reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Ja jestem w 25 tc a moj Wiktorek jest taki ruchliwi ze szok :-D jak sie poloze i jestem troche spokojniejsza to zaczyna wariowac:) i tak potrafi sie ruszac i ruszac:) w nocy jak sie przebudze to tez zaczyna sie ruszac i przez dzien troche mniej ale tez czasem daje o sobie znac:)
 
reklama
Do 28 tygodnia to mamy z małym jeszcze czas:tak:Narazie to daje takie serie kopniaków co kilka dni.

To dardzo dobrze :tak: Znaczy, że wszystko w porządku:tak:

Co do ruchów, nie musza być widoczne, ani wyczuwalne ręką. Ważne, zebys Ty je czuła, że Twój Dzidziolek buszije w środku :tak:

Musze poszukać jakichś fajnych kryjących rajstopek kolorowych, tylko z dużą gumka na mój brzuchol :-D Mam taką fajną czarną wełnianą tuniko-sukienkę, będą fajnie wyglądały :tak:
 
marti- widzisz mała widocznie rośnie na aniołka spokojności
ja osobiście nie nawidzę szpinaku może jest on zdrowy ale raz spróbowałam i do końca życia zapamiętam jako najgroszy smak w życiu
co do ciuchów ja też mam tylko jedne spodnie ciążowe, po domku latam w dresikach mój ulubiony strój nie chodze do pracy, mało generalnie poza dom więc stwierdziłam, że po co mi drugie spodnie, jeszcze odnalazłam stare spodnie schowane na pamiętkę jak ważyłam kolo 80kg i teraz brzuch ma luz.
pozdrowienia, a Rybka to dziś się odzywała?
 
ccaroline85 poproszę o przepis na tą/tę tartę (mam 2 woreczki mrożonego szpinaku i anemię więc chętnie skorzystam :-))

Tarta dopiero się robi, jak tylko skończę i będzie zjadalna :D na pewno umieszczę przepis na odpowiednim wątku :)

A co do liczenia ruchów, musiałam to robić będąc z Dawidkiem w ciąży :) aż wyjęłam kartkę, na której jest wszystko opisane, zaraz wam przepiszę.
Wiem również, że nie każdy lekarz mówi, że ruchy powinno się liczyć.

Odczuwanie ruchów płodu przez matkę jest pierwszym sygnałem ze strony dziecka, że żyję i czuje się dobrze. Częstość ruchów płodu może ulegać zmiaom i może być ich mniej w czasie snu lub odpoczynku matki, gdy dziecko śpi, a także gdy pogorszą się warunki dla jego rozwoju wewnątrzmacierzyńskiego.
Liczenie i zapisywanie ruchów płodu w określonych godzinach dnia od 30-go tygodnia ciąży aż do porodu stanowi cenną wskazówkę o stanie dziecka i może mieć znaczenie dla lekarza w zapobieganiu powikłania w rozwoju ciąży. Jeżeli liczba odczuwalnych ruchów płodu, liczona na godzinę jest mniejsza od 4, należy ruchy liczyć przez następną godzinę. O ile liczba ta w dalszym ciągu jest tak samo niska i nie daje się wzbudzić częstszych ruchów przez poruszenie płodem poprzez powłoki brzuszne, należy udać się natychmiast do poradni, celem sprawdzenia stanu płodu. Zapisy ruchów płodu powinna prowadzić każda kobieta zwłaszcza gdy ciąża wymaga specjalnej troski.


To tyle i na drugiej stronie mam tabelkę wypisane godziny trzy razy dziennie i wpisywałam ruchy Dawidka.
 
Gosia, bonus i grastis- Teraz spojrzałam na naszą listę dzieciaczków. Ale się masz fajnie, chłopczyk i dziewczynka na raz:-) Gratulacje!
Kiedyś pomyślałam, że jak już mialabym mieć bliźniaki to muszą być odmiennej płci:tak:
Mam nadzieję, że w przyszłości nasze drugie będzie dziewczynką:-)
 
Hej babeczki, u mnie dzisiaj kiszka ziemniaczana z surówką z czerwonej kapusty:tak:. Jakaś nienażarta wiecznie jeste, Dzisiaj kursuję non stop do kuchni i przeglądam szafki( jakby cos się miało w nich rozmnożyć hehhe). Oczywiście słodyczny mi sie chce. Ech... aja sie dziwię ze coraz szersza jestem:-(

Co do ciuchów to ja kupiłam ich trochę a w zasadzie siedze w domu. Ale lubię jak kobieta w ciązy wygląda równie atrakcyjnie jak przed ciążą. Ostatnio , jak wróciłam do pracy na 2 tygodnie, codziennie zakładałam coś innego:-D Fajnie było mieć taki "luksus". Co do legginsów to mam specjalne legginy ciążowe i są super, tez uwielbiam w nich biegac po domku albo założyć do długiej tuniki i kozaków przy jakims wyjściu. Nie mam pojęcia dziewczynyy, jak niektóre z was mieszcza się w bluzeczki sprzed ciązy. Świetnie ze się to Wam udaje. U mnie bez większych szans na takie rozwiązanie już od połowy 3miesiąca. Piersi wystrzeliły mi, tak jak i w poprzedniej ciąży, z takim impetem ze bluzki sprzed ciąży moge sobie co najwyżej na nos założyć;-)Tak czy siak szkoda ze nic sie nie da zrobić zeby rozmiar biustu pozostał mniej więcej taki i po zakończeniu karmienia. Bedzie mi ich brakować:-D
 
Ja kupiłam 2pary spodni ciążowych a jedne dostałam,lubie nosic je są wygodne i do tego tuniczki,wkoncu kobitka w ciązy też powinna być atrakcyjna nawet w domku,sweterki tez lubie nosic.Ale juz są niektóre za małe,bo brzusio rosnie.
 
