reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Hej Dziewuszki, to bedzie moj ostatni post do was na tym watku.
Dziekuje za slowa wsparcia, widzialam, ale nie bylam w stanie odpisac...
Zaluje bardzo, ze nie dotrwalam do watku zamknietego i nie poznalysmy naszych twarzy, ale wiedzcie ze sie z wami zzylam i z tego powodu tez mi smutno :(
Bylam w 13 tygodniu, delikatnie zaplamilam na bezowo i bylabym daleka od paniki, ale delikatnie kulo mnie w lewej pachwinie, co wzielam za bol wiezadel. Jednak bol rozlal sie na plecy, wiec ip, usg i wyrok - dziecko od ok dwoch tygodni nie zyje, a ja wlasnie ronie :( Coz, urodzilam, ironia losu po 3 cieciach.
Nie ma we mnie zlosci czy rozpaczy - tylko zal i tesknota, ale zdaje sobie sprawe z cala moca, ze nie bylo tu niczyjej winy. Tak po prostu mialo byc.Widac z ciaza cos sie dzialo, czego wczesniej usg nie pokazalo, byc moze defekt zarodka lub lozyska, nie dowiem sie nigdy. Badania mialam porobione, bylam zdrowa jak ryba, wiec najprosciej mi wytlumaczyc, ze po 3 zdrowych ciazach, cos w naturze "nie pyklo".
Na dzien dzisiejszy nie wiem, czy jeszcze bedziemy sie starac, musze to przetrawic.
No i juz nie smece, prosze was, zebyscie sie nie przejmowaly na wyrost, bo nie ma to sensu - badzcie szczesliwe i cieszcie sie ciaza :)
Caluje was :*:*:*
Trzymaj się i powodzenia :-*
 
No to rzeczywiście bardzo profesjonalne badanie i podejście ginekologa:p ja chodze na nfz ale za każdym razem bada mnie, badania podstawowe daje skierowanie. Na Twoim miejscu też bym podziękowała za takie badanie:p
No dlatego idę do mojego poprzedniego. Tam przynajmniej byłam spokojna. Na każdej wizycie dokładne badania. To dopiero 12tc więc będzie ok. W poprzedniej ciąży też poszłam do niego w 12tc.
 
Czesc dziewczyny!

Wczoraj po dwoch miesiacach wrocilam na trening - nie powiem, mialam pewne obawy, czy to dobra decyzja, czy aby nie za wczesnie (13 +3) ale moja gin zalecila mi, zeby do 13 tygodnia asekuracyjnie dac sobie spokoj z cwiczeniami, a pozniej mialam zielona swiatlo.

Balam sie tez, czy kondycyjnie dam rade, bo miewam takie dni, ze wejscie po kilku schodach mocno odczuwalam, lapala mnie zadyszka. Mimo to chcialam sprobowac, bo jestem zdania ze aktywnosc fizyczna w ciazy jest potrzebna i dobra.

Jestem mega szczesliwa, bo dzis znow czuje delikatne zakwasy (2 miesiace bez trenigow daja o sobie znac ;)), wczorajszy trening byl na prawde udany - oczywiscie obciazenie bylo bardzo zredukowane jak na moje mozliwosci sprzed ciazy (ternuje kettlebell metoda StrongFirst) ale chodzilo o to, zeby sie po prostu poruszac, wykonac jakas praca z malym obciazeniem, a nie bic rekordy!

Po treningu czulam sie super, od razu mialam ochote na konkretna, zdrowa kolacje (dotychczas apetyt mi nie dopisywal), a dzis rano obudzilam sie jak nowo narodzona z usmiechem na twarzy - bardzo potrzebowalam tych cwiczen! :D

Takze dzieczyny bardzo polecam, jesli tak jak ja, trenowalyscie wczesniej, to na prawde warto wrocic do cwiczen lub podjac jakakolwiek aktywnosc fizyczna (oczywiscie wszystko w ramach swoich mozliwosci i braku przeciwskazan od lekarza). Mi treningi przynosza wiele radosci i czuje, ze dzidzia tez jest zadowolona! ;););)

Milego dnia zycze!

No dobra, a co jak ja nie ćwiczę wcale i nie mam kondycji. Od czego zacząć?
Coś więcej dla początkujących?

Chodzę na spacery z psem, ale tempem 10km/godz. :(
 
Witam nową mamusię zdjęcie super :)

A ja nie spie od 3 [emoji35] dopadło mnie chyba zapalenie pęcherza .... i zastanawiam sie czy mam isc do lekarza zeby cos przepisał czy do apteki po cos bez recepty. Dzis badania moczu nie zrobie,najwcześniej jutro .
To moj odwieczny problem choc od dawna nie mialam o dziwo. Nie rozgrzewaj tych miejsc bo bakterie sie namnożą i bedzie gorzej. Oczywiście soki żurawinowe czy obojętnie co z żurawiną. Mnie gin w ciąży przepisal lek...amotaks, bierze sie 1 tabletkę i po sprawie. Zalecal jednak po 3cim miesiacu , ale jak ręką odjąl. Wiem, ze to bolesna i niekomfortowa sprawa.
 
