reklama

Maria Czubaszek - Aborcja. Co o tym sądzicie???

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez as-asia1989, 2 Luty 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. as-asia1989

as-asia1989 Fanka BB :)

Głośno ostatnio jest na temat Pani Marii Czubaszek, która opowiada gdzie tylko może, jak to dwa razy usunęła ciążę, cudownie się z tym czuje i że będąc w 7-8 miesiącu ciąży wolałaby się rzucić pod pociąg niż urodzić dziecko. Co sądzicie o tym temacie?? Czy aborcja powinna być w Polsce legalna?? Dodam tylko że artykuły te wzbudziły bardzo wiele komentarzy i to...uwaga! popierających tę kobietę.

Podaję linki do tematu:
    www.pudelek.pl
    www.pudelek.pl

2. gosiulek73

gosiulek73 mama K&K&A

3. reklama
  4. Net-ka

Net-ka Ninkowa Mamusia

Czytałam to na pudelku, niestety nie miałam okazji usłyszeć tego w Tv ale moje zdanie jest następujące-to ona i jej sumienie, ja nie mogłabym tak postąpić, jest to dla mnie karygodne, skoro dałam życie nie znaczy, że mogę je odbierać. Nie jestem Bogiem. Jeśli powołałam na świat dziecko, muszę przyjąć je i chcę je przyjąć, chcę wychować i być przy nim. Dziecko to najlepsze co się może kobiecie przydarzyć, takie mam odczucie. Nie chciałabym by aborcja była legalna, tak uważam. Może znajdą się osoby, które nie mają nic przeciwko-ich sprawa, jednak ja jako kobieta, matka wolałabym, by po urodzeniu Pani MARIA oddała dziecko do adopcji i nie musiałaby się martwić o nic i o nikogo...A żyć z takim piętnem wydaje mi się, że jest ciężko, no chyba, że nie ma się sumienia albo życie człowieka, dziecka, własnego dziecka w hierarchii wartości nie zajmuje żadnego miejsca.

5. MajkaK

MajkaK Fanka BB :)

Net-ka popieram cię w 100%!!! Uważam, że życie ludzkie należy chronić cały czas, od jego powstania, czyli chwili poczęcia... Feministki i osoby (jak się okazuje) pokroju p. Czubaszek mówią tylko o tym, że to ich brzuch, ich sprawa, że to nie człowiek itp. A to jest człowiek, nikt inny... maleńka istota, która bezwzględnie cię kocha i jest pewna, że jest bezpieczna... a tu okazuje się, ze są kobiety, które decydują się na zamordowanie tej niewinnej istotki! Strasznie się oburzam, kiedy tylko zaczynam mówić o aborcji (co poewnie widać w tonie wypowiedzi:)), ale nie mogę przechodzić obojętnie obok tak wielkiej tragedii... mój brat umieścił na jednym z portali społecznościowych zdjęcie płodu - dziecka po dokonaniu aborcji (sztuczne) z historią o pewnej kobiecie, która przyszła do lekarza itd. Nawet sobie nie wyobrażacie jaką falę agresji wzbudził tą opowieścią (oczywiście anty aborcyjną)... młode dziewczyny, faceci pisali o tym, że to przecież nic takiego, zwykły zabieg, a tak w ogóle jak on śmie takie obrzydlistwa zamieszczać (chłopak ma 17 lat i jestem z niego dumna, ze potrafi "płynąć pod prąd") :) Opinia społeczną pokazuje, ze to co kiedyś było zbrodnia (aborcja, eutanazja) teraz jest zwyczajną możliwością polepszającą komfort życia osoby zainteresowanej lub jej bliskich... Straszne czasy...
    Jeżeli jest ktoś wierzący (chrześcijanin) chętny ;) to jest coś takiego jak duchowa adopcja dziecka poczętego, można w necie poczytac i sprawdzić o co chodzi... Trzeba być świadomym, że to jak my będziemy żyć będzie rzutowało na życie naszych dzieci, niewinnych istotek, które są człowieczkami od samego początku i kochają nas... bezwarunkowo!
    Jeżeli zdarzy się sytuacja, ze ktoś nie jest w stanie zająć się dzieckiem, może je oddać, nie musi na nie nawet patrzeć, dotykać, oglądać... wiele par nie moze się doczekać by adoptować dziecko - młodsze, starsze, nieważne... Można pomagać ludziom dorosłym bez krzywdzenia dzieci...
    Przepraszam, ze tak się rozpisałam, ale temat zabijania niewinnych zawsze wzbudza we mnie smutek i wiele emocji...

