reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Jestem tylko trochę zdziwiona bo mój w opisie na znanym lekarzu ma coś takiego „
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o kierowanie pacjentek na usg prenatalne po 12 tygodniu ciąży ( CRL > 60 mm ) zgodnie z najnowszymi zaleceniami Światowych organizacji zajmujących się diagnostyką prenatalną. ( nie w 11 tyg ciaży)
Wykonywanie badania I trymestru przed ukończeniem 12 tygodnia ciąży lub gdy długość siedzeniowo - ciemienowa wynosi <60 mm może skutkować brakiem możliwości adekwatnej oceny serca ( ocena 4 jam serca , 3 naczyn) oraz trudnością z określeniem płci płodu ( co jest ważne dla naszych pacjentek)a co za tym idzie wydłużyć proces diagnostyczny.”
kurcze to nie wiedziałam 😮 Może jak faktycznie nie będzie można dobrze wszystkiego ocenić to wystawi mi drugie skierowanie np za tydzień....
 
reklama
kurcze to nie wiedziałam 😮 Może jak faktycznie nie będzie można dobrze wszystkiego ocenić to wystawi mi drugie skierowanie np za tydzień....

Nie przejmuj się, raczej lekarz wie co robi, może ma lepszy sprzęt do oceny maleństwa. Dziś się dowiesz :)
Ja idę na usg prenatalne 12+2 ale dzidziulek jest malutki nawet teraz, wiec pewnie nie będzie jeszcze 12 tygodnia skończonego, ale słucham lekarza, na pewno wie co robi 🤗
Powodzenia i dawaj znać! 😍
 
czy ja wiem? od 11 tc można. A poza tym nie dostałam od ginekologa prowadzącego skierowania na pappe, mam dostać dzisiaj od tego, co usg będzie robił, nie wiem jak potem na tą pappe z terminami, wolałabym zdążyć w terminie zrobić. Jak mówiłam w piątek prowadzącemu na jaki termin się umówiłam to powiedział, że ok, w sumie to nawet mi się zapytał czy już nie byłam. Też nie wiedziałam jak to liczyć czy jak będę miała 11 tc skończony czy jak w nim będę (teoretycznie skoro mam 11+ to jestem już w 12). Ale skoro lekarz zaakceptował, że idę dzisiaj to chyba powinno się udać przeprowadzić to badanie.
A to nie jest tak, że idąc na USG prenatalne, to już trzeba mieć wynik testu Pappa? Bo moja gin tak mi mówiła, że przed USG już mogę zrobić 7 dni i pójść wtedy z tym i on tam wylicza coś na podstawie USG i tego testu.
 
A to nie jest tak, że idąc na USG prenatalne, to już trzeba mieć wynik testu Pappa? Bo moja gin tak mi mówiła, że przed USG już mogę zrobić 7 dni i pójść wtedy z tym i on tam wylicza coś na podstawie USG i tego testu.
Też taką informację dostałam w poprzednich ciążach. Tydzień przed USG miał pobierana krew do testu pappa i później lekarz porównywał czy obliczał wynik tego testu i USG.
 
Też taką informację dostałam w poprzednich ciążach. Tydzień przed USG miał pobierana krew do testu pappa i później lekarz porównywał czy obliczał wynik tego testu i USG.

Ja mam na pappe krew pobierana tego samego dnia. Chyba, żeby badania były miarodajne trzeba je zrobić w krótkim odstępie czasu.
Mi usg robi mój lekarz prowadzący, wiec może analizować wszystko razem będzie jak przyjdzie wynik i nie ma to wielkiego znaczenia.
 
Ja mam na pappe krew pobierana tego samego dnia. Chyba, żeby badania były miarodajne trzeba je zrobić w krótkim odstępie czasu.
Mi usg robi mój lekarz prowadzący, wiec może analizować wszystko razem będzie jak przyjdzie wynik i nie ma to wielkiego znaczenia.
Czyli jednak są różne opcje 🙂 każdego dnia człowiek się czegoś może dowiedzieć - nauczyć.
 