Witam nową mamusię zdjęcie super :)

A ja nie spie od 3 [emoji35] dopadło mnie chyba zapalenie pęcherza .... i zastanawiam sie czy mam isc do lekarza zeby cos przepisał czy do apteki po cos bez recepty. Dzis badania moczu nie zrobie,najwcześniej jutro .
Ja niedawno miałam to samo i brałam żurawie. A potem mi aptekarka poleciła żurawit. A jak poszłam do lekarki to zleciał antybiotyk od razu i po tym kazała zrobić mocz.
 
No dobra, a co jak ja nie ćwiczę wcale i nie mam kondycji. Od czego zacząć?
Coś więcej dla początkujących?

Chodzę na spacery z psem, ale tempem 10km/godz. :(

Wiesz, mysle, ze kazda akywnosc jest dobra - spacery jak najbardziej! Sama duzo spacerowalam, jak nie moglam jeszcze wrocic na treningi.

Dla osoby calkiem poczatkujacej polecalabym joge - czesto mozna znalezc tzw joge z brzuszkiem, dedykowana dla kobiet w ciazy, choc na normalnych zajeciach jogi z reguly istnieje mozliwosc modyfikowania cwiczen pod kobiety w ciazy - wyszarczy poinformowac o fakcie bycia w ciazy instuktora.

Dla umiejacych plywac idealny jest rowniez basen - wzmacnia miesnie, odciaza kregoslup. Wedlug mojej gin generalnie nie ma zadnych przeciwskazan jesli o chodzi o basen dla ciezarnach - wrecz jest bardzo wskazany! - istnieje tylko jedna zasada aby zaczac w 2 trymestrze, poniewaz w 1 jestesmy bardziej narazone na infekcje, ktorych nie ma jak w 1 trymestrze leczyc. Aby sie dodatkowo chronic mozna zabierac ze soba specjalne preparaty do higieny intymnej i stosowac je przed i po skorzytsaniu z basenu.

Akurat moja aktywnosc - machanie ciezarami ;)- szczegolnie w ciazy dla wielu jest bardzo dziwnym pomyslem ale ja uwazam, ze po prostu trzeba sie wsluchac w swoje cialo i jesli wszytsko jest w porzadku, to robic to, co sprawia przyjemnosc, bo przeciez mowi sie, ze ciaza to nie choroba! :D:D;);)
 
Witam się i ja :)
Mam na imię Natalia, mam 27 lat i właśnie spodziewam się drugiego Skarba ❤️ Jest to dla mnie dosyć szybko ponieważ w październiku 2017 urodziłam synka przez CC. Przerwa między ciążami dosyć krótka wiec jestem pełna obaw ale mam nadzieje ze wszystko będzie ok z blizna, zdrowiem a przede wszystkim maluszkiem. Mimo wszystko bardzo się cieszymy z tej ciąży, choć jest dla nas niezłym zaskoczeniem ale o synka staraliśmy się 1,5 roku z różnymi przebojami. Wiec fakt zajścia w ciąże tak poprostu to dla nas duży cud. Termin z miesiączki mam na 25 marzec. Dziś właśnie skończyłam 11 tydzień :) w tej ciąży okazało się ze mam nieduża niedoczynnosc tarczycy i biorę Euthyrox, nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczyca.
Mam tez co jakis czas plamienia (biorę spore dawki magnezu i duphaston- ta sama przypadłość w pierwszej ciąży), ale obrazowo wszystko z dzidzia ok :) taki mój urok podobno...
Wstawiam zdjęcie dzidziusia z ostatniej wizyty, mam nowa gin która ma super sprzęt :)
Zobacz załącznik 894434

Witaj, piękne zdjęcie! Też mam termin na 26.03 :)
 
Witam się i ja :)
Mam na imię Natalia, mam 27 lat i właśnie spodziewam się drugiego Skarba [emoji173]️ Jest to dla mnie dosyć szybko ponieważ w październiku 2017 urodziłam synka przez CC. Przerwa między ciążami dosyć krótka wiec jestem pełna obaw ale mam nadzieje ze wszystko będzie ok z blizna, zdrowiem a przede wszystkim maluszkiem. Mimo wszystko bardzo się cieszymy z tej ciąży, choć jest dla nas niezłym zaskoczeniem ale o synka staraliśmy się 1,5 roku z różnymi przebojami. Wiec fakt zajścia w ciąże tak poprostu to dla nas duży cud. Termin z miesiączki mam na 25 marzec. Dziś właśnie skończyłam 11 tydzień :) w tej ciąży okazało się ze mam nieduża niedoczynnosc tarczycy i biorę Euthyrox, nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczyca.
Mam tez co jakis czas plamienia (biorę spore dawki magnezu i duphaston- ta sama przypadłość w pierwszej ciąży), ale obrazowo wszystko z dzidzia ok :) taki mój urok podobno...
Wstawiam zdjęcie dzidziusia z ostatniej wizyty, mam nowa gin która ma super sprzęt :)
Zobacz załącznik 894434
Witamy[emoji16]
25 marzec piękna data (moje urodziny) [emoji16]
 
reklama
Do góry