiec uznałam ze wejde w domu na swoją wagę) ☺️ Ale mam 3 kg w dół. Mowilam lekarce ze nie za bardzo chce mi się jesc, a ona na to ze na razie się tym nie przejmujemy jeżeli nie ma wymiotów.
podobno często się zdarza.
Tak, mówią ze po poronieniu o wiele łatwiej zajść w ciaze i nawet ja utrzymać ☺️
Tak, od razu zaskoczyło jak cykl ruszył!
W ogóle jakoś nie próbowaliśmy, mieliśmy wesele znajomych w owulacje itp, wiec chcielismy poczekać do miesiączki i dopiero zacząć. A miesiączka nie przyszła! My w szoku, lekarz w szoku i mega szczęście :)
Poprzednia ciąża też w pierwszym cyklu starań, a szczerze nastawialismy się na długie próby. Ale okazuje się, że co się przytkniemy do siebie to ciąża! 🤣

Co więcej, kiedyś jak zbliżałam się do wieku 24-25 lat to lekarz na NFZ zdiagnozował mi zbyt małą macicę i stwierdził, że będzie mi bardzo trudno zajść w ciążę albo ją utrzymać. Kazał jak najszybciej zajść w ciąże, bo z wiekiem będzie tylko gorzej! Tylko, że ja nie mialam wtedy z kim…

Teraz gdy mam 29 lat i z już-mężem zdecydowaliśmy się na dziecko zapytałam o to mojego ginekologa, do którego chodzę prywatnie od niedawna. Bo byłam przekonana, że czeka nas długa droga do posiadania dziecka. On mnie zbadał i wywalił oczy! Powiedział, że większych bzdur nie słyszał, budowa macicy jest prawidłowa, wszystko książkowo i nie powinnam mieć żadnych obaw! I jak widać miał racje!

Ale się wtedy wscieklam! Kilka lat żyłam z przeświadczeniem, że każdy kolejny dzień oddala mnie od macierzyństwa, a jednak okazało się zupełnie inaczej.

I No, ja 29 lat (z wielkim bebzolem będę miała trzydziestkę 🤣) a małż 33 lata.
To tak jak u nas z wiekiem 😂 ja 29 a małż 33 🤣
 
Tak, ale żeby skorzystać z tej opcji, to musi być niedostępność terminów i wtedy dzwonię na infolinię i on wystawia mi tak jakby "skierowanie" do placówki współpracującej, bo już tak miałam. No ostatnio byłam u takiej babeczki, jak miałam plamienie i ona całkiem fajna się wydawała więc może do niej będę chodziła 😉
dziwne bo mi lekarz ciążę z synem prowadził właśnie z placowki współpracującej i nawet nie dzwoniłam na infolinię tylko bezpośrednio u jego położnej umawiałam sobie termin następnie wizyty i zawsze jej mówiłam że na luxmed i nigdy nie było problemu. Skierowania na badania wypisywał mi na takiej papierowej wersji i tym tylko szłam do placowki i bez problemu robili mi badania :)
 

Załączniki

  • received_993185101370033.jpeg
    received_993185101370033.jpeg
    87,5 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Do góry