Hello!

Mnie też dzisiaj naszło na makaron z sosem własnej roboty hehehe:-) Więc zrobiłam spaghetti i pierwszy raz sos pomidorowy nie z torebki. Wyszedł mi zajebiaszczy:-):-) Dużo lepszy od torebkowego, no i napewno zdrowszy:tak:

Co do ciuchów, to ja dwie pary dżinsów i jedne czarne kanty mam pozyczone od kuzynki i sa naprawdę ładne te spodnie i wogóle nie wyglądają jak ciążowe, a oprócz tego są mega wygodne. Ostatnio w ciuchu kupiłam sobie dżinsy ciażowe, też bardzo ładne i wogóle niezniszczone, jak nowe, tak jakby nikt w nich nie chodził i dałam za nie 6zł:-) bo akurat była obniżka 50% na wszystko hehe A i jeszcze w ciuchu kupiłam spodnie czarne, też na kant, ale z grubszego bardziej sztywnego materiału niż te kuzynki, więc nawet lepsze, bo cieplejsze na zimę i jesień i dałam za nie 5zł i też jak nowe:-):-):-):-) I teraz na allegro zamówiłam sobie leginsy, tak więc pewnie w następnym tyodniu mi przyjdą.

Co do rajstop, to mnie zwykłe cisną w brzuch nawet jak mam o rozmar zaduże, więc chyba sobie na allegro też zamówię ze dwie pary rajstop na zimę, bo ja jestem zmarźluch, no i jeszcze te leginsy będę moła też pod spodniami nosić.

Co do góry, to niewiele bluzek się nadaje teraz na mnie. Zresztą pierwsze co to mi cycki tak wystrzeliły, że od drugiego miesiąca już w mało które bluzki się mieściłam, no a jak jeszcze brzuszek zaczął rosnąć , to większość bluzek i wszystkie swetry są zakrótkie i nie przykrywają mi brzucha. Aaaaaale oczywiście odwiedzam regularnie ciucha i juz nie mam problemu z ubraniem się. Wręcz śmiem twierdzić, że mam fajne ciuch i chodzę ładnie i schludnie ubrana:-):-);-);-)

Ja cały dzień się obijałam, oprócz wyjścia na pocztę i zrobienia spaghetti. Pół dnia gadałam z kumpelą na skypie i dzień mi minął nie wiadomo kiedy. Mam nadzieję, że mojemu Ł też będą tak samo smakować jak mi:tak:

A i muszę dodać, że te moje spodnie są firmy next maternity (chyba tek się to pisze), podobno bardzo dobra firma:p
 
reklama
Hej babeczki, u mnie dzisiaj kiszka ziemniaczana z surówką z czerwonej kapusty:tak:. Jakaś nienażarta wiecznie jeste, Dzisiaj kursuję non stop do kuchni i przeglądam szafki( jakby cos się miało w nich rozmnożyć hehhe). Oczywiście słodyczny mi sie chce. Ech... aja sie dziwię ze coraz szersza jestem:-(

Co do ciuchów to ja kupiłam ich trochę a w zasadzie siedze w domu. Ale lubię jak kobieta w ciązy wygląda równie atrakcyjnie jak przed ciążą. Ostatnio , jak wróciłam do pracy na 2 tygodnie, codziennie zakładałam coś innego:-D Fajnie było mieć taki "luksus". Co do legginsów to mam specjalne legginy ciążowe i są super, tez uwielbiam w nich biegac po domku albo założyć do długiej tuniki i kozaków przy jakims wyjściu. Nie mam pojęcia dziewczynyy, jak niektóre z was mieszcza się w bluzeczki sprzed ciązy. Świetnie ze się to Wam udaje. U mnie bez większych szans na takie rozwiązanie już od połowy 3miesiąca. Piersi wystrzeliły mi, tak jak i w poprzedniej ciąży, z takim impetem ze bluzki sprzed ciąży moge sobie co najwyżej na nos założyć;-)Tak czy siak szkoda ze nic sie nie da zrobić zeby rozmiar biustu pozostał mniej więcej taki i po zakończeniu karmienia. Bedzie mi ich brakować:-D

Ja mam swoje duże piersi, więc póki co mi się za barzo nie powiększyły. A mam kilka luźniejszych tuniczek np. z krótkim rękawem, więc pod spód zakładam coś obcisłego z długim i wygląda fajnie.Nawet jak sa ciut za krótkie, to nie widać, a przy spodniach ciążowych z wysoką gumką brzusio mi nie zmarznie :tak:
 
Do góry