reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marker Ca125

Ziuta_p

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2022
Postów
32
Hej Dziewczyny!
Proszę o podzielenie się swoimi historiami związanymi z podwyższonym markerem Ca125. Niewiele mówią mi wpisy z hasłami "niewiele zawyżony" (niewiele tzn ile?) oraz sprzeczne informacje czy badanie można wykonywać w trakcie miesiączki czy nie...
Mój wynik 59,7 przy normie <35
Nie wiem czy mieści się w definicji "niewiele zawyżony" czy może jest już mega duży?
Będę wdzięczna za odpowiedź i podzielenie się Waszym doświadczeniem związanym z tym markerem 🤝🧐
 
reklama
Ja mam Ca 125 - 38.90
Test ROMA robiłam na czczo,w ciąży,bo się okazało przy pierwszej wizycie,że mam torbiela na lewym jajniku,u mnie to potworniak.
 
USG nic nie wykazało, dwóch lekarzy potwierdza, że na jajnikach jest "czysto" tylko to Ca125 mnie niepokoi 🤔
 
Mój ginekolog zlecił mi pakiet badań z okazji prowadzonych starań o ciążę- OB, hormony, tarczyca, AMH i m.in. Ca125
 
W Twoim przypadku nie wiem po co lekarz zlecił Ci to badanie.Ja miałam zlecone po stwierdzeniu zmiany na jajniku, oprócz ca125 miałam HE4.
 
No nie wiem, może dlatego, że warto zrobić takie badanie przy dłuższych staraniach o ciążę, a podwyższone Ca125 może również być spowodowane endometriozą. Mam nadzieję, że nie kłamał, że na USG nie widzi nic niepokojącego.
Umówiłam się na powtórne badanie z włączeniem HE4 (test Roma)
 
reklama
Oczywiście że warto,a już zwłaszcza, kiedy są ku temu powody.Odchylenia wyników od norm,które występują u Ciebie, może ocenić tylko lekarz w oparciu o inne badania,samo Ca 125 jest tylko badaniem pomocniczym,tym bardziej, że nie masz niepokojących zmian przy USG.
 
Do góry