Ostatnia edycja: 2 Luty 2012
  6. as-asia1989

ja uwazam że aborcja powinna być legalna tak do 8 tygodnia ciąży kobieta powinna mieć prawo decydowania
    po pierwsza na początku ciąży gdzieś właśnie do 8 -9 tygodnia to nie jest jeszcze dziecko tylko zlepek komurek

7. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

tyle,że z tego "zlepku" komórek powstaje dziecko...chodzi o to,żeby mieć czyste sumienie, bo ten "zlepek" nie ma kształtu dziecka?

Jeśli kogoś nie stać na wychowanie dziecka, albo go nie chce to może oddać...a nie zabijać.

8. mlodak

mlodak Mama Szymusia :)

Obejrzłam 20 sekund tego filmu i ryczę. Przecież to już są wykrztałcone dzieci!!!!!!!!! Lekarzy i kobiety którzy to robią powinno się wsadzać do więzienia za zabójstwa!!!!!!!
    Ile kobiet marzy o dziecku, a nie może go mieć albo poroni, a takie k...wy zabijają bez wyrzutów sumienia.

Aborcję jestem w stanie zrozumieć tylko w przypaku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. I każda kobieta przed takim zabiegiem powinna obejrzeć właśnie ten film, aby dowiedziała się co robi dziecku! Owszem nie z jej winy doszło do poczęcia, ale też nie z winy Maleństwa, a Ono ucierpi najbardziej.

Ostatnia edycja: 2 Luty 2012
  9. as-asia1989

te filmy o aborcji to są przesadzone nikt nie poddaje sie aborcji w 20 tyg ciąży a te dziecko takie było aborcje dokonuje sie do 11 tyg ciąży
    jeśli tak płaczecie nad 6-9 tyg płodem to co miesiąc też ryczycie jak dostajecie miesiączke no bo przecież to też mogło być wasze dziecko

10. reklama
  11. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

as-asia,cholera pieprzysz jak potłuczona!!!Normalnie szlag mnie trafia!!!
    Do ósmego tygodnia to nie dziecko,a kto to jest,pies,kot czy taboret???
    Przedstaw swoje zdanie może innym kobietom,które są po pierwszym czy kolejnym poronieniu,że ich dziecko to tylko zlepek komórek!
    Dla mnie człowiek jest od poczęcia i tyle!
    Idąc tokiem twojego rozumowania,to 8 tygodni to zlepek kilkudziesięciu czy kilkuset komórek,a 40 tydzień to przecież też zlepek komórek,tyle że liczonych w miliardach,tak czy inaczej człowiek to komórki!!!
    To może niech zrobią legalną aborcję nawet w 40 tyg,bo ''mama'' się rozmyśliła.
    Nie będę się wypowiadać za czy przeciw aborcji,bo mam mieszane uczucia,a i miejsca i czasu jest mało.
    Jednak nie uznaję czegoś takiego jak aborcja,bo życie matki jest zagrożone......Pamiętacie może przypadek pani A.Tysiąc,miała już dzieci,wiedziała że kolejna ciąża zagraża jej zdrowiu i życiu,a mimo to podjęła współżycie bez zabezpieczeń.A że jej nie wyskrobali,to domagała się i niestety dostała ogromniaste zadośćuczynienie.
    Antykoncepcja przede wszystkim,jest tyle środków do wyboru na każdą kieszeń.
    Każdy był kiedyś młody,niedoświadczony,ale nawet moja 12 letnia córka wie skąd się biorą dzieci i jak temu zapobiec by ich nie było.Idąc na balety,do kieszeni można włożyć garść prezerwatyw,zresztą dzisiejsza młodzież coraz mniejszą uwagę przykłada do własnej wartości,dla nich w większości jest byle szybko-byle dobrze.

12. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Jeśli dostanę miesiączkę to nie wylewam morza łez!!!Nie myl miesiączki z aborcją,co innego menstruacja co innego świadoma aborcja!!!

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum