reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Po badaniu z maluszkiem wszystko dobrze, prawdopodobnie to jakiś polip. Zostałam zostawiona na obserwację ( całe szczęście na sali jestem sama na tą chwilę ) dostałam do zażycia lekarstwa i miałam pobieraną krew i czekam...
dobrze ze z maluszkiem wszystko jest ok 🙂 niech poobserwuja, bedziesz spokojniejsza.
 
reklama
Dziewczyny co do opieki nad dziexkiem ja bylam totalnie niezdarna osoba. Zawsze uciekalam od dzieci. Po urodzeniu krok po kroku jakos trzeba bylo dawac rade. Jedyne czego nie wycwiczylam to prawidlowego podnoszenia dziexka. Chyba mam dwie lewe rece. Reszta jakos sama przyszla. Wrecz szybko wolalam ubranka wkladane przez glowe bo te z milionem zapiec to jakos dluzej czas zajnowalo .moje dziecko do 5 niesiaca nie znosilo kapieli i nic nie pomagalo. Przez to ze sie darl jak szalony to mimo iz sie balam kapieli to rrobilam to tak szybko i zwinnie ze juz sama nie oamietam jak. Naprawde kazda da rade :)
 
Widziałam że piszecie o wkładkach do kąpieli, ja znowu nie miałam niczego, a położna nam pokazała jak trzymać malucha. Na początku razem kapalismy z mężem, bo wiecie pierwsze dziecko itd. Ale spokojnie da się ogarnąć samemu, jedna ręką trzyma się dziecko, a druga myje, bez żadnych wkladek itp.
Dziewczyny, czy Was też męczy zgaga? Nigdy w życiu jej nie miałam, a teraz od jakiś minimum 3 tygodni mam ją codziennie 😬 macie jakieś sposoby na to?
Jeju od 2 dni strasznie 🙈 właśnie też chętnie przeczytam czy są sposoby na to. Widziałam że ktoś pisał o zimnym mleku, migdały i banan podobno też jest dobry.
Popieram, wszystkie ciuszki na 56 miałam kopertowe albo rozpinane na zamek bądź zatrzaski od brody aż po same stópki. Nie wyobrażam sobie jak takiemu maluchowi założyłabym body przez głowę 😂 Takie to miałam dopiero od rozmiaru 62.
Też podpisuje się pod tymi kopertowymi ciuszkami, na początek są świetne :)
 
My też kąpaliśmy na początku we dwoje. Wkładki użyliśmy raz (takiej plastikowej) i stwierdziliśmy, że bardziej przeszkadza niż pomaga. Mąż bardzo się bał brać Młodą na ręce ( nie nosić tylko wyjąć z łóżeczka czy wózka) i przez pierwsze 2 tygodnie musiałam mu ją podawać.
Co do ubrań kopetrowych są świetne na początek+ pajace rozpinane na obu nóżkach i latem rampersy.
 
Dziewczyny które są/były 8/9 tydzień jak Wasze objawy? Nasiliły się? Zmniejszyły? Jak się czujecie?
Mi gdzieś tak właśnie od 9 tygodnia objawy ustąpiły tzn nie było mi tak bardzo niedobrze i normalnie funkcjonowałam. Za to dziś już nie jest tam kolorowo, myślę że to przez te lekarstwa które dostałam między innymi Duphaston. Po nim też dziewczyny było wam tak niedobrze?
 
Dziewczyny które są/były 8/9 tydzień jak Wasze objawy? Nasiliły się? Zmniejszyły? Jak się czujecie?
Jestem w 8 tyg. W czwartek mialam najgorszy dzień dotychczas w całej ciąży, dosłownie nawet po wodzie wymiotowałam. A nagle dzisiaj jak ręką odjął, czuje sie świetnie, moge góry przenosić. Mam nadzieje ze to nic złego i po prostu fasolka jest łaskawa, bo wie ze mam długi weekend 🤣 chociaż przyznam że czuję sie spokojniejsza jak mam objawy, a nie tylko bol piersi.
 
reklama
Do góry