reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Hm jesli moge sie dolonczyc do rozmowy o ciuchach to ja nakupywałam sobie duzo w roznych kolorach grobych rajstop(8zł za sztuke) i tez leginsy(30zł) i do tego mam 3 swetry ktore siegaja przed kolano i tak ubieram np fioletowe rajstopy biały sweter i fioletowe dodatki.
Po 1 tanim kosztem mnie to wyszlo niz bym miała wydawac tyle kasy na ciuchy ciazowe gdzie spodnie sa takie brzydkie
Po 2 bardzo sie wygodnie chodzi
Po 3 wyglada sie sexi, bo niektore kobiety w ciazy zaczynaja ubierac sie w "worki" a ja jestem zdania ze w ciazy tez mozna wygladac pociagajaco i sexi. ;-)

Ja tam worków nie nosiłam i nie mam zamiaru :-D Póki co zainwestowałam tylko w luźniejsze gatki i jedne dzinsy ciążowe (wcale nie są brzydkie, za to super wygodne, ale wydałam na nie - jak dla mnie - majątek). Górę cały czas dobieram z moich przedciążowych ciuszków, zawsze się da coś wykombinować :tak: I w zasadzie nie mam zamiaru już nic dokupować, ewentualnie właśnie grube rajstopki lub legginsy.
A mam pytanko do dziewczyn, które nosze takie rajstopy: kupujecie ciążowe czy takie normalne? A jak normalne to nie jest Wam za ciasno w gumce??
 
reklama
Ja tam worków nie nosiłam i nie mam zamiaru :-D Póki co zainwestowałam tylko w luźniejsze gatki i jedne dzinsy ciążowe (wcale nie są brzydkie, za to super wygodne, ale wydałam na nie - jak dla mnie - majątek). Górę cały czas dobieram z moich przedciążowych ciuszków, zawsze się da coś wykombinować :tak: I w zasadzie nie mam zamiaru już nic dokupować, ewentualnie właśnie grube rajstopki lub legginsy.
A mam pytanko do dziewczyn, które nosze takie rajstopy: kupujecie ciążowe czy takie normalne? A jak normalne to nie jest Wam za ciasno w gumce??

Ja kupiłam normalne rajstopy tylko ze wieksze niz nosiłam przed ciaza i zawsze sprawdam gumke czy nie jest zbyt sciagnieta :) i nic mnie nie uciska. Wczoraj kupiłam leginsy na targu i tez poprostu o rozmiar wiekszy i sa super mega wygodne i nie uciska mnie gumka (akurat miałam mozliwosc przymierzenia) :happy:
 
marti- Z tego co opisujesz to twoja Gabrynia jest bardzo ruchliwa. Mój Kubuś to dopiero jest leń. Nigdy nie szalał godzinę. Max 20 minut i to w tej serii może odczułam 10 ruchów co tak wydawało mi się dużo. W ciągu dnia prawie go nie czuję, czasami ale nie zawsze wieczorem. Zazwyczaj go męcze tymi słuchawkami lekarskimi o których już pisałam no i wtedy się tam przemieszcza ale tylko przez chwilę, potem znowu cisza:dry:Tatuś poczuł go zaledwie 2 razy:sorry:
Gdzieś czytałam, że po 24 tygodniu trzeba odczuwać min. 10 ruchów na dzień, jak jest mniej to dopiero jest powód do niepokoju. 10 ruchów to przacież jest bardzo mało.

Ja mam jedne spodnie ciążowe i chyba mi wystarczą do końca. Szkoda mi więcej kupować, bo to jeszcze tylko 4 miesiace. Prawdopodobnie od stycznia idę na L4 także w domu to tylko w dresie będę chodzić. Kupiłam sobie jeszcze jeden sweter i tunike typowo ciążową. Na codzień chodzę w dłuższych swetrach.

A ja na myśl o szpinaku mam odruch wymiotny. W ciąży nie mogę na niego patrzeć ani go czuć:sorry:, a kiedyś lubiałam:happy:
 
Ja kupiłam normalne rajstopy tylko ze wieksze niz nosiłam przed ciaza i zawsze sprawdam gumke czy nie jest zbyt sciagnieta :) i nic mnie nie uciska. Wczoraj kupiłam leginsy na targu i tez poprostu o rozmiar wiekszy i sa super mega wygodne i nie uciska mnie gumka (akurat miałam mozliwosc przymierzenia) :happy:

