reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Witam się z Wami dziewczyny w 10+1❤️ mnie ostatnio wszystkie objawy opuściły, piersi wcale nie bolą, podbrzusze jedynie czasami coś poczuje, zmęczona jestem to prawda ale być może za sprawą dupka który też może mieć wpływ na samopoczucie. Więc jak zwykle milion myśli, czy kropek tam sobie pływa i ma się dobrze...
Trzymamy kciuki dziewczyny na dzisiejszych wizytach! @PepkaS mam ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze i niedługo nam napiszesz dobrą wiadomość❤️
Ja też mam jakieś czarne myśli, to że mdlości przeszły, to jedna sprawa, już raz tak było, a było ok. Ale przestało doskwierać mi podbrzusze. Wygodnie się wyspałam a wcześniej zawsze coś ciągnęło. Jutro wieczorem mam wizytę, zobaczymy co i jak ☺️
 
reklama
trzymam kciuki za pozytywny rozwoj ciazy 🙂 u mnie niestety ostatnio jak ciaza wyszla mlodsza o tydzien plus plamienia i serduszko tak sobie bilo zwiastowalo to tylko jedno... ale kazda ciaza inna i zycze Ci aby u ciebie bylo wszystko wporzadku.
Bardzo mi przykro 😞
I dziękuję za słowa otuchy ❤️
 
Cześć dziewczyny,

Przepraszam, że się wyłączyłam ostatnio :/ miałam mega ciężki czas w pracy. Staram się wszystko ogarnąć przed swoim L4. Nie wiem czy dam radę Was nadrobić, ale postaram się zaglądać regularnie 😘

Dziękuję za kciuki 1.08. było widać tylko pęcherzyk z pęcherzykiem zoltkowym i oczywiście trochę swirowalam.

Dzis miałam pierwsza wizytę z Lux med i trochę jestem zdziwiona tym jak tam wygląda prowadzenie ciąży. Czy ktoś też prowadzi ciążę w lux med i ma podobne wrażenia?
Widać już bijące serduszko, ale nie mam żadnych pomiarów z wizyty 🙉🙈

Życzę Wam pięknego dnia i trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty 😊❤️
Ja mam luxmed i póki co tam chodzę. Tez miałam dziwne odczucia, pisalam nawet. Na 1 wizycie 5+6 było usg I było ❤️ a nie dostałam wydruku. Karty ciazy papierowej też nie dostałam. Następna wizyta u prowadzącej ma być po 5 tygodniach i mam problem z terminem. W międzyczasie mam usg przed 10 tygodniem. Prenatalne - ttlko usg, lekarka mówi że nie poleca pappa.. dopiero jak na usg coś wyjdzie.
Także mam mieszane uczucia.
Z 2 strony dostałam skierowania na wszystko poza cmv -dzisiaj byłam właśnie na pobraniu i czekam na wyniki.
Matko, łącze się w bólu z tymi cyckami. Nie wiem co to będzie dalej. Mam nadzieję, że przy drugiej ciąży to po prostu tak jest na początku tylko 🙉🙈
Ja miałam ostatnio takie bóle jak za czasów nastoletnich jak mi rosły. Poł nocy nie spałam 🤦‍♀️
Dziewczyny a macie może jakieś sprawdzone strony z legginsami ciążowymi? 🙂 skąd zamawiałyście przy poprzednich ciążach? 🙂
Slyszalam że oprócz h&m polecany jest Sinsay albo o dziwo Lidl i moda ciążowa stamtad.
 
Oczywiście, że segregator jest dla Ciebie 😍 Ja mam różowy, rozweselający. W środku mam naklejkę „dzielna pacjentka”, którą dostałam przy pobieraniu krwi 🤪 W segregatorze mam koszulki foliowe i trzymam tam wszystkie dokumenty chronologicznie (najnowsze pierwsze). To bardzo mi ułatwia jak idę do lekarza, ustalamy kiedy ostatnio u niego byłam i cofam się do tego miejsca w dokumentacji i pokazuję co dla niego mam 🙂 Wszystko mam widoczne, mnie wkurzałoby jakieś składanie dokumentów i wkładanie do kopert. Lubię wszystko mieć pod ręką od razu. Jak coś jest ważniejsze i muszę częściej do tego wracać to naklejam sobie z boku karteczkę taką malutką. Ja chodzę z ciążą do 2 gin prywatnie, do gin w Medicover, do endo i do kardiologa. Segregator bardzo ułatwia sprawę 🤪
A powiedz mi czy masz jedna kartę ciąży? I który lekarz wpisuje do karty?

