reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

hejka :)

wiecie co...skończyłam życie siksy dwudziestoletniej :-D
od dziś witam świat jako piękna trzydziestolatka :-D

i ciachem się dzielę ;)


Asinka kciuki zaciskam, widzę że spokojniejsza jesteś i dobrze :)
bo też myślę że małej taki chwilowy urok, może faktycznie po tym zapaleniu
trzymam za was kciuki :)
Kania widzę że jakoś was problemy nie chcą opuścić nooo szlaaak!
buziaki dla dziewczynek, zdrówka dla wszystkich i spokoju :)
Żabka zdrówka dla Arturka, żeby szybko zapalenie przeszło &&&&&&
Trytyka kciuki zaciśnięte :) ale Pola już ładnie główkę trzyma, będzie dobrze :)
Betina &&& zaciśnięte :)
Madzia widzę że obczajona w temacie urlopu jesteś ;) pytanie mam. Ja jak składam podanie o urlop macierzyński to w Zusie powiedzieli żeby od raz o 24 tygodnie wystosować, a teraz nie kumam. Bo właśnie ciągle słyszę że 20tygodni + 6 dodatkowego...
to dlaczego mi powiedzieli że 20+4 ??

miłego dnia mamuśki :)
 
reklama
Asinka super wieści:) po trochę byle do przodu:)

Truskaffka po podpisaniu przez komorowskiego ustawy o nowym urlopie rodzicielskim jest 6 tyg dodatkowego urlopu macierzyńskiego, do tej pory były 4... ja też taki wniosek wysłałam do pracy i muszę to teraz poprawić na 6:)

a no i dla Truskaffki - 100 lat!!!
 
Ostatnia edycja:
Kaniu współczuje kolejnej nieprzespanej nocki. Nasz malutki ostatnio w dzień bardziej marudny i zazwyczaj wtedy kiedy ja coś przy Jasiu muszę zrobić. Jest jeden wielki krzyk jak zostawie go na macie, albo w bujaku:) a jak jest u mamy na rękach to jest grzeczny:). Od jakiegoś dobrego tygodnia też budzi się ok 24-1, ale zjada i śpi dalej.
Zabka nasz Jasio jak chodził do żłobka to kilka razy miał zapalenie spojówek, ale po kropelkach było widać odrazu poprawę, zazwyczaj stostowaliśmy je 2dni.
Trytytka powodzenia na rehabilitacji.
Truskafffka Spełnienia marzeń:) jesteśmy z tego samego rocznika:) ja skończyłam 30 lat w lutym:). A z tym macierzyńskim to jest tak jak napisała trytytka, jak składałaś podanie nie było jeszcze nowej ustawy więc obowiązywał stary przepis, teraz pewnie musisz dodatkowe podanie złożyć jeszcze o 2 tygodnie, a potem jak będziesz chciała o kolejne 26 tyg urlopu rodzicielskiego.
Asinka brawo dla Ninki 160g w tydzień po 3 miesiącu to super wynik:)

My już po jedym spacerze i po obiedzie:) zaraz nskarmie Mariuszka i idę z chłopakami na szybkie zakupy, spacer, a na koniec pójdziemy pod pracę mojego męża(dziś kończy o 19) i w czwórkę wrócimy do domu:).
Wiecie chyba już nie będę mówić że jest ciężko z dwóką maluchów w domu:) moja koleżanka z podstawówki 20 czerwca urodziła córeczki bliźniaczki, a ma jeszcze dwóch synów, starszy we wrześniu skończy 5 lat, a młodszy w lutym skończył 2 latka, więc u nich w domu teraz musi być hardkor:)
 
Ostatnia edycja:
Asinka - super wieści - cieszę się, że Ninka przybrała!!!!!

Truskaffka - wszystkiego naj naj z okazji urodzin ;)
ja w niedziele swiętowałam swoje urodzinki, ale ja jeszcze troche i będe sie przymierzać do krzesełka z przodu :-D
jak mi ktoś powiedział najpierw to nie zajarzyłam, ale potem skojarzyłam, że 4 to jak krzesełko :tak:
więc 3 z przodu to jest suuper młodość ;) a juz dwójeczkę dzieciaczków masz ;)

a co do urlopu macierzyńskiego to ja własnie składałm w ZUSie - od razu o rodzicielski... jedno podanie o 6 tyg dodatkowego macierzyńskiego, a potem drugie podanie o 26 tyg rodzicielskiego - od razu sobie terminy policz...
pamiętajcie, że teraz trzeba na 2 tyg przed końcem jednego urlopu występowac o drugi....

Kania - ja też nie wiem jak Ty wyrabiasz po takich nockach..... trzymaj się!!!!!