To musze spróbować. Na pewno mniejszym kosztem mi wyjdzie niż jakbym miała kupić ciążowe. Nie wiem czemu na przyszłych mamusiach tak zdzierają. Już wystarczy, że wszystko dla Dzidziolków jest tak koszmarnie drogie. Dzięki za odpowiedź.:tak:

marti- Z tego co opisujesz to twoja Gabrynia jest bardzo ruchliwa. Mój Kubuś to dopiero jest leń. Nigdy nie szalał godzinę. Max 20 minut i to w tej serii może odczułam 10 ruchów co tak wydawało mi się dużo. W ciągu dnia prawie go nie czuję, czasami ale nie zawsze wieczorem. Zazwyczaj go męcze tymi słuchawkami lekarskimi o których już pisałam no i wtedy się tam przemieszcza ale tylko przez chwilę, potem znowu cisza:dry:Tatuś poczuł go zaledwie 2 razy:sorry:
Gdzieś czytałam, że po 24 tygodniu trzeba odczuwać min. 10 ruchów na dzień, jak jest mniej to dopiero jest powód do niepokoju. 10 ruchów to przacież jest bardzo mało.

Ja mam jedne spodnie ciążowe i chyba mi wystarczą do końca. Szkoda mi więcej kupować, bo to jeszcze tylko 4 miesiace. Prawdopodobnie od stycznia idę na L4 także w domu to tylko w dresie będę chodzić. Kupiłam sobie jeszcze jeden sweter i tunike typowo ciążową. Na codzień chodzę w dłuższych swetrach.

A ja na myśl o szpinaku mam odruch wymiotny. W ciąży nie mogę na niego patrzeć ani go czuć:sorry:, a kiedyś lubiałam:happy:

Mój lekarz mówił, że te ruchy się liczy po 28 tygodniu i dopiero wtedy jak się nie czuje to do szpitala trzeba jechać. Przy czym to ma być faktycznie 10 ruchów, ale nie liczy się tego w ciągu całego dnia, tylko trzeba obserwować Dzidziolka i wiedzieć o jakiej porze jest zawsze najbardziej aktywny. I wtedy liczyć. Te 10 ruchów ma się zmieścić w tej Jego najbardziej aktywnej godzinie.

Tyle, ze wiadomo, ze to też wszystko zależy: od ułożenia dziecka, od położenia łożyska i pewnie wielu innych rzeczy. Mój jest chyba hiperaktywny, jednak zdarzają się dni, ze długo długo Go wcale nie czuję. A przeciez kończę już 27 tydzień. Tak więc Dziewczynik, wsłuchiwac się w siebie, ale nie panikować :tak:
 
Ja noszę na zmianę 2 pary legginsów, zwykłe dżinsy biodrówki (takie trochę obszerniejsze), 2 pary spodni ciążowych "eleganckich" i jedne dżinsy ciążowe (ale ich nie lubię, bo mają wysoko zabudowany ten worek na brzuch). A na górę mam kilka tuniczek. Swetrów raczej nie noszę, bo u mnie w pracy jest za ciepło, w domu też zresztą.
 
też kupiłam sporo legginsów i grubych różnokolorowych rajstop, do tego sweter
mam tez 3 pary spodni i starczy mi

na Wigilię kupię sobie jakis krwistoczerwony sweterek:-D:-D
 
Mój lekarz mówił, że te ruchy się liczy po 28 tygodniu i dopiero wtedy jak się nie czuje to do szpitala trzeba jechać. Przy czym to ma być faktycznie 10 ruchów, ale nie liczy się tego w ciągu całego dnia, tylko trzeba obserwować Dzidziolka i wiedzieć o jakiej porze jest zawsze najbardziej aktywny. I wtedy liczyć. Te 10 ruchów ma się zmieścić w tej Jego najbardziej aktywnej godzinie.

Do 28 tygodnia to mamy z małym jeszcze czas:tak:Narazie to daje takie serie kopniaków co kilka dni.
 
reklama
Ja kupiłam sobie 3 pary spodni ciążowych ale zanim poszłam na L4 :eek: Niby na allegro i za każde 40 zł to nie wiele ale ostatnio kupilam legginsy ciążowe i są zajebiście wygodne:-)Teraz wystaczyły by mi 1 + leggisny po domu i basta:tak: Zwłaszcza ze mam 3 pary niskich biodrówek sprzed ciązy które nadal pasują :-) Góry nie kupowałam żadnej :-) bo mam 3 tuniki i dłuższe topy które wystają spod sweterków i są ok:-)

A jeszcze do tych 10ciu wyczuwalnych ruchów naszych dzieci:sorry: Czy to muszą być zauważone ruchy czy wyczuwalne ręką :confused: bo się pogubiłam :confused2:
 
Do góry