reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
U nas nawet Bepanthen się nie sprawdził, ale dostałam jakąś robioną maść od lekarki i pupa jest piękna:-)

candy, ja chyba też mam kryzys laktacyjny. Od wczoraj Kubek jest taki nieswój. Dziś przespał mi tylko godzinę na spacerze. Oboje jesteśmy na nogach od 6.30. On mi cały czas jęczy i siedzi przy cycku, ale raczej się nie najada:no:
Na noc będę musiała dać mu butelkę...

Mam pytanie do dziewczyn, które dokarmiają: jak dawkujecie witaminy K i D3?
Bo wiadomo-jak się daje tylko z butelki, to nie trzeba ich podawać, ale jak się tylko czasem daje butlę, to co? D3 chyba wtedy w ogóle, a K? Ze 2-3 kropelki?:confused:

jak sie pytalam pediatry to mowila ze jesli daje sie wiecej piersia niz butelka (np 5 posilkow piersia i 3 butle) to mozna dawac co 2 dni te witaminy; jesli butla jest sporadycznie to niby normalnie dawac.
a jesli butli bedzie wiecej niz piersi to mowila zeby policzyc ile tych witamin by w mieszance dziecko wypilo - ale jak ja zaczelam liczyc to wychodzilo ze pijac mieszanke przekracza ilosc witaminy K, a znowu D jest za malo w odniesieniu do ilosci "zalecanej" na opakowaniach tych witamin! wiec to bez sensu jest. ja poki co daje raczej co 2 dni, a karmie tak pol na pol

Dziewczyny nie sprawdzajcie ile macie pokarmu w piersiach, bo wszedzie pisza ze to tak nie dziala :) Laktatorem zawsze mniej sie odciaga niz dziecko by wyssalo!

Candy6: ta suszarka to powietrze na brzuszek kieruj, tylko tak delikatnie zeby nie poparzyc. Czasem wystarcza sam dzwiek, czasem przydaje sie tez cieplo. mozna jeszcze ciepla pieluszke na brzuszek klasc.

Kupilam dzis espumisan i dalam 2 razy poki co, mam nadzieje ze pomoze bo caly dzien sie meczylismy z gazami i kupa - zrobil tylko o 6 i teraz wieczorem, a wczesniej w kazdej pieluszce byla kupa. Moze to przez to ze zjadlam czekolade?

Na moim mleku Nan HA1 jest inf ze w 3 i 4 tyg 5 posilkow po 120 ml, potem chyba wieksze dawki jednorazowo. Poki co zbytnio sie do tego nie stosuje bo synek je duzo wiecej.. Ale moze to wynika z tego ze on w ogole jest duzy (4200 w tej chwili) wiec wiecej potrzebuje?
 
Dziewczyny pomózcie!!
Sorki ze sie nie udzielam ale mala jest absorbujaca i jak nauczymy sie siebie to bede czesciej zagladać:)
U małej pojawily kupki takie wodniste i troche zielonkowate!! Do tego z siuśki wychodzi wydzielina krwią!! Wczesniej była tylko biala wydzilina i kupki musztardowe i takie normalne a nie wodniste !!! Czy ktoras tak miala i czy mala nie ma biegunki bo boje sie ze sie odwodni a caly dzien wali takie kupsztale:/ Co mam robić?? Czy jest cos na biegunke?? Ona ma dopiero 5 dni:(:(
 
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.


zycze JA i moj M. i mala :)

u nas narazie jakos leci wmiare oKI:)

pozdrawiam
 
biedny Przemus :-( Taki maluszek i jzu w szpitalu :-( Ramari sie musi martwic jak nie wiem... no i co to za Swieta ich czekaja :-(

ionka - podziwiam ze sie smialas... Ja bym sie wsciekala straszliwie...
U nas jest generlanei tak ze obydwoej wstajemy do Adasia - M przewija a ja ide robic mleko (sztuczne albo podgrzac sciagniete swoje). Nie ma tak dobrze zeb ysobei pospal... Czasem jak tylko ja wstaje bo np. uznaje ze nie trzeba przewijac to M i tak budze bo Adas zwykle nie chce odbic wiec go chwiel trzymam, potem daje do tacie zeby sie pomeczyl i pcozekal na bekniecie :-D
Pewnie gdyby M chodzil co ran odo pracy to moglaby mgo bardziej oszczedzac ale tak jak siedzi w domu to nie mam zamiaru.
Za miesiac wyjedzie a ja bede miala niezly zapieprz przy dwojce...


Dobranoc :-)
 
Dronka- jesli w kupce nie ma ślizu, to raczej wszystko jest ok :)
co do krwawienia z siuski- moja też miala- tu nazywają to mini-okres i zdarza się przez Twoje hormony :) u nas zauważyłam jeden raz kropelki krwi, a potem ani razu :) więc sie nie stresuj :)
a co do odwodnienia- sprawdx ciemiączko- jesli jest wklęsłe, to może to świadczyć o odwodnieniu.
 
reklama
Witajcie,
my od dzisiaj w domu, przespałam się chwilę i do roboty, trzeba się rozgościć. Jakoś udała nam się pierwsza kąpiel. Jutro postaram się poczytać co u Was i napiszę coś więcej. Nie mam pokarmu tzn mam minimalne ilości, dopiero chwilę temu maluszek dłużej ciągnął, to może coś leciało. Opróccz tego, że go przystawiam, to działam laktatorem i minimalne ilości ściągam i mieszam, a dokarmiamy strzykawką. Widze, że jeszcze jest Agus, Kaala i Marciaa 2 w 1, także dziewczyny trzymam kciuki za was. Do jutra.
 
Do góry