Ja dzisiaj wizytowałam 😉 Serduszko ❤️ ładnie bije, dzidzia ma 13 mm (wg om 8+4, wg USG 7+5). Dostałam skierowanie na badania oraz Test Pappa. Z objawów nadal nic (no może senna jestem nieco bardziej niż zwykle 😉). Pozdrawiam
idziemy podobnie ja dziś 8+0 wg usg jak i z aplikacji. 1,64cm tez dostałam skierowanie usg prenatalne i pappa, brak praktycznie objawów tylko szybciej się mecze i drzemka wchodzi jak złoto :)
 
A to nie jest tak, że idąc na USG prenatalne, to już trzeba mieć wynik testu Pappa? Bo moja gin tak mi mówiła, że przed USG już mogę zrobić 7 dni i pójść wtedy z tym i on tam wylicza coś na podstawie USG i tego testu.
Dostałam skierowanie na pappe i mam zrobić w ciągu trzech dni. Ogólnie badanie spoko, ale Pani z recepcji - porażka! Ale po kolei...
Badanie można zrobić pomiędzy 4,5 cm a chyba 8,5. Moje bobo ma 4,8 wiec mieści się w widełkach. Wszystko udało się uwidocznić, w tym "piękna kość nosowa!", słyszałam serduszko🥰 tętno 178 ud/min. Ogólnie to dzidzius jest troszkę leniuszek, nawet potrząsanie brzuchem niewiele dało, dopiero jak lekarz kazał mi kaszlnąć to się trochę przekręcił. Łożysko prawidłowe wysoko na przedniej ścianie. Wiek ciąży wychodzi trochę starszy 11+4 więc może jednak lutowa jestem? Ale znając życie urodzę grubo po terminie. Ogólnie wszystko jest ok😊
Po badaniu chciałam się umówić na tą pappe i idę do recepcji...
Recepcjonistka: to jest punkt pobrań?
Ja:....yyyy....chyba tak.... (to ja mam wiedzieć, czy ona?)
R: a pani jest w ciąży?
J: no tak (a nie w ciąży się takie badanie robi?)
R: jutro na 10?
Ja: a mozna pojutrze?
R: jest jeszcze wtorek
J: to za późno, mam zrobić w ciągu trzech dni, więc jutro albo pojutrze
R: tylko wie Pani w synevo nie trzeba się umawiac na godzinę.
J: o super! A wie Pani czy mnie w sobotę przyjmą?
R: tak jak mówiłam jutro albo we wtorek
Ja: .....????


No zgłupiałam nie mam sie umawiać ale mam dwa terminy na umowienie bo ona może mnie umówić.. chyba zadzwonie na rejestrację może ktoś bardziej ogarnięty będzie....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dostałam skierowanie na pappe i mam zrobić w ciągu trzech dni. Ogólnie badanie spoko, ale Pani z recepcji - porażka! Ale po kolei...
Badanie można zrobić pomiędzy 4,5 cm a chyba 8,5. Moje bobo ma 4,8 wiec mieści się w widełkach. Wszystko udało się uwidocznić, w tym "piękna kość nosowa!", słyszałam serduszko🥰 tętno 178 ud/min. Ogólnie to dzidzius jest troszkę leniuszek, nawet potrząsanie brzuchem niewiele dało, dopiero jak lekarz kazał mi kaszlnąć to się trochę przekręcił. Łożysko prawidłowe wysoko na przedniej ścianie. Wiek ciąży wychodzi trochę starszy 11+4 więc może jednak lutowa jestem? Ale znając życie urodzę grubo po terminie. Ogólnie wszystko jest ok😊
Po badaniu chciałam się umówić na tą pappe i idę do recepcji...
Recepcjonistka: to jest punkt pobrań?
Ja:....yyyy....chyba tak.... (to ja mam wiedzieć, czy ona?)
R: a pani jest w ciąży?
J: no tak (a nie w ciąży się takie badanie robi?)
R: jutro na 10?
Ja: a mozna pojutrze?
R: jest jeszcze wtorek
J: to za późno, mam zrobić w ciągu trzech dni, więc jutro albo pojutrze
R: tylko wie Pani w synevo nie trzeba się umawiac na godzinę.
J: o super! A wie Pani czy mnie w sobotę przyjmą?
R: taj jak mówiłam jutro albo we wtorek
Ja: .....????


No zgłupiałam nie mam die umawiać ale mam dwa terminy na umoeienie bo ona może mnie umówić.. chyba zadzwo ie na rejestrację może ktoś bardziej ogarnięty będzie....
Ale cudownie! 🥰 Już możesz trochę odetchnąć 😊 Ogólnie to bym poprosiła panią z recepcji żeby to wszystko narysowała, bo trochę się zakręciłam 🤣
 
Do góry