reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki w kuchni :-)

reklama
1469308205641.jpg
Właśnie zrobiłam oponki z serem. Mniami. [emoji48][emoji48][emoji48]
 

Załączniki

  • 1469308205641.jpg
    1469308205641.jpg
    42,9 KB · Wyświetleń: 1 534
A może tak kurczak w panierce z krakersów :rofl:
(dobrze sprawdza się jako przekąska na spotkaniu ze znajomymi/rodziną)

Piersi kurczaka kroimy w paski (badz w kawałki jakie wam odpowiadają ). Wkładamy kawałki kurczaczka do jogurtu naturalnego delikatnie przyprawionego solą i pieprzem. Odstawiamy do lodówki na godzinę ). Krakersy (najlepiej smakowe np paprykowe) kruszymy i panierujemy w nich kurczaka. Pieczemy w piekarniku (najlepiej na blaszce wyłożonej papierem) przez ok 20 minut :rolleyes:
Smacznego:p
 
A może tak kurczak w panierce z krakersów :rofl:
(dobrze sprawdza się jako przekąska na spotkaniu ze znajomymi/rodziną)

Piersi kurczaka kroimy w paski (badz w kawałki jakie wam odpowiadają ). Wkładamy kawałki kurczaczka do jogurtu naturalnego delikatnie przyprawionego solą i pieprzem. Odstawiamy do lodówki na godzinę ). Krakersy (najlepiej smakowe np paprykowe) kruszymy i panierujemy w nich kurczaka. Pieczemy w piekarniku (najlepiej na blaszce wyłożonej papierem) przez ok 20 minut :rolleyes:
Smacznego:p
O ! To ja znam cos podobnego ale smakiem podobne do nugetsów. kurczaka w pociete kawałki wkłada sie hna noc to panierki z jogurtu greckiego z papryka ostra i słodką, troszke soli i 0pieprzu ale nie koniecznie, plus ząbek czosnku. Na drugi dzień panierujemy w samej mące i na rozgrzany olej.
 
O ! To ja znam cos podobnego ale smakiem podobne do nugetsów. kurczaka w pociete kawałki wkłada sie hna noc to panierki z jogurtu greckiego z papryka ostra i słodką, troszke soli i 0pieprzu ale nie koniecznie, plus ząbek czosnku. Na drugi dzień panierujemy w samej mące i na rozgrzany olej.

Muszę wypróbować :rolleyes:
 
Przepis na oponki z serem.
SKŁADNIKI

260 g mąki pszennej
260 g twarogu, mielonego
¼ szklanki drobnego cukru
6 g cukru waniliowego lub 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
2 żółtka
1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka octu lub wódki
125 ml kwaśniej śmietany
olej do smażenia
cukier puder do oprószenia

INSTRUKCJE

Wszystkie składniki połączyć i zagnieść luźne ciasto. Blat posypać mąką i rozwałkować placek na grubość około 0,5 do 1 cm. Z ciasta wykrawać niewielkie kółka, w środku każdego kółka wykroić dziurkę. Na patelni lub w rondlu rozgrzać olej. Kiedy olej jest już w odpowiedniej temperaturze to znaczy, kiedy wrzucony kawałek ciasta szybko wypływa na wierzch, a olej wokół niego "bąbelkuje" to znak, że można już smażyć. Oponki smażyć z obu stron na złoty kolor, aby oponki nie pękały należy zaraz po wrzuceniu na olej przekręcić je drewnianym patyczkiem, będą w ten sposób "zahartowane" i nie popękają :)Usmażone wyjmować na ręcznik papierowy, aby ociekły z nadmiaru tłuszczu. Posypać cukrem pudrem. Smacznego!
 
Ja się nie popiszę za bardzo bo ostatnio jestem mistrzynią chleba z twarożkiem ;) ale wchodzi mi też makaron z tuńczykiem, przepis dla ofiar kulinarnych jak ja idealny:
Makaron pełnoziarnisty (ja lubię pióra, ale powinno być spaghetti)
Tuńczyk kawałki w sosie własnym
Pomidory w puszce albo passata
Cebulka
Czosnek,sól,pieprz, jak ktoś lubi tabasco lub papryka ostra
Ja dodaję jeszcze kapary, i jak mam ochotę czarne oliwki

A przepis wiadomo, zeszklić cebulkę, dodać tuńczyka (odlewam troszkę wody), czosnek, podsmażyć. Dodać pomidorki, przyprawy, kapary, pokrojone oliwki. Można odrobinę cukru do smaku :)

Proste ale uwielbiam :)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry