reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Cześć dziewczyny, mam pytanie. Jak bardzo źle można czuć się w ciąży i uznac to za normalne?? Czuję się tragicznie... Jakbym miała conajmniej grypę, bolą mnie mięśnie czuje ogólne rozbicie mam stany podgoraczkowe, nic kompletnie nic nie jem bo od razu prawie zwracam. Zero życia i energii. Wszystko mnie boli. Pocieszcie czy coś bo zwariuje. W domu 2 latek mąż w pracy a ja nie daje rady.

A badania podstawowe już miałaś robione? Może coś jest nie tak....
Ja miałam okropne nudności i mdłość. Tak od 5 tygodnia. Z końcem dnia trochę ustawały. W pracy czułam sie okropnie ale miałam zajęcie i jakość nie myslałam o tym. Ginekolog powiedział że mdłości to dobry objaw:p Teraz 9 tydzień jest lepiej.
Jak coś rób badania...

eikt9n73ujni41a9.png
 
reklama
Hmmm ja przyjechałam bez umawiania się z bólem dolnej szóstki, była spora kolejka ale wzięli mnie poza kolejnością, naprawili ząbka zupełnie za darmo :)

U mnie żadnego bólu to wytrzymałam 2 tyg. ale cena zwaliła mnie z nóg. Teraz zanim zacznie robić to najpierw zapytam ile mnie skasuje :)

eikt9n73ujni41a9.png
 
Dziewczyny polecam Wam na początku ciąży nie ruszać się bez nospy. Ja trochę pojeździlam po mieście z córką, byłam u dentysty i w manufakturze i złapały mnie takie skurcze, że musiałam kupić nospę, chociaż w domu miałam. W pierwszej ciąży też tak miałam, jak za długo pochodziłam.
Oprócz tego polecam doleczyć ząbki. Kobiety w ciąży mają pierwszeństwo, a do tego leczenie kanałowe wszystkich ząbków jest za free. Jeśli macie krzywy zgryz, to najlepszy czas na aparat, nawet taki na noc. W tym czasie efekty są najlepsze. Aparat w czasie ciąży daje takie efekty, jak w ciągu 4 lat bez ciąży :)
Serio kanalowe na nfz każdego zeba,a mi sie kojarzy,ze płaciłam
 
A badania podstawowe już miałaś robione? Może coś jest nie tak....
Ja miałam okropne nudności i mdłość. Tak od 5 tygodnia. Z końcem dnia trochę ustawały. W pracy czułam sie okropnie ale miałam zajęcie i jakość nie myslałam o tym. Ginekolog powiedział że mdłości to dobry objaw:p Teraz 9 tydzień jest lepiej.
Jak coś rób badania...

eikt9n73ujni41a9.png
Właśnie badania wszystkie w normie, oczywiście zbliża się wielkimi krokami anemia ale w 1 ciąży przechodziłam to samo. Wydaje mi się że jest coś nie tak, bo nie jestem typem człowieka który przejmuje się choćby swoją gorączka i nawet jak się czuje źle to jakoś z tym żyje. Teraz jest naprawdę tragedia, doszły do tego dreszcze. Nie wiem co mam z sobą zrobić bo nawet duszno mi się robi. Zobaczę co będzie dalej i najwyżej pojadę na całodobowke bo coś jest nie tak :(
 
Mam dokładnie tak samo. Mega grypa, kosmiczna jelitówka, wymioty od 5 rano. Moja pani dr twierdzi, że to bardzo dobrze - takie objawy wywołuje progesteron. Im go więcej, tym ciąża bezpieczniejsza. Ale nacierpieć się trzeba. Pod koniec pierwszego trymestru poczujesz nagłą ulgę :)
Chciałabym żeby to byla wina progesteronu.. Ale nie jestem pewna czy coś się nie dzieje. Kurcze i jak tu się cieszyć przy takim samopoczuciu.
 
Serio kanalowe na nfz każdego zeba,a mi sie kojarzy,ze płaciłam

No ja dzisiaj byłam i nic nie zapłaciłam. Dentystka poleciła, żeby sobie wszystkie ząbki ogarnąć w ciąży, bo jest za free :)
6 dzisiaj zrobiła, a za tydzień przyjdę piątkę naprawić i będę mieć spokój. No i aparat sobie zamówię, taki na noc.
 
Witam nowe mamusie :)
@Martalenka18 napewno jak mama sie dowie nie bedzie na początku zachwycona ale z czasem sie oswoi i bedzie tylko lepiej. Ja zaszlam w 1ciaze majac 19 lat i na początku oczywiście była złość a pozniej najukochansza wnuczka .Od wiadomosci o ciazy po 2miesiacach mielismy wesele teraz juz jestesmy 14lat po slubie dzieci odchowane i spodziewamy sie teraz malenstwa:) Dacie rade !!! Chlopak jest w Twoim wieku czy starszy ? Pracuje ?
@Sliim trzymam kciuki za dzisiejsze usg
Tak, pracuje :) 23 lata :)
 
Właśnie badania wszystkie w normie, oczywiście zbliża się wielkimi krokami anemia ale w 1 ciąży przechodziłam to samo. Wydaje mi się że jest coś nie tak, bo nie jestem typem człowieka który przejmuje się choćby swoją gorączka i nawet jak się czuje źle to jakoś z tym żyje. Teraz jest naprawdę tragedia, doszły do tego dreszcze. Nie wiem co mam z sobą zrobić bo nawet duszno mi się robi. Zobaczę co będzie dalej i najwyżej pojadę na całodobowke bo coś jest nie tak :(

Najważniejsze że badania są dobre. Ja jestem w pierwszej ciąży więc nie mam porównania ale podobno każdą można przejść inaczej jedną łagodniej a przy drugiej ciąża może dać w kość. W każdym razie jak tak dalej będziesz się czuć to nie ignoruj tego bo nie wiadomo co się w organizmie dzieję. Ściskam mocno :) Będzie dobrze:)
 
reklama
No ja dzisiaj byłam i nic nie zapłaciłam. Dentystka poleciła, żeby sobie wszystkie ząbki ogarnąć w ciąży, bo jest za free :)
6 dzisiaj zrobiła, a za tydzień przyjdę piątkę naprawić i będę mieć spokój. No i aparat sobie zamówię, taki na noc.

Jakaś super dentystka zorientowana w temacie. Ja coś mam małego na 6 ale teraz to pod koniec października pójdę na kontrolę to zapytam jak u nich z tym leczeniem w czasie ciąży :)

eikt9n73ujni41a9.png
 
Do góry