Ja chodzę na Medicover do lekarki bo chciałam.szybko potwierdzić ciążę ale chciałabym żeby kto inny ja prowadził bo tam chce robić i w sumie to był mój lekarz. Teraz nie wiem co zrobić
 
A powiedz mi czy masz jedna kartę ciąży? I który lekarz wpisuje do karty?

Ja chodzę na Medicover do lekarki bo chciałam.szybko potwierdzić ciążę ale chciałabym żeby kto inny ja prowadził bo tam chce robić i w sumie to był mój lekarz. Teraz nie wiem co zrobić
Każdy lekarz założy ci swoją kartę ciąży. To znaczy nie wiem, jak to teraz jest, czy oni sobie gdzieś wklepuja teraz, że kobita w ciąży jest do komputera, żeby przypadkiem po cichaczu nie usunęła, czy co. W każdym razie w pierwszej ciąży chodziłam jednocześnie chwilę na NFZ i do końca już prywatnie i miałam dwie karty ciąży.
 
Ja mialam normlanie wydruk. Opis wizyty plus 2 zdjecia. Co prawda teraz jak czytam to nie mam napisane jak szybko bilo.serduszlo, tylko ze uwidoczniono zarodek (podal wymiar) z akcja serca Fhr.nie dopytywalam myslalam.ze to jeszcze za wczesnie na pomiary. Wypisal.wszystkie badania i kazal przyjsc za miesiac. Dodatkowo zalecil.szczepienie, poinformowal o badaniach nifty itp
Pobral cytologie, dal skierowanie na prenatalne, na usg piersi i zalecil kontrole stomatologa. Tyle ze oni w tej placowce zawsze tak robili
Luxmed im.narzuca teraz swoje widzi mi sie i dlatego wszyscy dobrzy lekarze odchodza. Ide w czwaetek do placowki typowo luxmedowej. Zobaczyny. Leksrz nowy mlody, bardzo duze doswiadczenoe podobno zdobyl w tokio i we wloszech. Ma.certyfikat fmf. No dam.mu szanse sie wykazac. A ze zamierzam tez chodzic prywatnie to bede miala.porownanie
Karte ciazy po 1 wizycie polozna mi powiedziala, ze moze zalozyc od razu po, jal doktor oceno ze ciaza zywa i wszystko ok, albo przed kolejna wizyta. A ze jak wyszlam to miala pacjentke to juz nie wchodzilam do niej.
 
Cześć dziewczyny,

Przepraszam, że się wyłączyłam ostatnio :/ miałam mega ciężki czas w pracy. Staram się wszystko ogarnąć przed swoim L4. Nie wiem czy dam radę Was nadrobić, ale postaram się zaglądać regularnie 😘

Dziękuję za kciuki 1.08. było widać tylko pęcherzyk z pęcherzykiem zoltkowym i oczywiście trochę swirowalam.

Dzis miałam pierwsza wizytę z Lux med i trochę jestem zdziwiona tym jak tam wygląda prowadzenie ciąży. Czy ktoś też prowadzi ciążę w lux med i ma podobne wrażenia?
Widać już bijące serduszko, ale nie mam żadnych pomiarów z wizyty 🙉🙈

Życzę Wam pięknego dnia i trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty 😊❤️
Na wizycie ok 5-6 tygodnia LuxMed nie mierzy pracy serca, tylko daje krótki opis jak pisały dziewczyny wyżej. (4 ciąża tak samo). Dopiero ok 8 tygodnia mierzą akcję serca i dają normalne zdjęcia. Potem już standardowo. Ja do tej pory miałam oddzielnie lekarzy prowadzących a oddzielnie USG, dopiero w tym roku będę mieć wszystko razem ale i tak chodzę na dodatkowe USG jak mam skierowanie z karty ciąży.
 
reklama
Pół dnia robiłam gołąbki, a teraz jak włożyłam je do piekarnika to mam mdłości 🤢 chodziły za mną dwa tygodnie 🤪
Ja na początku jak się dowiedzialam, że jestem w ciaży też robiłam 😁 ale tak się najadłam nimi, że do dziś ani nie mogę patrzeć na mielone 🤢🤮 za to dziś przyjechałam do rodziców na cały dzień. Na obiad mają ogórkową ❤️❤️❤️ a ja teraz kocham wszystkie zupy 🥰 jednak chyba jeden talerz za dużo... chciałam się położyć ale nie wiem czy zdążę do kibelka 😅
 
Do góry