reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Na swoim przykladzie moge powiedziec, ze nigdy nie zdarzylo mi sie zarazic niczym na basenie - podstawa to zachowanie zasad higieny i ewentualnie w ciazy dodatkowe zabezpieczenia (zele do higieny intymnej lub/ i wlasnie probiotyki).

Kobiety, ktore maja sklonnosc do infekcji intymnych powinny przemyslec sprawe i najlepiej przegadac te kwestie ze swoim ginekologiem - lekarz na pewno bedzie w stanie cos doradzic.
 
reklama
Ja uważam ( to moje zdanie ) , że chociaż lekkie ćwiczenia w ciąży są w stanie nam pomóc w przyszłych bólach pleców , przy porodzie - wzmacniamy mięśnie kegla oczywiście z głową - jak lekarz pozwoli . Przynajmniej 15-20 min dziennie wystarczy . Nie z byle powodów są siłownie z takimi zajęciami nawet dla początkujących - ćwiczyłam crossfit na początku ciąży , ale musiałam zrezygnować , bo łapałam okropną zadyszkę już po rozgrzewce a nie koniecznie chciałam wszystkim mówić już o ciąży .
Polecam filmiki z YT : nie da się mocno zmęczyć a sporo ćwiczeń jest właśnie na kegle i kręgosłup
 
Na swoim przykladzie moge powiedziec, ze nigdy nie zdarzylo mi sie zarazic niczym na basenie - podstawa to zachowanie zasad higieny i ewentualnie w ciazy dodatkowe zabezpieczenia (zele do higieny intymnej lub/ i wlasnie probiotyki).

Kobiety, ktore maja sklonnosc do infekcji intymnych powinny przemyslec sprawe i najlepiej przegadac te kwestie ze swoim ginekologiem - lekarz na pewno bedzie w stanie cos doradzic.
Ale to nie była infekcja intymna tylko wysypka na całym ciele! :(
 
Ja na basen chodze regularnie chyba od 3 lat albo i wiecej i nigdy nie załapałam żadnej infekcji. Na początku ciąży poo sytuacji z plamieniami oczywiście juz po pytalam lekarza czy mogę nadal chodzic i wyraził zgodę.
 
Z tego co pamiętam są tu fanki diagnozy, dziś nowy sezon [emoji6]

Już nie mogę się doczekać :)

Co do basenów- ja jakoś im nie ufam. Pracowałam w aquaparku i wiem jak wygląda tam czystość wody i kontrole sanepidu... Nie dziękuję :) Chyba że macie jakieś małe, zaufane i zadbane baseny jakich w mojej okolicy niestety brak. A szkoda, bo bym sobie chetnie popływała.
 
To ja mam zupełnie inne doświadczenia z aktywnością fizyczną i związkami z porodem... było nas 4 w ciazy w tym samym czasie. Ja od 20 tyg lezalam plackiem (co było dla mnie mega szokiem bo wcześniej wsio ok a tu nagle szynka się skracają potem skurcze). Pozostałe 3 dziewczyny bardzo aktywne (2 moje dobre koleżanki i 1 siostra). Ja stałam ok 36 tyg a one aktywne do końca. Ja urodziłam w 39 tyg szybko bardzo i sprawnie. One wszystkie po terminie. 1 -cesarska po 26 h nieudanego porodu, 1 poród wywoływane tydzień po terminie i bardzo ciężko, 1 bardzo długo i trudny poród...
Także tu chyba nie ma reguły....
 
To ja mam zupełnie inne doświadczenia z aktywnością fizyczną i związkami z porodem... było nas 4 w ciazy w tym samym czasie. Ja od 20 tyg lezalam plackiem (co było dla mnie mega szokiem bo wcześniej wsio ok a tu nagle szynka się skracają potem skurcze). Pozostałe 3 dziewczyny bardzo aktywne (2 moje dobre koleżanki i 1 siostra). Ja stałam ok 36 tyg a one aktywne do końca. Ja urodziłam w 39 tyg szybko bardzo i sprawnie. One wszystkie po terminie. 1 -cesarska po 26 h nieudanego porodu, 1 poród wywoływane tydzień po terminie i bardzo ciężko, 1 bardzo długo i trudny poród...
Także tu chyba nie ma reguły....

Pewnie, że nie ma! Nikt też nie obiecuje, że jeśli będziesz w ciąży ćwiczyć to urodzisz szybko i bez problemu (a szkoda! ;)), jednak aktywność fizyczna jest wskazana i jeśli tylko nie ma przeciwwskazań medycznych lub psychicznych (w sensie zlych doświadczeń, o których pisały dziewczyny), to warto się ruszać, również w ciąży (endorfinyyy!!! :D)

Chyba, ze ktos na prawde nie lubi zadnej aktywnosci fizycznej, wtedy to rzeczywiscie bez sensu :laugh2:
 
Ostatnia edycja:
Wizytę mam dziś na 16:30 i nie umiem sobie znaleźć miejsca... wzielam się za porządki w szafie i jakoś zleciało, zaraz zrobię naleśniki dla męża.
Co do ćwiczeń to ja jestem niestety po stratach i bardzo uważam. Zawsze miałam wizje że będę uczestniczyć w zajęciach dla aktywnych przyszłych mam, a teraz ograniczam się do spacerów ;) w tej ciąży miałam krwiaka w 9tygodniu, w tym dniu miałam zaplanowaną wizytę i pojechałam spanikowana i zapłakana wcześniej. Lekarka stwierdziła krwiaka na obrazie usg. Tydzień przeleżałam wstając jedynie do wc, krwiak się wchłonął. Z tego powodu nie robiłyśmy cytologii, mam mieć dziś. Koleżanka mi mówiła że lekarze mają różne zdania co do cytologii w ciąży, niektórzy uważają że jeśli była robiona niedawno można pominąć w ciąży. Przeglądam właśnie stronę mamaginekolog i wg Niej cytologię powinno się robić w każdej ciąży.
Niech już będzie 16:30, trzymajcie kciuki!
 
U mnie chwilowo tylko jedna aktywność spacery z psem :) , ale właśnie ciągle myślę nad tym basenem. Teraz na wizycie porozmawiam o tym z moim lekarzem.
 
reklama
Do góry