reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Pati to Ty już za chwilę!!! Będziesz miała cesarkę ?? Daj znać koniecznie co i jak 😊
W sumie nie wiem jaki będzie poród. Czekamy do 37+0 i będą decydować co dalej. U nas jest hypotrofia i cukrzyca na insulinie więc wszystko zależy od stanu łożyska.
A 37+0 wypada na 11.02
 
reklama
Kochana ale co maluszek jest za mały że tak ta hipotrofie stwierdzili ? To ile waży ? Ja miałam taką sytuację z pierwszym dzieckiem...chociaż nikt mi ani słowem o niej nie powiedział w trakcie ciąży...dopiero po urodzeniu okazało się że malutka ma niską wagę...naszczescie dostała 10 punktów ale...niestety cukier miała niski i kazali mi ja karmić ciągle ...przez to wpadłam w taka obsesję bo dla mnie to był szok...że nie miała nawet fizjologicznego spadku wagi bo karmiłam ja jak oszalała...nie martw się !!! Pielęgniarki mi mówiły że takie maluszki bardzo szybko nadrabiają ! I tak się stało odrazu trafiła na 60 centyl i tak jest do tej pory😊ma 10 lat a jest najwyższa w klasie 😊
 
A jesXze spytam Cię bo ja mam też ta cukrzyce pierwszy raz teraz...i od 2 dni jestem na insulinie wieczornej 1 jednostka Levemir..ta insulina wpływa na łożysko ?
 
Kochana ale co maluszek jest za mały że tak ta hipotrofie stwierdzili ? To ile waży ? Ja miałam taką sytuację z pierwszym dzieckiem...chociaż nikt mi ani słowem o niej nie powiedział w trakcie ciąży...dopiero po urodzeniu okazało się że malutka ma niską wagę...naszczescie dostała 10 punktów ale...niestety cukier miała niski i kazali mi ja karmić ciągle ...przez to wpadłam w taka obsesję bo dla mnie to był szok...że nie miała nawet fizjologicznego spadku wagi bo karmiłam ja jak oszalała...nie martw się !!! Pielęgniarki mi mówiły że takie maluszki bardzo szybko nadrabiają ! I tak się stało odrazu trafiła na 60 centyl i tak jest do tej pory😊ma 10 lat a jest najwyższa w klasie 😊
Ja trafiłam do szpitala 27.12 ze skracającą szyjką.
4.01 miałam wyjść do domu, ale przed wyjściem zlecili USG maluszka. Okazało się że jest za malutka. Usg połówkowe miałam 23.11 i było ok tzn zawsze lekarz mówił że jest mniejsza ale mieściła się w normie.
Więc jak w szpitalu stwierdzili pierwszy stopień zahamowania wzrostu to mnie zostawili jeszcze. Leżałam do 16.01 łącznie 3 tyg. Wyszłam i miałam w zalezeniach zrobić usg 3D I przepływy w łożysku.
U mojego lekarza w piątek ważyła 1900g a we wtorek teraz w szpitalu 1800g. We wtorek z USG 35+3. Termin tutaj liczą z USG. I w 37tc będą decydować co dalej.
Jeśli chodzi o cukrzycę na insulinie to tak, łożysko szybciej pod koniec przestaje być wydolne. Dlatego gdyby nie moja sytuacja z szyjka a później hypotrofia planowo do szpitala I tak miałam przyjść w 38+0. Wtedy lekarze monitorują łożysko, przepływy itp.
 
No to się kochana należałas faktycznie ..trzymaj się ciepło!! Chociaż powiedzieli Ci albo podejrzewają skąd ta hipotrofia powstała ?? Bo ja to do tej pory nie wiem nic..
 
reklama
Ja trafiłam do szpitala 27.12 ze skracającą szyjką.
4.01 miałam wyjść do domu, ale przed wyjściem zlecili USG maluszka. Okazało się że jest za malutka. Usg połówkowe miałam 23.11 i było ok tzn zawsze lekarz mówił że jest mniejsza ale mieściła się w normie.
Więc jak w szpitalu stwierdzili pierwszy stopień zahamowania wzrostu to mnie zostawili jeszcze. Leżałam do 16.01 łącznie 3 tyg. Wyszłam i miałam w zalezeniach zrobić usg 3D I przepływy w łożysku.
U mojego lekarza w piątek ważyła 1900g a we wtorek teraz w szpitalu 1800g. We wtorek z USG 35+3. Termin tutaj liczą z USG. I w 37tc będą decydować co dalej.
Jeśli chodzi o cukrzycę na insulinie to tak, łożysko szybciej pod koniec przestaje być wydolne. Dlatego gdyby nie moja sytuacja z szyjka a później hypotrofia planowo do szpitala I tak miałam przyjść w 38+0. Wtedy lekarze monitorują łożysko, przepływy itp.
Pati jak i Ciebie ???
Ja w szpitalu od piątku z rozwarciem 1 cm..skurcze uspokoili ale tętno zaczel spadać i leżę cały czas pod ktg...podali mi sterydy na rozwój płuc 😥😥😥
 
Do góry