reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witajcie,
my od dzisiaj w domu, przespałam się chwilę i do roboty, trzeba się rozgościć. Jakoś udała nam się pierwsza kąpiel. Jutro postaram się poczytać co u Was i napiszę coś więcej. Nie mam pokarmu tzn mam minimalne ilości, dopiero chwilę temu maluszek dłużej ciągnął, to może coś leciało. Opróccz tego, że go przystawiam, to działam laktatorem i minimalne ilości ściągam i mieszam, a dokarmiamy strzykawką. Widze, że jeszcze jest Agus, Kaala i Marciaa 2 w 1, także dziewczyny trzymam kciuki za was. Do jutra.
Gratulacje raz jeszcze Marry :-)
i czekamy na jakieś foteczki już z domku ;-)
powodzenia i życzenia miłych pierwszych dni z Ignasiem dla Was

pozdrawiamy :-)
ps. jak widać po godzinie wpisu, dla mnie tylko słońce przypomina, że dobę dzielimy na dzień i noc,
nasza Zosia, jeszcze tak nie działa ;-)

a marcówko-kwietniówkom życzę cierpliwości na ostatnie dni, by szybko ten czas zleciał do porodu ;-)
 
reklama
marry76 witaj w domku :). Co do mleka, mi na przyklad zaczelo wiecej leciec dopiero po 4 dniach, ale te bardzo pierwsze mleko (siara) jest bardzo kaloryczna wiec nawet jak nie masz jej duzo to maluszkowi i tak powinno wystarczyc.

moniazuber jak sie ma mala Zosienka??? moze jakies nowe fotki swojej ksiezniczki nam pokazesz? bo to juz poltora miesieczna panna.

mysz1978 wspolczuje ze maz Cie za miesiac opusci, moze rodzinka bedzie w stanie pomoc? Bo tak samej non stop to mozna zwariowac czasami. Na dlugo maz wyjezdza?

misia jesli Cie jeszcze nie ma na liscie ropakowanych ot proponuje zebys wyslalam priva do Ccaroline z informacja. Witajcie spowrotem :)

Madzia84 aby dodac fotke musisz kliknac :odpowiedz" a potem po prawej na dole "zaawansowana edycja" potem musisz kliknac "zarzadzaj zalacznikami" i otworzy Ci sie nowe okienko, po czym wciskasz w lewym gornym rogu "dodaj plik" i "wybierz plik" po wybraniu odpowiednich fotek (nie musisz ich zmiejszac, BB zrobi to za Ciebie i to jest naprawde duzy plus w nowej wersji BB) potem "wgraj plik" i jak sie wgra to pokaze sie zdjecie w lewym dolnym rogu i wtedy klikasz "wstaw zalacznik" i na koniec "zatwierdz odpowiedz".:-) mam nadzieje ze pomoglam :)

Dziewczyny ja rowniez chcialam sie dolaczyc i zyczyc wam i waszym rodzinom przede wszystkim Zdrowych i Szczesliwych Swiat Wielkanocnych, spokoju i milosci, przespanych nocy i wsparcia od partnera, kochanych i grzecznych dzieciaczkow i wszystkiego co jest wam potrzebne. Wesolego Alleluja !!
 
dziewczyny mam pytanie niektóre z was piszą tu o mieszaniu swojego pokarmu ze sztucznym? na opakowaniu bebilonu jest wyraźnie napisane, że mieszać nie można, więc czy może źle zrozumiałam ? bo ja np. podaję 60 ml mojego mleka w jednej butelce a potem 60 ml w drugiej butelce.
 
Marry na same Święta w domciu jesteś superowo! Zmieściłaś się w marcu :))
Ja miałam kiepską nockę, kręciłam się non stop przebudzałam już mi mega cięzo z brzuniem i mnie troszkę pachwiny zaczely bolec. Skurczy zadnych no co jest???
Mam wrażenie, ze nigdy nie urodzę :((( podłamka

U mnie pieczenie dziś pełną parą, zaraz mykam na cmentarze i potem święconka i robienie sałatek..

Jeszcze raz Wszystkim Wesołych Spokojnych Świąt!!!
 
