reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

marcóweczki w kuchni :)

anula_mm

czekając na...
Dołączył(a)
12 Marzec 2010
Postów
851
Miasto
mazowieckie
Witam to odważę się i wątek założę, mam dziś wielkiego smaka na sałatkę z tuńczyka
układa się ja warstwami (jak tort) od dołu kolejno kroi ogórki się na drobna kostkę i przekłada kolejno warstwy aż do pokrycia kukurydzą:

ogórki kiszone
ryż
cebula
ketchup
jajko
majonez
ryż
ketchup
tuńczyk (w sosie własnym)
majonez
ryż
ketchup
kukurydza

naprawdę smaczna i inaczej smakuje jeśli wszystkie składniki się wymiesza a inaczej kiedy są ułożone warstwami
 
Ostatnia edycja:
reklama
O kurde może dziś sobie zrobię. Mniammm
Jak to znam sałatkę z tuńczyka ale w prostszej wersji
Tuńczyk, kukurydza, cebulka, majonez i mieszamy też pychota
 
mniam! uwielbiam tuńczyka :)
ale proszę o ten przepis na makaron z groszkiem...!:)
 
MAKARON Z GROSZKIEM

jedną małą cebulkę kroimy w drobną kosteczkę podsmażamy na oliwie , po chwili dodajemy około 25 deka groszku zielonego ( mrożonego ) i dusimy do miękkości na koniec dodajemy trochę soli i łychę masła ( ale tak od serca :tak:)
mieszamy z makaronem ..

SMACZNEGO :-)
 
anula smaka narobilas mi na tą sałatkę!

Mini ale ten makaron z groszkiem prosty do zrobienia! A mozna groszek z puszki do tego dac, czy tylko mrozony się nadaje?
 
Mata raczej nie bardzo taki z puszki się nadaje .

Prosty prosty bo to z kuchni włoskiej ;) ja go uwielbiam Borys też lubi .. Mój mąż za to mniej ;-)
 
Fajny przepis, problem w tym,że ja groszku niet

Ja za nie tak dawno miałam fazę na makaron z czosnkiem, pychota

Podaję przepis też się szybko robi

Na patelnię wrzucamy pokrojone ząbki czosnku i i pokrojoną wędlinkę
Podsmażamy aż czosnek i szyneczka się zarumieni
Dorzucamy do tego wcześniej ugotowany makaron, mieszkamy a po chwili wbijamy jajko
Mieszamy aż jajko wtopi się w makaron i dodajemy małą łyżeczkę jogurtu naturalnego
Mieszamy i koniec:)

Jeżeli któraś lubi na koniec posypujemy serkiem żółtym


Smacznego
 
Allle wątek :-D

To ja wrzuce moje ostatnie przepiski :-) Wiecie jak to jest.. z mężem kucharzem już nie ma schabowego i kartofli, trzeba się wykazać :evil:
Nie no żartuje on to wszystkożerny jest, co nie zrobisz to zje, wyliże i poprosi o jeszcze hehe ( a żeby wyglądał na to swoje jedzenie :wściekła/y: alez to jest nie fair !! ) ;-)
Ale ostatnio mam ochote troche poeksperymentować w kuchni, mam nadzieje, ze ten wątek przyniesie kilka nowych pomysłów :-)
Po pierwsze wyrzuciłam wszystkie gotowce- sosy i pomysły na. Tak jak zawsze jakies spaghetti tylko z sosem z paczki teraz takie rzeczy staram sie robic sama z naturalnych składników, zdrowiej ;)


Z ostatnich obiadków:

Nietypowo Naleśniki z bananami, truskawkami,smietaną polane czekoladą :-)

Tu wiele nie trzeba tłumaczyć, naleśniki, owocki pokrojone, wrzucone do naleśnika, polane śmietaną i cukrem, na wierzch polana roztopiona czekolada :-D
IMAG0644.jpg


Zapiekanka- mięsno, warzywno , makaronowa
Czyli wszystko co macie pod ręką ;-)
Ja miałam akurat:

- Na spód makaron z sosem brokułowym ( taki gotowiec)
- Warzywa na patelnie ( resztka mi została)
- Mieso mielone,wołowe podsmazone wczesniej
- Pomidory
- Na sam koniec pieczenia ser na to
PYCHA!!!!!!


IMAG0108.jpgIMAG0113.jpg


Kurczak w sosie śmietanowo- ziołowym z ryżem

- Kurczak podsmazony na patelni do tego wlałąm szklankę wody + warzywko + kosta rosołowa ( akurat ta oliwa z ziołami) , oregano, koperek. Troche podusic miesko w tym wywarze, zagęscic maka i dodac smietany. Mmm :zawstydzona/y:
Do tego ogórek malosolny, poezja!

IMAG0125.jpg
 
To ja podziele się przepisem na moją ulubioną sałatke

puszka kukurydzy,
puszka fasolki czerwonej
słoik selera
30 dkg synki konserwowej pokrojonej w kostke
ananas pokrojony w kostke
Majonez koniecznie kielecki bo z innym nie smakuje
wymieszac i to wszystko
majonez jest na tyle ostry ze nawet przypraw nie trzeba :D
 
reklama
Do góry