reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Hej dziewczyny 😊 a ja mam takie pytanko. Czy macie jakieś teczki lub segregatory na badania i wszystkie ważne dokumenty związane z prowadzeniem ciąży? Ja uwielbiam takie rzeczy, w których jest wszystko poukładane i w jednym miejscu 😄 zastanawia mnie czy jest sens kupować segregator z napisem "jestem w ciąży" czy ma on jakieś dodatkowe zakładki itp? Czy lepiej kupić zwykły segregator bo może to jedno i to samo a koszt mniejszy? 😃 Jak któraś z Was ma to proszę o opinie 🥰
Ja mam klasyczny segregator w kolorze różowym jak Barbie 😅 Trzymam tam całą dokumentację medyczną. Segregator jest na tyle charakterystyczny, że po nim mnie wszędzie zapamiętują 🤪
 
Generalnie na nieinwazyjny nie potrzeba mieć skierowania. Na stronie Alab piszą, że trzeba mieć na Harmony, ale lekarz powiedział mi, że pierwszy raz ode mnie o tym usłyszał. Powiedział, że jeśli byłby problem, to mam podjechać do Premium Medical (Praga Południe) tam mi pobiorą bez skierowania i też zawożą krew do Alab. Ja będę jeszcze dzwonić w tej sprawie i dam znać jak to jest ze skierowaniem jeśli chodzi o Alab. Nifty ma podane punkty na stronie, gdzie pobierają krew (ale z tego co pamiętam oni chyba nie współpracują z żadną sieciówką) lub można zamówić pobranie próbki w domu.
Mój lekarz powiedział, że nieinwazyjny to bardzo dobre rozwiązanie, żeby ewentualnie rozjaśnić wynik Pappa i podjąć ostateczną decyzję o ewentualnej biopsji kosmówki czy amniopunkcji. Tylko namówił mnie na Harmony. Powiedział, że z tych wszystkich testów ma najwięcej publikacji naukowych i wg niego ma najwyższą jakość. Krew jest badana w bardzo dobrym labo w Stanach (Nifty leci do Chin). Mówił też, że te wszystkie dodatki, które ma Nifty opisane ponad inne testy to gdzieś drobnym druczkiem jest napisane, że mają sprawdzalność na poziomie 40-60%. Czyli trochę za mało, żeby mówić lub nie mówić o jakiejś chorobie albo mogą być fałszywie dodatnie. Wyjaśnił mi, że to trochę taki marketing. Harmony jest chyba z 2 stówki tańsze od Nifty. Przy tej cenie to nie jakiś szał, ale zawsze lepiej w tą stronę 🙃
No właśnie mój lekarz powiedział, ze dopiero jak pappa będzie budziła wątpliwości to warto robić nieinwazyjne, jeśli wyjdzie zła to amniopunkcję. I bądź tu mądra 🤷🏻‍♀️
 
Kurcze, a masz możliwość dopytać lekarza, czy to na pewno już ma być ta krzywa? Bo normalnie, jeśli nie ma się wskazań (czyli właśnie wysokiej glukozy na czczo, cukrzycy czy coś), to obciążenie glukozą robi się dopiero koło 20 tygodnia. A też nie można robić sobie tego badania "tak o" co jakiś czas, bo obciąża organizm.
Ja muszę zrobić wcześniej krzywą, bo tylko do końca tego tygodnia biorę Glucophage. Lekarz kazał zrobić obciążenie 2 tygodnie po odstawieniu leku. Jeśli ktoś ma chociaż lekko wysoki cukier na czczo, to lepiej zrobić jak najszybciej.
 
reklama
Do góry