Marciaa mnie też pachwiny tak napierdzielają, że jak się przekręcałam w nocy z boku na bok to łzy w oczach i brzuch cały twardy od razu:-( Wczoraj to normalnie chodzić nie mogłam przez te pachwiny, na dodatek Mały tak mnie skopał, że się popłakałam z bólu, czułam jakby ktoś mi cały brzuch kijem obił. Dziś z pachwinami trochę lepiej, więc idę na spacer. Tylko znów spuchłam jak balon:-(
Ja też chyba nigdy nie urodzę:-(
 
Dzień Dobry:-)Dzisiaj nocka była taka sobie maluski co co 3godz lub 2 sie budził,przez te kolki,na mleczko,ale zrobił ogromny placek.Teraz rozmawia sobie z tatusiem:-)Mieszkanko posprzatane i mam czas dla Was.Pogoda ładniutka taka wiosenna.Dodałam fotke mojego Szkrabka.Dobrego dnia Wam życze:tak:
 
witam sie i ja,
Ola znowu czas aktywności zaliczyła o 4 rano, więc teraz ona i M. jeszcze śpią, a ja mam taaakąąą ciszęęęę w domu, super :)

Moniazuber- fajnie, że sie odezwałaś, zastanawiałam sie ostatnio, co u Was :)

Mysz- dziś juz nie było tak przyjemnie w nocy, właśnie o 4 pożarliśmy się okropnie, więc nie ma co podziwiać :/

Ramari- biedny Przemuś, duzo zdrówka dla Was!
 
Z tą biegunką to naprawdę chyba trudno wyczuć. To że jest krew w niewielkich ilościach to podobno normalne. Moja mała tak miałą jeszcze w szpitalu. Właśnie jeśli chodzi o ten śluz w kupce to jak on wygląda? Moja mała ma nieraz kupy takie ciągnące- sorki za opis. Ale nie zawsze. Czy ten śluz to taki jest bezbarwny czy jak?
A i jak się sprawdza ciemiączko czy nie jest zapadnięte.

Ja od wieczorka troszkę się martwię bo mała częściej ulewa, tak mocniej właściwie chlusta. Było tego tak z 2- 3 łyżeczki i zdarzyło się 0d wieczora 3 razy:-(. Fakt że pije bardzo łapczywie i nie zawsze się jej odbije. Miałam wrażenie że już jej się nie mieści w brzuszku a ona cały czas chciała pić. Tak pomyślałam że tak ulewa bo ja wczoraj zjadłam więcej niż zwykle nabiału. Myślicie że to może od tego?:baffled:
Miałyście tak?
Jak to jest z tym refluksem żołądka. Gdzie trzeba zrobić badania żeby sprawdzić?

Co do kolek to nam pediatra mówiła że te kropelki to nie warto ale Wy piszecie że przynoszą ulgę. Pewnie jak nam się przytrafi to będziemy próbować.
Podobno ulgę przynosi dziecku położenie go sobie na brzuszku goły brzuch dziecka i dorosłego. Ze przechodzi perystaltyka jelit i pobudza pracę brzuszka u dziecka .

A kiedy macie badania bioder Waszych maluchów? Ja zapisałam się na koniec kwietnia- straszne terminy. Mała będzie miała wtedy 7 tygodni i myślę czy to nie za późno:-( Pediatra na skierowaniu napisała " podejrzenie dysplazji stawu biodrowego" Kazała póki co zakładać pieluchę tetrową i kłaść jak najczęściej na brzuch. I kolejne zmartwienie czy wszystko będzie ok.

Nie wiem czy tylko ja tak mam i taka przewrażliwiona jestem. O wszystko się martwię. I tak mi nieraż smutno że aż same łzy lecą właściwie bez powodu:-(
 
ja mam kontrole stawow w 7 tygodniu. nie jest to raczej za pozno, bo zaleca sie kontrole miedzy 6 a 12 tygodniem.
Krew w moczu moj maly mial jakos dzien czy dwa po porodzie, to podobno jakies substancje co sie wydzielaja i nie ma sie czym przejmowac - ale pozniej jak bedzie krew w moczu to moze byc objaw alergii, wiec zwracajcie na to uwage (tak samo wysypka, szorstka skora na nogach czy rekach, biegunki)
espumisan zauwazylam ze pomaga, maly sie uspokoil, juz tak nie placze jak gazy puszcza
a w nocy dawalam po 120 ml mleka (musialam troche malego rozbudzac, bo mu sie zasypialo) to spal ladnie po 3,5 godziny. jak na niego to i tak dlugo :) wydaje mi sie ze wczesniej po prostu za wczesnie zasypial i sie nie najadal.

a w cyckach chyba sie mleko konczy. 90 odciagnac to juz rekord prawie.. ale moze za malo pije itp? cholera go wie z tym mlekiem :)
 
reklama
Dronka - ze mną na sali leżała dziewczyna z córcią i te miała mała krwawienia. Powiedzieli ze to okres :-)
Jakby nie przeszło po 2 dniach to kazała neonatolog podac wcześniej Witamine K. Najlepiej zadzwoń do pediatry i zapytaj .
 
Do góry