reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Co do badan to ja dostalam skierowanie tez tylko na mocz, morfologie i glukoze ale badania: grupa krwi, sytomegalia, toxoplazmoza, WR i Hbs moze dac tylko ginekolog dlatego wlasnie sie dzisiaj do niego wybieram bo jak zadzwonilam do laboratorium to mi szczeka opadla jak uslyszalam cene tych badan. Razem troche ponad 200 zl :O, co jak co ale ubezpieczona jestem, place skladkie wiec nie widze przeciwskazan do zrobiebie badan na NFZ, szczegolnie ze kilka lat temu weszla ustawa o tym ze kobiety ciezarne moga leczyc sie bezplatnie. Fakt lekarz przyjmuje dzis od 14 a nie jestem zarejestrowana i jezeli bede 1 lub 2 to mnie przyjmie jak 3 to nie przyjmie-jednym slowem komedia:) ale czekaja mnie 2 h siedzenia w poczekalni, 3majcie kciuki za moja wytrwalosc bo moze byc ciezko:))
 
reklama
Hej
Odnośnie lekarzy , stwierdziłam ,że bedę chodziła i na NFZ (badania darmowe) i prywatnie wtedy USG mam w cenie wizyty . DZiś trochę lepiej poki co nie mam mdłości i plamień . Miłego dnia
 
Witam z rana... a raczej już południa ;-)
ja o dziwo przespałam dzisiaj całą nockę, bez przebudzenia :-D hurrra
no ale radość nie trwała zbyt długo, bo tylko do momentu wstania z łóżka.
Słuchajcie, mnie na sam widok lodówki goni do łazienki!
To już chyba w psychice mojej siedzi. Na słowo "kiełbasa" mam odruch wymiotny :-(
malinaa gratuluję dobrych wieści u lekarza, ja muszę czekać do 26.08 na wizytę kolejną. Ehh jeszcze tyle czekać...
ola4 jak zastosujesz te czopki to daj znać, bo ja nie pamiętam już kiedy odwiedzałam kibelek (od tej strony :baffled:)
Sporo dziś mam do załatwiania na mieście, więc się żegnam na razie.
Słonko pięknie świeci, aż się chce wyjść.
Do wieczorka! Miłego, bezmdłościowego dzionka Wam życzę :rofl2:
 
Ola.80 przypomniało mi się, że też hbs i wr było w tym zestawie, może dlatego tyle kosztowąło.
Grupe krwi robilam przed operacja przegrody nosa w lutym, wiec juz mam.
Cytologie mialam w czerwcu zeszlego roku.
TSH tez sama sobie robilam niedawno.

Ale zadnych zakaźnych i innych :/ Poczekam do nastepnej wizyty i znowu sie upone..

A bedziecie robily test PAPP-A w kierunku zespolu Downa, Edwardsa ?? Pomiedzy 10 a 14 wykonuja.. Jak sie nie ma przypadkow w rodzinie, to moze nie warto sie denerwowac, co?
 
Ciagle słysze o tym badaniu ,uswiadomcie mi co to?Ja jestem juz po trzydziestce to moze powinnam zrobic te prenatalne badania,ten lekarz z nfz co byłam u niego potwierdzic ciaze to mi od razu cos wspominał o tym ze trzeba najpierw zrobic z krwi i jak tam sa nieprawidłowosci to potem idzie sie dalej ale duzo kobiet rezygnuje .
 
Hej witajcie w ten upalny dzionek!!!Ja zaliczyłam juz spacer z córcią i teraz tak mnie naszło na ciasto że zaraz zaczynam pieczenie murzynka heheheh:-)
Apropo tych badań: moja koleżanka ma 34 lata i lekarz jej zalecił te badania prenatalne: jeżdzi co jakiś czas do Bydgoszczy- bo tam badania takie robią była już dwa razy, mówiła że męczące sa te dojazdy z pracy zwalnianie i takie tam ale przynajmniej jest pewna ze wszystko ok. Ja w pierwszej ciązy nie robiłam takich badań i teraz tez nie zamierzam, w sumie musiałabym być po trzydziesce to wtedy sa bezpłatne a tak ja mam obecnie 30 lat i chyba musiałabym płacić za nie( chociaz niewiem sama do końca jak to jest). :happy:Ja na wizycie jak byłam ostatnio to dostałam skierowanie na badanie moczu, glukozy no i morfologia, Narazie tyle pewnie na nastepnej wizycie dostane nastepny zestaw.
no nic musze zmykac te ciacho robic bo normalnie az mi slinka cieknie heheheh :angry:
 
To strasznie ciężka i dardzo indywidualna sprawa..
To badanie ustala ryzyko wystapienia zespołów downa, edwardsa, patau, tunera i innych u płodu.
Czytałam gdzieś, że pozytywny wynik wcale nie oznacza,że dziecko musi być chore, tylko 60% prawdopodobieństwa.
Kobieta ma prawo wtedy usunąć ciążę.... :/

Z opowieści znajomych znam przypadki, gdzie test wyszedł pozytywnie, a dzidziuś był zdrowy jak ryba!!

Możecie tu poczytać: Test PAPP-A jest wykonywany pomidzy 10 a 14 tygodniem ciy jako badanie przesiewowe gwnie w kierunku zespou Downa, zespo
 
Ja na moment tylko dzisiaj.
U nas sa te badania za darmo i juz sie zgodzilam, chociaz nie wiem po co... Bo nawet jezeli cos z dzieckiem bedzie, to nie ma takiej opcji, zeby sie go pozbyc.
aha, a u nas w rodzinie niestety mukowiscydoza sie szweda i siostrzenica to ma.. i drugie dziecko tez bedzie mialo- urodzi sie w grudniu- wynik ze specjalnego badania genetycznego. Ale siostra K. ma takie szczescie ja jedna na milion, poniewaz ona ma ten gen i jej partner a do tego wlasnie potrzeba obojga rodzicow...

Lece z Olafem do przedszkola, a pozniej mamy basen, ale nie wiem czy dzis dotrzemy, bo musze zalatwic cos w przychodni...
 
reklama
Ja na moment tylko dzisiaj.
U nas sa te badania za darmo i juz sie zgodzilam, chociaz nie wiem po co... Bo nawet jezeli cos z dzieckiem bedzie, to nie ma takiej opcji, zeby sie go pozbyc.

u nas jest to samo, nie ma takiej opcji dlatego nie wykonujemy tych badań


moja ciocia rodziła mając 38 lat trzecie dziecko i opowiadała, że u nas lekarze jak kobieta po 30 to strasznie panikują, zlecają wszystkie możliwe badania i stresują przyszłe mamy
 
Do góry