żabka - kciukam za zdrówko Arturka!!!!

u nas pomalutku, przestałam pić moje ziółka i młody lepiej śpi w nocy.... może już takich gazów nie ma... no i łaskawie czasem jak się obudzi to bierze smoka i idzie spać dalej.....
wczoraj próbowalismy marcheweczki - szału nie było, ale przynajmniej nie pluł jak Maja ;)
a my za 2 tyg nad morze - juz się nie mogę doczekać :cool2:
 
hej. Artkowi juz troszke lepiej. ma kropelki i widac poprawe.Jestesmy u moich rodzicow na wsi:)no ale pogoda sie nam nie udala :(
Truskaffka wszystkiego najlepszego :)
Asinka ciesze sie ze mala przybiera na wadze:)
 
Ostatnia edycja:
makuniu współczuję Ci i mam nadzieję, że wkrótce się u Was poprawi. A co do mleka mm to może czytałaś- mojemu po prostu nie smakuje, próbowałam 3 rodzaje mleka i 3 rodzaje butelek ...:)
makuniu nie można złożyć skargi na tą walniętą babę?? Co za idiotka!
zabko Nasz też czeka żłobek :( ale w przyszłym roku. A te czesne na miesiąc??:szok:Mój Kacperek też ma płaską główkę z jednej strony, musimy iść na rehabilitację bo non stop obraca głowę w prawo. Jak mu ja poprawiam to przekręca,syzyfowa praca.A Ty jak sobie radzisz? Pisałaś że Artek już lepiej z tą główką. A oczko mu po kropelkach wyzdrowieje, nie martw się!
Zuzkon Kacper się przewraca tylko na bok, raz się obrócił z brzucha na plecy, ale był wtedy mega zdenerwowany
Kaniu dziękuję, ja póki co eksperymenty z mlekami modyfikowanymi zakończyłam, bo mały nie chce, nie pozostaje nic innego jak matczyna cierpliwość. A tak naprawdę trochę mi to nawet pochlebia, że odrzuca butelkę hihihi tylko mnie chce :) Daj znać jak Gabrysi zasmakuje Bebiko. Pamiętam jak ja byłam mała to ono chyba już istniało.
Jak Twoje dolegliwości żołądkowe, przeszły? Pomyślę o Tobie w nocy, że pewnie też nie spisz, bo nasze dzieci budzą się podobnie :)
Lilliu witaj a ja mam pytanie o pseudonim Lilu...słuchasz takiej artystki może?
truskaffko wszystkiego najlepszego, ciacho pyszne !!! :)
mikowata my w końcu wybraliśmy szczepionkę skojarzoną 5 w 1, ale też myślałam o zwykłych. I szczerze też się zastanawiałam jak to będzie postrzegane. Tak czy inaczej nie przez to z nich zrezygnowałam, tylko dlatego, że po tej skojarzeniowej mniej powikłań podobno. A mój mały miał gorączkę po drugiej dawce.
nimitii Wy jesteście na mm? jak małemu smakują warzywka? :)
Madziu ja też złożyłam wnioski i siedzę do maja z małym :)
betina79 i co o tej asymetrii powiedzieli?
asinko85 trzymaj się, bądź dzielna!!w końcu najgorsze minie, trzymam kciuki za Ninkę, żeby jadła, już jest lepiej!
kinajaka to Filipek jest na piersi i dodatkowo dostał kaszkę tak? I jak ją toleruje,brzuszek Go nie boli ani nic? je ze smakiem? Podajesz to przez butelkę z grubszą dziurką?

Uff troszkę nadrobiłam. U nas chyba skok, mały ma humorki,złości się, Budzi się w nocy od razu z takim krzykiem, że hej. Co dziwnego strasznie się pręży, zasypia w łóżeczku normalnie pionowo a budzi się w poziomie, bo przekręca się na bok i pręży do tyłu..Nie wiem czy to normalne. 9 lipca idę z nim na rehabilitację, bo ma już główkę płaską z jednej strony od uporczywego kładzenia się i patrzenia w prawo. Jak mu przekręcam główkę to się złości, chwilowe zabawianie go żeby patrzył w lewo mało daje.
Ja jestem przeszczęśliwa, bo w końcu zagoiło mi się krocze po porodzie- tak po 3 miesiącach. Męczyłam się..miałam ponownie nacinane, żeby wyjąć nie rozpuszczony szew, a potem nowe szycie źle się goiło, brałam antybiotyki itd, ale w końcu już dobrze. To było masakryczne, dlatego teraz jestem mega szcześliwa! I się chwalę, że mam zagojone krocze!!
Pozdrowionka!
My jutro jedziemy do pra pra babci Kacpra :) koło Kielc.
 
Dziś od 2 do 7.30 pobudki co 2 h...
Nadrobię Was w poniedziałek, jak oczywiście znajdę czas.
Weekend zapowiada się wizytowo.
Miłego dnia:-)

Truskaffka, Agula najlepszego z okazji urodzin !!!!
 
reklama
zabka moja starsza ma chyba zapalenie wiec lacze sie z Toba w bolach...

kania wspolczuje przezyc i nocek, niestety majgorszy pierwszy rok. pozostaje nam uzbroic sie w cierpliwosc. jeszcze chwila i Gabi bedzie dobrze reagowala na babcie!

patrycja ja szczepienie przekladalam juz 2 razy, bo starsza chora... chyba w tym tygodniu sie nam uda wreszcie

truskaffka wszystkiego naj!!!

asinka85 super wiesci!

a u nas zero postepow w trzymaniu grzechotek... ale za to robi piekne przewrotki z brzucha na plecy i odwrotnie. pogoda nadal pod psem, ale wychodzimy ile sie da
 
Do góry